Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H21 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Lauri IFK Lidingös Skid o OK 00:36:08 8,43
3 Andreas Davidsson OK Klemmingen 00:39:05 15,17
4 Markus Båth IFK Göteborg 00:39:53 17,00
8 Thomas Åberg Gävle OK 00:41:26 20,55
10 Johan Persson Hagaby GOIF 00:41:52 21,54
11 Lars Lundström IF Hallby SOK 00:42:25 22,79
13 Niklas Profors Varegg Fleridrett 00:42:41 23,40
14 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 00:43:01 24,16
15 Björn Arvidsson Stora Tuna OK 00:43:19 24,85
16 Mattias Carlsson IK Trenne Ullared 00:43:20 24,89
17 Ivar Svartholm Gammelstads IF 00:44:01 26,45
17 Anders Lindberg OK Tyr 00:44:01 26,45
19 Mattias Killander Hästveda OK 00:44:17 27,06
21 Fredrik Larsson Hagaby GOIF 00:44:32 27,63
22 Henrik Wickström Arboga OK 00:44:35 27,75
23 Markus Fredlund Tullinge SK 00:44:37 27,82
24 Joakim Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:44:42 28,01
25 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:45:04 28,85
26 Olof Nilsson OK Skogsfalken 00:45:33 29,95
28 Jakob Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:46:05 31,17
29 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 00:46:22 31,82
30 Mikael Andersson IK Gandvik 00:46:23 31,86
31 Carl-Johan Grape IFK Moras OK 00:46:28 32,05
32 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 00:46:52 32,96
33 Samuel Sandelin OK Milan 00:47:08 33,57
35 Oscar Andersson Stora Tuna OK 00:47:42 34,87
36 Antonio Serini IFK Lidingös Skid o OK 00:47:55 35,36
37 Johannes Eklund Rånäs OK 00:48:12 36,01
38 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:48:28 36,62
39 Thomas Eek Köping-Kolsva OK 00:48:29 36,66
40 Anders Besterman IK Trenne Ullared 00:48:41 37,12
41 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 00:48:44 37,23
42 Andreas Eriksson Umeå OK 00:48:47 37,34
42 Tobias Karlsson Almby IK 00:48:47 37,34
44 Klas Larsson OK Milan 00:48:48 37,38
46 Erik Råberg OK Tyr 00:49:01 37,88
47 Oscar Arman Nyköpings OK 00:49:27 38,87
48 Olof Persson Svaide Roma SOK 00:49:57 40,01
48 Erik Pettersson Nyköpings OK 00:49:57 40,01
50 Kristofer Thorslund Väsby OK 00:50:04 40,28
50 Albin Sigby IK Vista 00:50:04 40,28
52 Thomas Lundgren OK Hammaren 00:50:21 40,93
53 Erik Stillemark IF Hallby SOK 00:50:39 41,61
55 Thomas Ohlin Rånäs OK 00:51:01 42,45
56 Mattias Andersson IK Gandvik 00:51:09 42,75
57 Mattias Persson Skogslöparna 00:51:20 43,17
58 Marcus Hansson OK Kolmården 00:51:25 43,36
59 Mikael Persson FK Göingarna 00:51:29 43,52
60 Michael Wickström Arboga OK 00:51:38 43,86
61 Erik Skaar Ryda SK 00:51:42 44,01
62 Robin Westerlund Täby OK 00:52:04 44,85
63 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 00:52:22 45,53
64 Jonas Eriksson Rånäs OK 00:52:24 45,61
65 Magnus Sellstedt Selånger SOK 00:52:37 46,11
66 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 00:52:38 46,14
68 Björn Johansson OK Borgen 00:53:10 47,36
69 Anders Yngve IK Hakarpspojkarna 00:53:19 47,71
70 Andreas Branell Ryda SK 00:53:51 48,93
71 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 00:54:09 49,61
72 Anders Åkerblom Stora Tuna OK 00:54:28 50,33
73 Jonas Kärrström Tullinge SK 00:54:30 50,41
74 Nils Wallentin Tärk Halmstad OK 00:54:32 50,49
75 Björn Karlsson Svaide Roma SOK 00:54:44 50,94
76 Niclas Eriksson OK Kåre 00:54:58 51,48
77 Klas Löfstedt Stora Tuna OK 00:55:40 53,08
78 Anders Ohlin Rånäs OK 00:56:01 53,88
79 Anton Pettersson Mariestads FK 00:56:07 54,11
80 Mattias Pousette Rånäs OK 00:56:14 54,37
81 Fredrik Retelius OK Tisaren 00:56:31 55,02
82 Anders Rosén Stigmännen Karlshamns OK 00:56:33 55,10
83 Gustaf Walther OK Denseln 00:56:34 55,13
84 Stefan Vorberg OK Landehof 00:56:45 55,55
85 Peter Kjellberg Istrums SK 00:56:57 56,01
86 Mikael Johansson OK Skärmen 00:57:17 56,77
87 Johan Vilén IFK Moras OK 00:57:38 57,57
88 Johan Korsman Umeå OK 00:57:44 57,80
89 Magnus Kjellberg Dalenstam Istrums SK 00:58:00 58,41
90 Anders Granberg OK Klemmingen 00:58:22 59,25
92 Tobias Toresson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:58:28 59,48
94 Jonas Ekskog Kvarnsvedens GOIF OK 00:58:43 60,05
95 Kristoffer Jansson OK Måsen 00:58:46 60,16
96 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn Orientering 00:58:49 60,28
97 Magnus Ohlin Rånäs OK 00:58:56 60,54
99 Olle Åsberg Tibro OK 00:59:13 61,19
100 Erik Högkvist OK Tyr 00:59:24 61,61
101 Hugo Flordal Snättringe SK 00:59:36 62,07
103 Henrik Hellgren Norbergs OK 00:59:58 62,91
105 Marcus Olofsson OK Kolmården 01:00:34 64,28
106 Magnus Johansson OK Tisaren 01:00:40 64,51
107 Ronnie Andersson Falkenbergs OK 01:00:48 64,81
108 Stefan Ivarsson Sundsvalls OK 01:00:54 65,04
109 Eric Englöf Köping-Kolsva OK 01:01:00 65,27
110 Oliver Lindblad Petersen Söders SOL Tyresö 01:01:02 65,34
111 Joakim Gustavsson Tibro OK 01:01:19 65,99
112 Anders Jonsson IF Marin Väst 01:01:22 66,11
113 Robert Hagström Eskilstuna OL 01:01:42 66,87
114 Mattias Prick Uddevalla OK 01:01:47 67,06
115 Nils Schoenenberger IFK Moras OK 01:01:53 67,29
117 Henrik Lundqvist OK Gynge 01:02:18 68,24
118 Jonatan Lage Helsingborgs SOK 01:02:28 68,62
119 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 01:03:06 70,07
121 Andreas Ljungberg Umeå OK 01:03:45 71,55
122 Jerker Elfström Årsunda IF 01:05:07 74,68
123 Joel Mongård Skogsluffarnas OK 01:05:22 75,25
124 Martin Svärd OK Tylöskog 01:05:25 75,36
125 Erik Stridh Österfärnebo IF 01:06:47 78,49
126 Martin Andersson OK Amne 01:07:13 79,48
127 Jakob Lindeborg Täby OK 01:07:48 80,81
128 Fredrik Svedhem Ulricehamns OK 01:08:00 81,27
129 John Fridolfsson Torsås OK 01:08:10 81,65
130 Patrik Ljungberg Umeå OK 01:08:19 81,99
133 Jonas Sundell Umeå OK 01:09:56 85,69
134 Peter Löfgren Täby OK 01:09:57 85,72
136 Jesper Ackelman OK Enen 01:13:11 93,11
137 Klas Petersson IF Marin Väst 01:13:50 94,60
138 Jens Kvarnström OK Landehof 01:14:07 95,25
139 Simon Vikström OK Pan-Kristianstad 01:14:42 96,58
140 Joakim Olsson Väsby OK 01:15:03 97,38
141 Johan Eliasson Falkenbergs OK 01:15:11 97,68
142 Anders Nanneson Simlångsdalens IF 01:15:13 97,76
143 Jonas Preisz Lustens OK 01:15:32 98,48
144 Filip Söderlund OK Milan 01:15:51 99,21
145 Anders Johansson OK Tisaren 01:16:05 99,74
146 David Floberg Årsunda IF 01:16:06 99,78
147 Robin Erneby Surahammars SOK 01:18:59 106,37
148 Peter Nilsson Simlångsdalens IF 01:21:24 111,89
149 Gunnar Rolander OK Pan-Kristianstad 01:21:35 112,31
150 Markus Svensson Filipstads OK 01:21:43 112,62
152 Christoffer Winander-Schönning Järfälla OK 01:25:32 121,34
153 Sebastian Mannfolk Ulricehamns OK 01:26:36 123,78
154 Anders Helander Domnarvets GOIF 01:27:12 125,15
156 Fredrik Elofsson Fjärås AIK 01:31:11 134,25
157 Henrik Löfgren Järfälla OK 01:33:09 138,75
159 Johan Philipsson Markaryds FK 01:36:25 146,22
163 Karl-Mikael Svensson Lidköpings VSK 01:44:58 165,76
164 Rickard Björkman Trollhättans SOK 01:46:20 168,88
166 Erik Sjöberg Tibro OK 01:51:19 180,27
167 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 01:53:38 185,57
Claes Andersson Falkenbergs OK
Patrik Andersson Hylte OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF