Svenska Orienteringsförbundet

Elitserien, Silva Junior Cup och publiktävling - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Martin Holth Johannessen IFK Lidingös Skid o OK 00:43:13 18,87
3 Johan Persson Hagaby GOIF 00:43:24 19,27
6 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:44:01 20,59
7 Axel Mattsson Järla Orientering 00:44:13 21,02
8 Erik Nero Falköpings AIK OK 00:44:35 21,81
9 Andreas Melin Göteborg-Majorna OK 00:46:01 24,89
10 Johan Sisell OK Södertörn 00:47:13 27,47
11 Jonatan Larsson Uddevalla OK 00:47:51 28,83
12 Martin Andersson FK Finn 00:48:01 29,19
15 Martin Claesson IFK Göteborg 00:49:42 32,81
16 Jacob Lindstam Sol Tranås 00:50:11 33,85
18 Niclas Eriksson OK Kåre 00:51:57 37,65
21 Ola Nilsson OK Gisle 00:52:39 39,15
22 Joel Sanderi Sävedalens AIK 00:53:26 40,84
23 Matthieu Puech IFK Göteborg 00:53:37 41,23
24 Thomas E Eriksson Kexholms SK 00:53:56 41,91
26 Niklas Jakobsson Sol Tranås 00:54:58 44,14
29 Simon Lennermo Nässjö OK 00:57:22 49,30
30 RICKARD NILSSON FK Finn 00:57:36 49,80
32 Manne Freyland SOK Aneby 01:00:11 55,35
33 Martin Hammarlund Motala AIF OL 01:00:18 55,60
34 Mikael Trofast Jönköpings OK 01:00:22 55,74
35 Magnus Fransson SOK Aneby 01:00:24 55,82
36 Andreas Frisk Vaggeryds SOK 01:00:39 56,35
37 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 01:02:30 60,33
38 Andreas Ivansson Vaggeryds SOK 01:04:27 64,52
39 Emil Alexandersson Halmstad OK 01:04:53 65,46
40 Jonas Olsson OK 64 Torpa 01:07:36 71,30
41 Oskar Nilsson OK Stigen 01:07:38 71,37
42 Anders Dahlin Domnarvets GOIF 01:12:54 82,69
43 Carl Axelsson Sol Tranås 01:14:21 85,81
44 Johan Philipsson Markaryds FK 01:23:12 104,84
45 Peter Waldenström Jönköpings OK 01:24:56 108,56
46 Eric Sandström OK Stigen 01:31:15 122,14
Niclas Tjernlund OK Vilse 87
Erik Jonsson Hestra IF
Florian Wittwer Tullinge SK
Johan G Hördegårdh IFK Göteborg

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF