Svenska Orienteringsförbundet

Bauernatta - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oleksandr Kratov OK Orion 00:46:13 2,12
2 Mattias Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:49:15 7,11
3 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:49:21 7,27
4 Håkan Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:50:20 8,89
5 Marcus Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:50:24 9,00
6 Johan Högstrand Markbygdens OK 00:51:22 10,59
7 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:52:35 12,59
8 John Persson IFK Göteborg 00:52:40 12,72
9 Erik Classon OK Orinto 00:52:59 13,24
10 Nils Spetz Ulricehamns OK 00:53:35 14,23
11 Oskar Andersson OK Gynge 00:53:38 14,31
12 Anton Johansson OK Orion 00:53:55 14,78
13 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:54:22 15,52
14 Erik Tengvall Vänersborgs SK 00:54:54 16,39
15 Kalle Wrane Sävedalens AIK 00:54:58 16,50
16 Martin Ahlberger Hestra IF 00:55:35 17,52
17 Lars Lundström IF Hallby SOK 00:55:55 18,07
18 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:56:05 18,34
19 Aleksei Alekseyonok IK Hakarpspojkarna 00:56:16 18,64
20 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:56:50 19,57
21 Daniel Wejås Nyköpings OK 00:57:06 20,01
22 Sören Olsen Eksjö SOK 00:57:08 20,06
23 Pontus Petersson OK Orion 00:57:23 20,48
24 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:57:49 21,19
25 Oscar Björck OK Älme 00:58:48 22,80
26 Simon Smedberg OK Skogsfalken 00:58:49 22,83
27 Marcus Ramström IK Hakarpspojkarna 00:59:36 24,12
28 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:59:53 24,58
29 Marcus Kvarndal Ulricehamns OK 01:00:18 25,27
30 Eric Hansson Nässjö OK 01:00:34 25,71
31 Per Lenander Växjö OK 01:00:44 25,98
32 Gabriel Ireståhl Sol Tranås 01:00:47 26,06
33 Anders Olsson OK Tranan 01:01:24 27,08
34 Martin Larsson Hestra IF 01:01:33 27,32
35 Simon Lennermo Nässjö OK 01:01:40 27,51
36 Martin Carlsson Tjällmo-Godegårds OK 01:01:50 27,79
37 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 01:04:37 32,36
38 Jonathan Anderson Kexholms SK 01:06:16 35,07
39 Hans Lundgren IK Hakarpspojkarna 01:06:28 35,40
40 Martin Andersson FK Finn 01:07:42 37,43
41 Erik Stillemark IF Hallby SOK 01:08:44 39,13
42 Gabriel Andersson Ulricehamns OK 01:09:17 40,03
43 Anders Ryvallius IK Hakarpspojkarna 01:11:32 43,73
44 Johan Schagerlind OK Bävern 01:11:37 43,87
45 Henrik Andersson Bredaryds SOK 01:11:57 44,41
46 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 01:13:24 46,80
47 Joakim Karlsson Hestra IF 01:14:53 49,23
48 Erik Nero Falköpings AIK OK 01:19:39 57,07
49 Niklas Jakobsson Sol Tranås 01:20:34 58,57
50 Carl Axelsson Sol Tranås 01:21:47 60,57
51 Karl Holmquist IF Hallby SOK 01:32:18 77,86
Måns Sandgren OK Orion
Peter Jacobsson IK Hakarpspojkarna
Erik Karlsson Målilla OK
Didrik Hall Nyköpings OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion