Svenska Orienteringsförbundet

Elitserien, Silva Junior Cup och publiktävling - D21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simone Niggli-Luder Ulricehamns OK 00:28:11 7,13
2 Emma Andersson Ärla IF 00:30:17 11,99
3 Marie-Louise Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:31:02 13,72
4 Ieva Sargautyte IFK Moras OK 00:33:52 20,26
5 Ida Hördegårdh IFK Göteborg 00:33:58 20,49
7 Carin Emlén Vittjärvs IK 00:35:02 22,96
8 Emma Arlebo KFUM Örebro OK 00:35:10 23,27
11 Kristin Karlsson SOK Aneby 00:36:01 25,23
12 Maria Gustafsson Sävedalens AIK 00:36:13 25,69
13 Veronica Lundh OK Kolmården 00:36:14 25,73
14 Lina Sandström OK Stigen 00:37:26 28,50
15 Martina Morell OK Kåre 00:37:29 28,62
17 Terese Herlin Attunda OK 00:38:19 30,54
18 Kajsa Niemi Emmaboda Verda OK 00:38:22 30,66
19 Martina Arkåsen OK Kåre 00:38:54 31,89
20 Elsa Ekelin KFUM Örebro OK 00:39:05 32,32
21 Therese Barje Jönköpings OK 00:39:07 32,39
22 Kim Geypen OK Skogshjortarna 00:39:20 32,89
23 Jenny Martinsson OK Tranan 00:39:33 33,39
24 Jenny Johansson KFUM Örebro OK 00:40:07 34,70
25 Sara Forsberg OK Kolmården 00:40:13 34,93
26 Maria Thelin Jönköpings OK 00:40:26 35,43
27 Anna T Persson OK Kåre 00:40:31 35,63
28 Matilda Jonsson Linköpings OK 00:41:47 38,55
29 Janni Axelsson Sävedalens AIK 00:43:11 41,79
31 Jenny Sidner OK Nolaskogsarna 00:43:55 43,48
32 Mette Petersson Centrum OK 00:44:38 45,14
33 Marie Johansson OK Tranan 00:46:28 49,37
34 Maria Arvidsson Göteborg-Majorna OK 00:46:40 49,83
35 Lovisa Ljung OK Njudung 00:48:37 54,34
36 Sara Hektor Järla Orientering 00:50:03 57,65
37 Elisabet Larsson Sol Tranås 00:50:26 58,54
38 Lucie Weissova FK Göingarna 00:52:32 63,39
39 Sofia Fransson Motala AIF OL 00:52:43 63,81
40 Lisa Lindström Bredaryds SOK 00:55:16 69,70
41 Liselott Ericson Linköpings OK 00:57:20 74,48
42 Lisa Korall Motala AIF OL 00:59:19 79,06
43 Emelie Danielsson Vimmerby OK 00:59:33 79,60
44 Johanna Willstrand Burseryds IF 01:05:21 93,00
45 Stina Sterner Linköpings OK 01:06:18 95,19
46 Sofia Nydahl OK Motala 01:07:09 97,16
47 Jessica Kvalvik OK Gynge 01:23:07 134,04

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr