Svenska Orienteringsförbundet

Elitserien, Silva Junior Cup och publiktävling - D21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Helena Jansson Leksands OK 01:12:53 -0,29
2 Lena Eliasson Domnarvets GOIF 01:16:37 2,67
3 Signe Søes IFK Lidingös Skid o OK 01:18:11 3,91
4 Dana Brozkova Domnarvets GOIF 01:19:07 4,65
5 Sofie Johansson OK Linné 01:20:29 5,73
6 Linnea Gustafsson OK Hällen 01:21:22 6,43
7 Karolina A.Höjsgaard Domnarvets GOIF 01:21:28 6,51
8 Anna (Humlaröd) Persson FK Göingarna 01:21:46 6,75
9 Sara Eskilsson Haninge SOK 01:23:31 8,13
11 Emma Andersson Sävedalens AIK 01:23:40 8,25
13 Emma Johansson Domnarvets GOIF 01:24:15 8,71
14 Anna Forsberg OK Kolmården 01:25:09 9,42
15 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 01:25:37 9,79
16 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 01:25:43 9,87
17 Therese Klintberg Eksjö SOK 01:26:02 10,12
18 Lilian Forsgren OK Tisaren 01:26:40 10,62
19 Malin Leijon-Lind OK Kolmården 01:26:44 10,68
21 Johanna Öberg OK Hällen 01:27:55 11,61
22 Linnea Lidström OK Kolmården 01:28:02 11,71
23 Nadiya Volynska OK Orion 01:28:36 12,15
24 Johanna Svensson OK Hällen 01:28:48 12,31
25 Judith Wyder IFK Moras OK 01:28:59 12,46
26 Ines Brodmann IFK Lidingös Skid o OK 01:29:00 12,47
27 Magdalena Olsson IFK Moras OK 01:29:18 12,71
28 Sofia Adolfsson OK Kåre 01:30:13 13,43
29 Martina Karlsson Stora Tuna OK 01:30:43 13,83
30 Rebecka Olsson OK Skogsfalken 01:31:11 14,20
31 Rasa Ptasekaite OK Linné 01:31:30 14,45
32 Elisabeth Hansson IFK Lidingös Skid o OK 01:32:39 15,36
33 Anna Bachman Täby OK 01:32:50 15,51
34 Lina Bäckström Domnarvets GOIF 01:33:47 16,26
35 Anastasiia Danylova Stora Tuna OK 01:34:30 16,82
36 Johanna Bergman Sundsvalls OK 01:34:32 16,85
37 Olga Rieznychenko Linköpings OK 01:35:53 17,92
38 Kristin Löfgren OK Kolmården 01:36:10 18,14
39 Olga Sluta Alfta-Ösa OK 01:36:43 18,58
40 Daria Lajn Täby OK 01:37:39 19,32
41 Helén Persson Finspångs SOK 01:38:03 19,63
42 Lenka Poklopova Täby OK 01:38:21 19,87
43 Johanna Lindberg Domnarvets GOIF 01:38:38 20,10
44 Michaela Guizzardi Eksjö SOK 01:40:18 21,42
46 Sofia Törnqvist Alfta-Ösa OK 01:42:35 23,22
47 Linda Take OK Tyr 01:43:33 23,99
48 Elisa Elstner OK Linné 01:44:28 24,71
50 Ursula Kadan OK Linné 01:46:53 26,63
Rahel Friederich Leksands OK
Emma Claesson Stora Tuna OK
Lina Strand Göteborg-Majorna OK
Maja Alm Ulricehamns OK
Maria Westher OK Tisaren

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr