Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mikael Andersson Linköpings OK 00:52:27 6,28
2 David Bejbom Järla Orientering 00:54:51 9,96
3 Rassmus Andersson OK Linné 00:55:10 10,44
4 Johan Lindahl Täby OK 00:56:29 12,46
6 Linus Mood OK Roslagen 00:57:10 13,51
7 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:57:29 13,99
12 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:58:56 16,22
13 Daniel Netz Vänersborgs SK 00:59:04 16,42
14 Erik Harlén KFUM Örebro OK 01:00:43 18,95
14 Urban André Hammarby IF OF 01:00:43 18,95
16 Mattias Johansson IFK Moras OK 01:01:03 19,46
17 Magnus Cederlöf Järfälla OK 01:01:07 19,57
18 Martin Lampinen Södertälje-Nykvarn Orientering 01:02:11 21,20
19 Jonas Wallin Vänersborgs SK 01:02:17 21,35
20 Jonas Byström Skogslöparna 01:02:52 22,25
22 Peder Kock OK Pan-Kristianstad 01:03:28 23,17
23 Andreas Carlsson Tjällmo-Godegårds OK 01:03:35 23,35
24 Daniel Lind Tumba-Mälarhöjden OK 01:03:37 23,40
25 Andreas Karlsson Västerås SOK 01:03:39 23,45
26 Eric Rosander Finspångs SOK 01:03:58 23,94
26 Dan Wester Järla Orientering 01:03:58 23,94
28 Daniel Örn IK Hakarpspojkarna 01:04:00 23,99
30 Niklas Olsson Täby OK 01:05:11 25,80
32 Marcus Andersson KFUM Örebro OK 01:05:48 26,75
33 Per Holm IFK Moras OK 01:05:49 26,77
34 Henrik Tosteberg Linköpings OK 01:05:52 26,85
34 Benjamin Edlund IK Ymer 01:05:52 26,85
36 Mathias Wilhelmsson IF Thor 01:06:05 27,18
38 Adam Sandstedt Eksjö SOK 01:06:28 27,77
39 Sebastian Edlund IK Ymer 01:06:37 28,00
41 Hampus Möller Linköpings OK 01:06:59 28,56
42 Adam Ivarsson Haninge SOK 01:07:13 28,92
43 John Kumlin IK Ymer 01:07:34 29,46
44 Willy Gahlin Härnösands OK 01:07:39 29,58
45 Benjamin Selling Härnösands OK 01:07:43 29,69
46 Oskar Karlin Centrum OK 01:07:59 30,10
47 Jonas Fryksten Härnösands OK 01:08:04 30,22
48 Mattias Olofsson OK Enen 01:08:21 30,66
49 Carl-Johan Högberg Eskilstuna OL 01:08:46 31,30
50 Johan Antonsson OK Löftan 01:08:54 31,50
51 Kristofer Wester Skogslöparna 01:08:58 31,60
52 Isac Åkerberg OK Tisaren 01:09:10 31,91
54 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 01:09:11 31,94
55 Axel Wikström Söders SOL Tyresö 01:09:22 32,22
56 Jakob Larsen Centrum OK 01:09:43 32,75
57 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 01:09:50 32,93
58 Emil Backlund Göteborg-Majorna OK 01:10:00 33,19
59 Erik Mattsson Järla Orientering 01:10:01 33,21
60 Erik Bengtsson FK Åsen 01:10:10 33,44
61 Erik Boström Järla Orientering 01:10:21 33,72
62 Thomas Gustavsson Gudhems IF 01:10:27 33,88
64 Henrik Lidhage IK Ymer 01:10:39 34,18
65 Marcus Andersson Matteus SI 01:11:59 36,23
68 Peter Kolmskog Sundbybergs IK 01:12:41 37,30
70 Simon Månsson Örkelljunga FK 01:12:55 37,66
71 Klaus Csucs IFK Moras OK 01:13:14 38,15
72 Emil Hyttinen Eskilstuna OL 01:13:25 38,43
73 Mattias Karlsson OK Alehof 01:13:44 38,91
74 Jonas Pettersson Lessebo OK 01:13:48 39,02
75 Anders Carlheim Attunda OK 01:13:59 39,30
76 Johan Schagerlind OK Bävern 01:14:01 39,35
77 Niklas Barsk Övertorneå IF 01:14:08 39,53
78 Klas Bringert Centrum OK 01:14:11 39,60
79 Patrik Brorsson Frösö IF 01:14:25 39,96
80 Mattias Johansson IK Ymer 01:14:37 40,27
81 Olof Bengtsson FK Åsen 01:14:38 40,29
83 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 01:14:51 40,63
85 Jacob Lindstam GIH Stockholm 01:15:06 41,01
86 Lars Hanning OK Löftan 01:15:07 41,03
87 Håkan Pettersson OK Djerf 01:15:10 41,11
89 Emil Hammarström OK Måsen 01:16:18 42,85
90 Kristoffer Edshage Centrum OK 01:16:23 42,98
91 Nils Jansson Rasbo IK 01:16:24 43,00
92 Johan Andersson OK Linné 01:16:43 43,49
93 Andreas Leijgård Gudhems IF 01:16:46 43,56
94 Simon Hannus VK Uvarna 01:17:07 44,10
95 Håkan Olsson OK Hammaren 01:17:15 44,31
96 Per Edström Härnösands OK 01:17:21 44,46
97 Fredrik Elwinger IF Thor 01:17:31 44,71
99 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn Orientering 01:17:42 45,00
100 Emanuel Gahlin Härnösands OK 01:17:50 45,20
101 Marcus Mattsson IFK Hedemora OK 01:17:53 45,28
102 Martin Schagerlind OK Bävern 01:17:59 45,43
103 Anders Borg OK Tisaren 01:18:12 45,76
106 Roland Persson Skarpnäcks OL 01:20:05 48,65
108 Björn Carlheim Attunda OK 01:20:30 49,29
109 Emil Tallhage Centrum OK 01:20:41 49,57
111 Rickard Ericsson OK Tyr 01:22:33 52,43
112 John Gahlin Härnösands OK 01:23:07 53,30
113 Rickard Ekström IF Thor 01:23:28 53,84
114 Johan Nyman IF Hagen 01:23:36 54,04
115 Martin Hjertberg IK Ymer 01:23:54 54,50
116 Mikael Wilhelmsson Hammarby IF OF 01:23:55 54,53
117 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 01:24:59 56,16
118 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 01:25:32 57,01
119 Filip Sagen Vallentuna-Össeby OL 01:27:09 59,49
121 Per Sandahl Gamleby OK 01:28:27 61,48
122 Erik Hansson Bredareds IF 01:28:28 61,51
123 Jonas Andersson IF Rigor 01:29:37 63,27
126 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL 01:31:04 65,49
128 Jacob Westborg Vittjärvs IK 01:31:12 65,70
129 Mårten Sundh Sundbybergs IK 01:32:15 67,31
130 Rikard Gustavsson Gudhems IF 01:32:22 67,49
134 Johan Leijgård Gudhems IF 01:38:09 76,35
135 Linus Persson OK Kolmården 01:39:40 78,68
136 Niklas Fallgren Gudhems IF 01:41:52 82,05
137 Mattias Linell IF Thor 01:41:57 82,18
138 Sebastian Hasselblom FK Friskus-Varberg 01:42:03 82,34
141 Mats Karlström Frösö IF 01:45:22 87,42
142 Henrik Lundgren Kramfors-Alliansen 01:46:13 88,72
144 Stefan Larsson Bredaryds SOK 01:47:34 90,79
146 Axel Lindén Ronneby OK 01:52:09 97,82
147 Martin Strömgren OK Linné 01:54:49 101,91
148 Hans Rullgård Solna OK 01:56:13 104,06
149 Mattias Eliasson IK Stern 01:57:47 106,46
150 Marcus Andersson K 3 IF 02:02:35 113,82
153 Karl Utterback Malmö OK 02:20:32 141,35
Björn Löfroth Eskilstuna OL

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF