Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 1 - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 01:17:51 0,02
2 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 01:18:23 0,53
3 Mats Troeng OK Linné 01:18:28 0,61
5 Fredrik Johansson IFK Lidingös Skid o OK 01:18:57 1,07
6 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 01:19:01 1,13
7 Daniel Attås OK Tisaren 01:19:26 1,53
8 Pavlo Ushkvarok Stora Tuna OK 01:19:41 1,77
9 Filip Dahlgren IFK Lidingös Skid o OK 01:19:56 2,01
11 Mattias Millinger OK Linné 01:20:35 2,63
12 Jesper Lysell Rehns BK 01:21:36 3,60
13 Olle Boström Järla Orientering 01:21:56 3,91
14 Oleksandr Kratov OK Orion 01:22:24 4,36
15 Lauri Sild Delta 01:22:54 4,83
16 Jan Troeng OK Linné 01:23:01 4,95
17 Olexander Starov OK Denseln 01:23:56 5,82
18 Johan Aronsson OK Tisaren 01:24:13 6,09
19 Jonas Vytautas Gvildys Rehns BK 01:24:18 6,17
20 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn Orientering 01:24:33 6,41
21 Anton Tynong Gävle OK 01:24:48 6,64
23 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 01:25:09 6,98
24 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:25:11 7,01
25 Gustav Bergman OK Ravinen 01:25:12 7,03
26 Petter Eriksson Södertälje-Nykvarn Orientering 01:25:21 7,17
27 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn Orientering 01:25:30 7,31
28 Emil Wingstedt Halden SK 01:25:35 7,39
29 Olle Kalered OK Denseln 01:25:48 7,60
30 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 01:26:06 7,88
31 Jerker Lysell Rehns BK 01:26:23 8,15
32 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 01:26:38 8,39
33 Anton Östlin Södertälje-Nykvarn Orientering 01:27:29 9,20
34 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:28:30 10,17
35 Oskar Sjöberg OK Linné 01:28:43 10,38
36 Kalle Dalin Leksands OK 01:28:45 10,41
38 Gustav Nordström Gävle OK 01:29:15 10,88
39 Tomas Stenström OK Linné 01:29:32 11,15
40 Nicolas Simonin IFK Lidingös Skid o OK 01:29:39 11,27
42 Erik Andersson OK Denseln 01:30:12 11,79
43 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn Orientering 01:30:23 11,96
44 Per Brolund OK Denseln 01:30:25 12,00
44 Emil Andersson Ärla IF 01:30:25 12,00
46 Erik Folkesson Blom OK Orion 01:30:54 12,46
47 Erik Pettersson OK Denseln 01:31:03 12,60
48 Jonas Bäckström Malungs OK Skogsmårdarna 01:31:12 12,74
49 Erik Lind IFK Umeå 01:31:42 13,22
50 Lukas Peterson IFK Umeå 01:32:17 13,77
51 Niklas Serrander Södertälje-Nykvarn Orientering 01:32:19 13,81
52 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 01:32:55 14,38
53 Liutauras Bilevicius OK Linné 01:32:56 14,39
55 Erik Nilsson-Simkovics Ulricehamns OK 01:33:36 15,03
56 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:33:55 15,33
57 Erik Engstrand IFK Göteborg 01:34:25 15,81
59 Julian Dent Malungs OK Skogsmårdarna 01:34:44 16,11
60 Ralph Street Södertälje-Nykvarn Orientering 01:34:48 16,17
61 Josef Nordlund OK Linné 01:35:30 16,84
62 David Lingfors OK Linné 01:35:43 17,05
63 Rikard Claesson Stora Tuna OK 01:36:15 17,55
65 Patrik Karlsson IK Hakarpspojkarna 01:36:29 17,78
66 Mattias Andersson OK Tisaren 01:38:33 19,75
67 Hans Persson Gävle OK 01:38:58 20,14
68 Arturs Paulins Rehns BK 01:39:55 21,05
69 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 01:40:20 21,45
70 Johan Strand Göteborg-Majorna OK 01:40:47 21,87
71 Andreas Høye Kristiansand OK 01:41:16 22,33
72 Rasmus Leo OK Orion 01:43:11 24,16
73 Emil Jönsson Halmstad OK 01:50:27 31,08
74 Magnus Johansson Kristiansand OK 01:55:03 35,47
75 Mattias Eriksson OK Denseln 01:59:23 39,60
Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna

Annonser