Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 1 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Granqvist OK Ravinen 00:30:41 20,96
2 Erik Andersson OK Orion 00:30:42 21,01
3 Jens Rönnols Täby OK 00:31:39 23,95
4 Carl Boman Västerås SOK 00:32:19 26,02
5 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:33:31 29,74
8 Daniel Roos Attunda OK 00:34:18 32,17
10 Anton Nilsson OK Tranan 00:34:25 32,53
12 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:35:19 35,32
13 Oskar Lundqvist Nybro OK 00:35:25 35,63
14 Jakob Wahl IK Vista 00:35:32 35,99
16 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:35:50 36,92
17 Jesper Kullin OK Tyr 00:36:02 37,54
18 Kevin Ståhl Järbo OK 00:36:09 37,90
19 Gustaf Sparrevik Lerums SOK 00:36:11 38,00
20 Erik Berzell Attunda OK 00:36:26 38,78
21 Arvid Våg Lerums SOK 00:36:28 38,88
22 Johan Söderlund Leksands OK 00:36:33 39,14
23 Albin Axelsson Mullsjö SOK 00:36:39 39,45
24 Max Berggren OK Denseln 00:36:42 39,61
25 Oscar Stenberg OK Skogshjortarna 00:37:10 41,05
26 William Nilsson OK Södertörn 00:37:13 41,21
27 Philip Persson OK Orion 00:37:23 41,72
28 Carl Näslund Västerås SOK 00:37:27 41,93
29 David Pessa Haparanda OK 00:37:40 42,60
30 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 00:37:42 42,70
32 Jonathan Karlsson OK Tylöskog 00:37:56 43,43
33 Björn Cederberg Vänersborgs SK 00:38:01 43,69
34 Fredrik Malmfors OK Denseln 00:38:06 43,94
35 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:38:08 44,05
36 Eddie Edström Sundsvalls OK 00:38:11 44,20
37 David Stigsmark Stora Tuna OK 00:38:12 44,25
38 Måns Hellgren OK Södertörn 00:38:25 44,93
39 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 00:39:00 46,73
40 Per Edvinsson Ronneby OK 00:39:14 47,46
41 Wilhelm Finn Eriksson Stora Tuna OK 00:39:19 47,72
43 Oscar Anderson Kexholms SK 00:39:23 47,92
44 Karl-Johan Persson Tormestorps IF 00:39:27 48,13
45 David Hector Snättringe SK 00:39:32 48,39
46 Hugo Lindell Långhundra IF 00:39:42 48,90
47 Fredrik Tegström Linköpings OK 00:39:43 48,96
49 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:39:59 49,78
50 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:40:00 49,83
52 William Eriksson Högåkers OK 00:40:11 50,40
54 Ryan Jones OK Denseln 00:40:16 50,66
55 Harald Ottmer Tormestorps IF 00:40:21 50,92
56 Anton Blomdahl Tullinge SK 00:40:33 51,54
57 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:40:36 51,69
58 Martin Ericson OK Tyr 00:40:37 51,75
59 Niklas Carlsson Boxholm-Mjölby OL 00:40:46 52,21
60 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:40:52 52,52
61 Robin Larsson FK Göingarna 00:41:06 53,24
62 Gabriel Linderson Gamleby OK 00:41:07 53,30
63 Emil Wikström OK Tyr 00:41:12 53,55
64 Andreas Ljung Järbo OK 00:41:19 53,92
66 Jesper Tibell Långhundra IF 00:41:37 54,85
68 Oskar Greilert Haninge SOK 00:41:57 55,88
70 Simon Kappel Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:42:14 56,76
71 Johan Winther Västerbergslagens OL 00:42:18 56,96
72 Joakim Sjöberg Helsingborgs SOK 00:42:19 57,02
73 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 00:42:26 57,38
74 Jefta Langerak Järfälla OK 00:42:37 57,95
74 Jakob Riis Gamleby OK 00:42:37 57,95
76 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:43:01 59,19
77 Klavs Stiprais OK Klemmingen 00:43:22 60,27
80 Andreas Zeijlon OK Hällen 00:43:43 61,35
81 Henrik Montén Domnarvets GOIF 00:43:47 61,56
82 Kristian Söder Alfta-Ösa OK 00:43:58 62,13
83 Karl Modig OK Alehof 00:44:25 63,52
85 Pontus Andersson OK Löftan 00:45:03 65,49
86 Gustav Boquist IK Uven 00:45:05 65,59
87 Daniel Posch Sol Tranås 00:45:09 65,80
89 Fredrik Wallin Stora Tuna OK 00:45:23 66,52
90 Anton Gustafsson Stora Tuna OK 00:45:33 67,04
91 Patrik Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:45:56 68,23
92 Alexander Fors Attunda OK 00:45:57 68,28
95 Emil Gyllenhammar Sigtuna OK 00:46:16 69,26
96 Asker Öhlenschläger Örkelljunga FK 00:46:17 69,31
97 Jonathan Helin Ockelbo OK 00:46:25 69,72
98 Niklas Frisk Markbygdens OK 00:46:26 69,78
99 Håkan Palm OK Klemmingen 00:46:30 69,98
101 Einar Nordgren Hestra IF 00:46:37 70,34
102 Per Samuelsson IK Trenne Ullared 00:46:49 70,96
104 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 00:47:26 72,88
105 Albert Askengren Visborgs OK 00:47:31 73,13
107 Oskar Karlsson Norbergs OK 00:47:59 74,58
108 Rickard Norlin Kungälvs OK 00:48:07 74,99
109 Dag Hultberg OK Kolmården 00:48:17 75,51
110 Adrian Fager Garphyttans IF 00:48:19 75,61
113 Fredrik Hammarlund Ockelbo OK 00:48:28 76,08
113 André Eklund Rånäs OK 00:48:28 76,08
115 Daniel Forslund Säffle OK 00:49:03 77,89
117 Hugo Segerström Nyköpings OK 00:49:21 78,82
118 Viktor Nordling Sundsvalls OK 00:49:23 78,92
119 Anton Daniels Attunda OK 00:49:53 80,47
120 Jonathan Berglind OK Södertörn 00:49:55 80,57
121 Olof Carlson Bjernald OK Linné 00:50:24 82,07
124 Gustav Svahn Bodafors OK 00:51:23 85,12
125 Joakim Svensson OK Älme 00:51:25 85,22
126 Anton Månsson Örkelljunga FK 00:51:38 85,89
127 Martin Engman OK Denseln 00:51:39 85,95
128 William Karlsson Norbergs OK 00:51:46 86,31
129 Axel Sjölund Söderhamns OK 00:51:59 86,98
131 Filip Barkestedt OK Kullingshof 00:52:13 87,70
132 Mattias Andersson Tibro OK 00:52:20 88,06
133 John Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:52:29 88,53
134 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 00:52:44 89,30
136 Alexander Johansson OK Orion 00:52:49 89,56
137 Jacob Lilljeqvist Stigsökarna 00:52:50 89,61
138 Petter Andersson Ockelbo OK 00:52:52 89,72
139 Albert Gustavsson Falkenbergs OK 00:52:55 89,87
142 Jesper Mattsson Göteborg-Majorna OK 00:53:14 90,85
144 Oskar Vigren Sävedalens AIK 00:53:51 92,77
147 Lukas Tegendal OK Linné 00:54:20 94,26
148 Linus Rantanen Södertälje-Nykvarn Orientering 00:54:34 94,99
149 Johan Sköld Linköpings OK 00:54:40 95,30
150 Erik Persson Markbygdens OK 00:55:38 98,29
151 Mattias Jacobsson Malmö OK 00:55:49 98,86
152 Mattis Ernstsson FK Göingarna 00:55:50 98,91
153 Carl Torstensson Emmaboda Verda OK 00:56:09 99,89
154 Peter Andersson Dalaportens OL 00:56:36 101,29
155 Max Sjöberg Njurunda OK 00:56:59 102,48
157 Marcus Wiklander Högåkers OK 00:57:37 104,44
159 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 00:57:47 104,96
160 Mikael Gardelin Visborgs OK 00:58:05 105,89
161 Anders Kallings Visborgs OK 00:59:05 108,99
162 Simon Martelius Attunda OK 01:00:06 112,14
163 Hampus Bergander Eksjö SOK 01:00:23 113,02
164 Henning Ottmer Tormestorps IF 01:00:45 114,15
165 Johan Liljebjörn Nybro OK 01:01:22 116,06
167 Alexander Sörqvist Bredareds IF 01:03:18 122,06
168 Karl Karlsson OK Kullingshof 01:03:56 124,02
169 Carl Alvelid Kalmar OK 01:03:57 124,07
170 Ante Wernersson Östersunds OK 01:05:23 128,51
172 Sebastian Nordström Selånger SOK 01:10:31 144,43
173 Oskar Persson Laxå OK 01:10:48 145,30
174 Emil Johansson OK Kullingshof 01:10:56 145,72
176 Viktor Berggren Tullinge SK 01:12:13 149,70
177 Theo Östlund Strängnäs-Malmby OL 01:12:27 150,42
178 Gottfrid Arksand Vallentuna-Össeby OL 01:23:44 185,39
179 Christian Karlsson Torsås OK 01:24:04 186,43
Emil Andersson Tullinge SK
Jacob Ahlström Västerås SOK
Anders Svahn, OK Hammaren

Annonser

OOCup 2022