Svenska Orienteringsförbundet

Havs OL Dag3 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Bergman OK Skogsfalken 00:51:21 2,91
2 Erik Holmberg IK Hakarpspojkarna 00:53:08 5,59
3 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:54:28 7,59
3 Jonas Pilblad IFK Göteborg 00:54:28 7,59
5 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn Orientering 00:55:52 9,69
6 Aleksander Bernaciak OK Orion 00:56:07 10,07
8 Aaron Prince Sävedalens AIK 00:59:27 15,07
9 Niclas Tjernlund OK Vilse 87 01:03:31 21,17
10 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 01:03:46 21,55
11 Henrik Jansson IK Hakarpspojkarna 01:05:14 23,75
12 Tom Olausson OK Orion 01:05:41 24,42
13 Henrik Modig OK Pan-Kristianstad 01:07:10 26,65
14 Markus Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 01:07:32 27,20
15 Andréas Thern IFK Göteborg 01:08:36 28,80
16 Emil Svalbring Målilla OK 01:08:42 28,95
17 Mattias Johansson IFK Moras OK 01:08:49 29,13
18 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 01:09:19 29,88
19 Henrik Olofsson Helsingborgs SOK 01:11:10 32,65
20 Andreas Källming IK Hakarpspojkarna 01:11:13 32,73
21 Marcus Andersson Skåneslättens OL 01:11:14 32,75
22 Björn Andersson OK Dacke 01:12:10 34,15
23 Martin Ivarsson OK Skogshjortarna 01:12:13 34,23
24 Pontus Petersson OK Orion 01:12:27 34,58
25 Jakob Jakobsson Nybro OK 01:12:31 34,68
26 Fredrik Nilsson Helsingborgs SOK 01:13:22 35,95
27 Patrik Johansson Helsingborgs SOK 01:14:04 37,00
28 Mikael Pihl Lunds OK 01:16:16 40,31
29 Niklas Olsson Skåneslättens OL 01:18:59 44,38
30 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 01:20:15 46,28
31 Anton Wiberg OK Skogsfalken 01:21:08 47,61
32 Tomas Johansson Vänersborgs SK 01:30:10 61,17
33 Björn Edvinsson Ronneby OK 01:32:02 63,97
34 Sebastian Wahlström Snättringe SK 01:38:34 73,77
35 Jimmy Olsson OK Dacke 01:39:15 74,80
36 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 01:49:35 90,31
37 Axel Lindén Ronneby OK 02:08:52 119,25
Oskar Lundqvist Nybro OK
Edvin Karlsson OK Denseln

Annonser