Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 1 - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Victor Silvemark Ärla IF 01:24:30 6,51
2 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:25:18 7,27
3 Samuel Andersson IFK Umeå 01:25:26 7,40
6 Ulf Troeng OK Linné 01:26:34 8,48
7 Lasse Jansson Gävle OK 01:26:59 8,88
8 Börje Pauler Skogslöparna 01:27:56 9,78
9 Peter Hemmyr Järla Orientering 01:28:42 10,52
11 Markus Adolfsson Linköpings OK 01:29:11 10,98
12 Per Carlborg Nyköpings OK 01:29:45 11,52
13 Mathias Hallmén Attunda OK 01:29:47 11,55
14 Anders Österlund Västerås SOK 01:30:02 11,79
15 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 01:30:14 11,98
16 Patrik Lind Ärla IF 01:30:38 12,36
17 Carl Wiking OK Kåre 01:31:33 13,24
18 Niklas Olofsson Helsingborgs SOK 01:31:45 13,43
19 Fredrik Eliasson Halden SK 01:32:03 13,71
20 Oskar Arlebo KFUM Örebro OK 01:32:23 14,03
21 Olof Sandgren OK Orion 01:33:02 14,65
22 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 01:33:37 15,21
23 Simon Andersson OK Kullingshof 01:33:45 15,34
24 Erik Martinsson Linköpings OK 01:33:53 15,46
25 Martin Härberg Järla Orientering 01:34:36 16,15
26 Gustaf Wennerberg OK Klyftamo 01:35:10 16,69
28 Per Öberg OK Hällen 01:35:33 17,06
29 Fredrik Lindgren IK Hakarpspojkarna 01:35:46 17,26
32 Erik Sisell Gävle OK 01:35:52 17,36
33 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 01:36:03 17,53
34 Peter Aronsson Linköpings OK 01:36:42 18,15
35 Oscar Vångell Ärla IF 01:36:43 18,17
36 Henrik Berggren OK Denseln 01:37:07 18,55
37 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:37:15 18,68
40 Jan Johansson IFK Umeå 01:37:48 19,20
41 Markus Johansson IFK Göteborg 01:38:08 19,52
43 Per Eklöf KFUM Örebro OK 01:38:57 20,30
44 Torbjörn Svensk OK Hällen 01:39:14 20,57
45 Anders Påhlman Istrums SK 01:39:22 20,70
46 Robert Johansson Täby OK 01:39:28 20,79
48 Erik Memmi Halmstad OK 01:40:11 21,48
48 Stefan Sjölund Skogslöparna 01:40:11 21,48
50 Erik Nero Falköpings AIK OK 01:40:21 21,64
52 Johan Kärrström Tullinge SK 01:40:27 21,73
53 Jörgen Ohlin OK Linné 01:40:43 21,99
54 Niklas Wrane Söders SOL Tyresö 01:41:09 22,40
55 Christer Backman Tullinge SK 01:41:19 22,56
56 Olov Ericson Rehns BK 01:41:24 22,64
57 Oskar Daniels Attunda OK 01:41:34 22,80
58 Mattias Karlsson Växjö OK 01:42:05 23,29
59 Jonas Karlsson Dalaportens OL 01:42:07 23,32
60 Simon Waller OK Vargen 01:42:10 23,37
61 Simon Eklöv OK Linné 01:43:29 24,63
62 Emil Svalbring Målilla OK 01:43:30 24,64
65 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 01:44:29 25,58
66 Mattias Mårts Stora Tuna OK 01:44:43 25,81
67 Anders Jansson Täby OK 01:44:52 25,95
69 Albin Pettersson OK Tisaren 01:45:14 26,30
71 Magnus Saager OK Orion 01:46:12 27,22
73 Anders Karlsson OK Hällen 01:48:07 29,05
74 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 01:48:13 29,15
75 Mattias Jonsson Linköpings OK 01:48:22 29,29
76 Emil Kalered Skogspojkarnas OK 01:48:23 29,31
77 Björn Normark Tullinge SK 01:48:38 29,54
78 Fredrik Noborn OK Linné 01:49:32 30,40
79 Fajer Wennerberg OK Klyftamo 01:49:34 30,43
80 Anders Boström Järfälla OK 01:49:58 30,82
81 Daniel Johansson Falkenbergs OK 01:51:06 31,90
82 Jan Moberg Gävle OK 01:52:45 33,47
83 Christian Nilsson OK Löftan 01:52:57 33,66
85 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 01:53:28 34,16
86 Lars Jakobsson IF Hagen 01:54:03 34,71
88 Erik Gustafsson OK Nackhe 01:54:27 35,10
89 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 01:55:45 36,34
91 Måns Faxén Växjö OK 01:56:31 37,07
93 Mattias Hovmöller Söders SOL Tyresö 01:56:45 37,29
94 Pontus Johansson Växjö OK 01:56:55 37,45
95 Thomas Pettersson IF Thor 01:59:11 39,61
96 Andreas Berg Linköpings OK 01:59:23 39,81
97 David Jonsson OK Klyftamo 02:00:31 40,89
98 Jonas Palm Sävedalens AIK 02:01:15 41,59
99 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 02:01:32 41,86
102 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 02:06:36 46,69
104 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 02:08:44 48,73
105 John Hartley OK Ravinen 02:10:30 50,42
106 Tomas Johansson IFK Umeå 02:15:18 55,00
107 Mats Lundqvist Östersunds OK 02:18:30 58,05
109 Thom Barbus OK Orion 02:22:15 61,63
111 Patrick Higgins OK Linné 02:25:30 64,74
112 Martin Hammarlund Motala AIF OL 02:28:56 68,01
Jonathan Rosendahl Ärla IF
Erik Dahlqvist Storviks IF
Joel Käll-Karlsson Växjö OK

Annonser