Svenska Orienteringsförbundet

SM Sprint, final - H21 D

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Folkesson Blom OK Orion 00:13:46 8,49
2 Vladimir Tregubov Malungs OK Skogsmårdarna 00:14:31 12,98
3 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o OK 00:14:38 13,68
4 Albin Pettersson OK Tisaren 00:14:39 13,78
5 Brent Godman Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:14:50 14,88
6 Anders Boström Järfälla OK 00:14:58 15,68
7 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:14:59 15,78
8 Anders Axling Södertälje-Nykvarn OF 00:15:00 15,88
9 Andreas Liljegren Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:15:03 16,18
10 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 00:15:04 16,28
11 Gabriel Ireståhl Sol Tranås 00:15:06 16,48
11 Anders Jansson Täby OK 00:15:06 16,48
13 Oskar Carlborg OK Hällen 00:15:07 16,58
13 Erik Zander IFK Moras OK 00:15:07 16,58
15 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 00:15:09 16,78
15 Linus Lauri IFK Lidingös Skid o OK 00:15:09 16,78
17 Björn Karlsson Halmstad OK 00:15:12 17,08
17 Johan Hamelius OK Linné 00:15:12 17,08
19 Hans Persson Gävle OK 00:15:21 17,98
20 Johan Lindahl Täby OK 00:15:24 18,28
20 David Jonsson OK Klyftamo 00:15:24 18,28
20 Marcus Bill OK Pan-Kristianstad 00:15:24 18,28
23 Kristian Dahlström IFK Moras OK 00:15:36 19,48
24 Mattias Johansson IFK Moras OK 00:15:37 19,58
24 Andreas Berg Linköpings OK 00:15:37 19,58
26 Fredrik Larsson Norbergs OK 00:15:38 19,68
27 Johan Nyman IF Hagen 00:15:40 19,88
27 Henrik Berggren OK Denseln 00:15:40 19,88
27 Fredrik Lindgren IK Hakarpspojkarna 00:15:40 19,88
30 Michal Besta FK Göingarna 00:15:56 21,48
31 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 00:15:57 21,58
32 Jörgen Ohlin OK Linné 00:16:17 23,57
33 Kent Lundvall Vallentuna-Össeby OL 00:16:19 23,77
34 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 00:16:22 24,07
35 Jan Hollbeck Bromma-Vällingby SOK 00:16:33 25,17
36 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 00:16:35 25,37
37 Krister Höije Norbergs OK 00:16:57 27,57

Annonser