Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - D20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Linnea Martinsson Järla Orientering 00:56:44 5,27
2 Sanna Linsefors Lunds OK 01:02:13 11,47
3 Viktoria Ernstsson FK Göingarna 01:02:18 11,57
5 Hanna Axelsson-Meyerson OK Linné 01:03:04 12,43
6 Beatrice Gustavsson Eksjö SOK 01:03:13 12,60
7 Elin Månsson OK Löftan 01:03:21 12,75
8 Helena Karlsson Bromma-Vällingby SOK 01:03:57 13,43
9 Kristin Hylander Nyköpings OK 01:04:44 14,32
12 My Westlund OK Tyr 01:05:43 15,43
13 Christina Løvald Hellberg Täby OK 01:05:55 15,66
16 Maria Nordström Gävle OK 01:06:54 16,77
17 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 01:07:45 17,73
19 Ellinor Tjernlund OK Vilse 87 01:08:31 18,60
20 Anna Segersson OK Kolmården 01:08:43 18,82
21 Lovisa Larsson Hagaby GOIF 01:08:46 18,88
23 Ellinor Sterner OK Kåre 01:09:18 19,48
25 Malin Andersson OK Nolaskogsarna 01:09:54 20,16
26 Rebecka Heinrup Tullinge SK 01:10:33 20,90
29 Karolin Ohlsson Järla Orientering 01:13:01 23,69
31 Amy Rankka Linköpings OK 01:13:34 24,31
32 Emilie Cedervärn Ulricehamns OK 01:14:00 24,80
33 Ann-Sofie Karlsson Umeå OK 01:14:13 25,04
35 Josefin Tjernlund OK Vilse 87 01:14:38 25,51
36 Lovisa Persson OK Tisaren 01:14:49 25,72
37 Lovisa Onsbring Gustafson Eskilstuna OL 01:15:15 26,21
42 Marie Spångmyr Leksands OK 01:16:56 28,11
43 Joline Ingelsson OK Hammaren 01:17:02 28,23
44 Ida Forsén Tullinge SK 01:17:03 28,25
45 Lovisa Adolfsson Tullinge SK 01:17:04 28,27
46 Sofia Levin OK Tyr 01:17:05 28,28
47 Emma Rosén OK Njudung 01:17:33 28,81
48 Frida Gustafsson IFK Göteborg 01:17:38 28,91
50 Lisa Andersson Ärla IF 01:18:26 29,81
51 Karin E. Gustafsson Hagaby GOIF 01:18:48 30,23
52 Ida Hylander Nyköpings OK 01:19:12 30,68
53 Viktoria Helmersson Ockelbo OK 01:19:17 30,77
54 Meret Gürtler OL NWK NWS 01:19:22 30,87
55 Julia Modig Tjärnström Linköpings OK 01:19:34 31,09
56 Klara Alm OK Linné 01:19:39 31,19
57 Maria Nordström IFK Moras OK 01:19:52 31,43
58 Julia Lauri OK Tisaren 01:19:54 31,47
60 Louise Markstedt OK Södertörn 01:22:47 34,73
60 Hanna Modig Tjärnström Linköpings OK 01:22:47 34,73
63 Marika Lindahl OK Milan 01:22:56 34,90
64 Maja Pettersson OK Vilse 87 01:23:05 35,07
65 Emma Edejern Alfta-Ösa OK 01:23:15 35,26
66 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 01:23:57 36,05
67 Sofia Grawé Ärla IF 01:24:36 36,78
69 Stefanie Andersson Vimmerby OK 01:25:33 37,86
71 Frida Forshällen Attunda OK 01:25:57 38,31
72 Anette Önerud OK Ravinen 01:26:51 39,33
73 Kajsa Hammarström OK Hällen 01:27:00 39,50
75 Lovisa Falk Hagaby GOIF 01:28:05 40,72
76 Amanda Eklund Rånäs OK 01:28:27 41,14
77 Anna Brodin OK Tyr 01:28:59 41,74
78 Sara Lundsten Vittjärvs IK 01:29:06 41,87
81 Ida Willén Östersunds OK 01:31:44 44,85
82 Malin Eriksson IFK Moras OK 01:33:46 47,15
83 Elisabeth Ahlgren Täby OK 01:35:07 48,68
84 Erika Hugoson Nässjö OK 01:35:12 48,77
88 Anna Håkansson OK Kolmården 01:41:57 56,40
Anna Birkestål Köping-Kolsva OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr