Svenska Orienteringsförbundet

Elitserien, Silva Junior Cup och publiktävling - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:01:04 10,73
2 Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 01:02:48 13,14
3 Mandus Ridefelt OK Linné 01:02:58 13,37
4 Anton Johansson OK Orion 01:04:12 15,08
5 Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö 01:04:18 15,22
6 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:04:19 15,24
7 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 01:04:35 15,61
8 Assar Hellström OK Ravinen 01:04:59 16,17
9 Ludwig Ljungqvist Kexholms SK 01:06:05 17,69
10 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 01:06:41 18,53
11 Daniel Wejås Nyköpings OK 01:06:43 18,57
12 Erik Classon OK Orinto 01:06:48 18,69
13 Jens Wängdahl Nyköpings OK 01:06:55 18,85
14 Einar Johansson Linköpings OK 01:07:11 19,22
15 Simon Smedberg OK Skogsfalken 01:08:30 21,05
16 Michal Hubacek OK Tisaren 01:08:40 21,28
17 Oskar Andersson OK Gynge 01:08:47 21,44
18 Eric Hansson Nässjö OK 01:09:00 21,74
19 Erik Boman Gävle OK 01:09:03 21,81
20 Ola Brönnheden Nyköpings OK 01:09:04 21,84
21 Axel Wrådhe Attunda OK 01:09:12 22,02
23 Didrik Hall Nyköpings OK 01:10:51 24,31
24 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:11:25 25,10
25 Daniel Nilsson Nyköpings OK 01:11:29 25,19
26 Martin Gelinder Attunda OK 01:12:19 26,35
27 JOAR SVARTHOLM Gammelstads IF 01:12:45 26,95
28 Jonatan Aronsson OK Tisaren 01:12:48 27,02
29 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 01:13:04 27,39
30 Robert Niewiedziala Ronneby OK 01:14:31 29,40
31 Philip Pålsson Skåneslättens OL 01:14:33 29,45
32 Marcus Berggren Nyköpings OK 01:15:03 30,14
33 Martin Larsson Hestra IF 01:16:54 32,71
34 Oscar Björck OK Älme 01:17:06 32,99
35 Marcus Svensson Skåneslättens OL 01:17:35 33,66
36 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 01:18:26 34,84
37 Piotr Parfianowicz Kalmar OK 01:18:36 35,07
38 Krister Kölzow OK Ravinen 01:19:38 36,50
39 Jonas Lundgren Linköpings OK 01:19:52 36,83
40 Lucas Wändel Lunds OK 01:20:00 37,01
42 Oskar Andrén OK Tisaren 01:20:34 37,80
43 Karl Dannbring Skåneslättens OL 01:21:00 38,40
44 Lennart Johansson Nyköpings OK 01:22:31 40,51
45 Martin Ahlberger Hestra IF 01:23:08 41,36
46 Robin Pousette Rånäs OK 01:23:40 42,10
47 Rasmus Elmertoft Norbergs OK 01:23:48 42,29
48 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 01:24:24 43,12
50 Joakim Byström Järfälla OK 01:26:41 46,29
51 Oscar Vagman OK Klemmingen 01:30:46 51,96
52 Viktor Blomqvist OK Skogsfalken 01:33:58 56,40
53 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 01:39:58 64,73
54 Joel Kristiansson Hässleholms OK 01:47:29 75,16
Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK
Marcus Andersson OK Nolaskogsarna
Tobias Forsén Tullinge SK
Jesper Lund Haninge SOK
Simon Skogman Markbygdens OK

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr