Svenska Orienteringsförbundet

SM Sprint, final - H21 A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jerker Lysell Rehns BK 00:14:04 0,68
2 Scott Fraser Södertälje-Nykvarn OF 00:14:13 1,48
3 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 00:14:16 1,75
4 Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingös Skid o OK 00:14:19 2,01
5 Graham Gristwood Södertälje-Nykvarn OF 00:14:29 2,90
6 Frédéric Tranchand OK Hällen 00:14:32 3,16
7 Mattias Karlsson Emmaboda Verda OK 00:14:33 3,25
8 Julian Dent Malungs OK Skogsmårdarna 00:14:35 3,43
8 Oleksandr Kratov OK Orion 00:14:35 3,43
10 Erik Johansson Göteborg-Majorna OK 00:14:39 3,78
11 Patrik Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:14:43 4,14
12 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 00:14:44 4,22
12 Ralph Street Södertälje-Nykvarn OF 00:14:44 4,22
14 Gustav Bergman OK Ravinen 00:14:46 4,40
15 Pavlo Ushkvarok Stora Tuna OK 00:14:47 4,49
16 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 00:14:51 4,84
17 Claus Hallingdal Bloch OK Pan-Kristianstad 00:14:52 4,93
18 Christian Christensen IFK Göteborg 00:14:54 5,11
20 Erik Öhlund Ulricehamns OK 00:14:57 5,38
21 Victor Silvemark Ärla IF 00:15:04 6,00
22 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:15:05 6,08
23 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:15:07 6,26
23 Josef Nordlund OK Linné 00:15:07 6,26
25 Oleksandr Marchuk Södertälje-Nykvarn OF 00:15:15 6,97
26 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:15:17 7,15
27 Jesper Lysell Rehns BK 00:15:19 7,32
28 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:15:22 7,59
29 Aleksander Bernaciak OK Orion 00:15:23 7,68
30 Oleksandr Starov OK Denseln 00:15:26 7,94
31 Daniel Attås OK Tisaren 00:15:28 8,12
32 Filip Dahlgren IFK Lidingös Skid o OK 00:15:31 8,39
33 Olle Kalered OK Denseln 00:15:36 8,83
34 Fredrik Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:15:37 8,92
35 Christian Hjalmarsson IFK Lidingös Skid o OK 00:15:39 9,09
36 Olle Boström Järla Orientering 00:15:40 9,18
36 David Bejbom Järla Orientering 00:15:40 9,18
38 Artem Panchenko Linköpings OK 00:15:41 9,27
39 Albert Mollén Sävedalens AIK 00:15:43 9,45
40 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 00:15:49 9,98
41 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 00:15:59 10,86

Annonser