Svenska Orienteringsförbundet

Elitserien, Silva Junior Cup och publiktävling - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Francois Gonon IFK Göteborg 01:33:54 0,55
3 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 01:34:20 0,89
4 Gustav Bergman OK Ravinen 01:35:04 1,48
5 Oleksandr Kratov OK Orion 01:35:59 2,20
6 Anders Holmberg Järla Orientering 01:36:54 2,93
9 Olle Boström Järla Orientering 01:39:06 4,68
10 Fredrik Johansson IFK Lidingös Skid o OK 01:40:03 5,44
11 Emil Wingstedt Halden SK 01:40:53 6,10
12 Erik Axelsson Halden SK 01:41:17 6,41
13 Julian Dent Malungs OK Skogsmårdarna 01:41:20 6,45
14 Simonas Krepsta IFK Moras OK 01:41:31 6,60
16 Andreas Kyburz Tullinge SK 01:42:34 7,43
17 Filip Dahlgren IFK Lidingös Skid o OK 01:42:42 7,54
18 Pavlo Ushkvarok Stora Tuna OK 01:42:46 7,59
19 Jan Sedivy Stora Tuna OK 01:42:51 7,66
20 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 01:42:56 7,73
21 Frédéric Tranchand OK Hällen 01:43:03 7,82
22 Mattias Karlsson Bækkelagets SK 01:43:29 8,16
23 Jonas Pilblad IFK Göteborg 01:44:35 9,04
24 Jonn Are Myhren IFK Lidingös Skid o OK 01:44:46 9,18
25 Mattias Kyburz OK Tisaren 01:45:55 10,10
26 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 01:46:07 10,25
27 Daniel Attås OK Tisaren 01:46:45 10,76
28 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 01:47:50 11,62
29 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 01:48:06 11,83
30 Erik Johansson Göteborg-Majorna OK 01:48:14 11,94
31 Erik Andersson OK Denseln 01:48:44 12,33
32 Jesper Lysell Rehns BK 01:49:04 12,60
34 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 01:50:15 13,54
35 Mattias Millinger OK Linné 01:50:42 13,90
36 Josef Nordlund OK Linné 01:50:56 14,08
37 Erik Öhlund Ulricehamns OK 01:51:05 14,20
38 Oleksandr Starov OK Denseln 01:51:47 14,76
39 Henrik Löfås OK Linné 01:52:24 15,25
40 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 01:52:49 15,58
41 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:55:22 17,60
43 Aleksander Bernaciak OK Orion 01:56:37 18,59
44 Sigge Lundedal OK Denseln 01:57:08 19,01
45 Rassmus Andersson OK Linné 01:57:32 19,32
46 Søren Schwartz IFK Göteborg 01:59:17 20,71
47 Emil Lauri IFK Lidingös Skid o OK 01:59:52 21,18
48 Mattias Eriksson OK Denseln 02:00:03 21,32
49 Vladimir Tregubov Malungs OK Skogsmårdarna 02:00:41 21,83
50 Anton Tynong Gävle OK 02:00:51 21,96
51 Jakob Jansson Järla Orientering 02:03:19 23,92
52 Oskar Sjöberg OK Linné 02:06:05 26,11
53 Oleksandr Marchuk Södertälje-Nykvarn OF 02:06:37 26,54
54 Claus Hallingdal Bloch OK Pan-Kristianstad 02:06:59 26,83
Jerker Lysell Rehns BK
Scott Fraser Södertälje-Nykvarn OF
Emil Folino Nielsen OK Denseln
Erik Pettersson OK Linné
Patrik Karlsson IK Hakarpspojkarna
Matthias Müller Södertälje-Nykvarn OF
Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna

Annonser