Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H18 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marcus Svensson Skåneslättens OL 00:51:04 20,50
5 Janis Sars OK Klemmingen 00:53:10 24,39
6 Karl Dannbring Skåneslättens OL 00:54:41 27,20
7 Torsten Molitor Katrineholms OK 00:55:06 27,97
9 Martin Løvald Hellberg Täby OK 00:55:48 29,27
10 Ivars Klavins Ärla IF 00:55:51 29,36
11 Emil Nilsson Umeå OK 00:56:14 30,07
13 Anton Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:56:42 30,94
14 Jonathan Winther Västerbergslagens OL 00:56:55 31,34
17 Gustav Lindeborg Täby OK 00:57:10 31,80
18 Anton Helgman OK Tyr 00:58:10 33,66
20 Axel Christoffersson OK Renen 00:59:07 35,42
23 Joel Johnsson OK Nackhe 00:59:20 35,82
24 Linus Wahl IK Vista 00:59:33 36,22
24 Olle Forsberg OK Ravinen 00:59:33 36,22
27 Anders Vedin Sundsvalls OK 00:59:52 36,81
28 Gustav Nystedt Sundsvalls OK 01:00:11 37,40
30 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 01:00:35 38,14
31 Conrad Tingström OK Klemmingen 01:00:42 38,35
32 Robert Pettersson IF Thor 01:00:48 38,54
33 Harald Henriksson Järla Orientering 01:01:04 39,03
34 David Mellin Sundbybergs IK 01:01:09 39,19
35 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 01:01:23 39,62
36 Glen Bales OK Kåre 01:01:35 39,99
37 Johan Badenfelt Falkenbergs OK 01:01:52 40,52
38 Anders Sjöbom Njurunda OK 01:02:23 41,47
39 Gustav Magnusson IF Hagen 01:02:35 41,84
40 Gabriel Andersson Ulricehamns OK 01:02:38 41,94
41 Simon Lundin Finspångs SOK 01:03:01 42,65
43 Niklas Karlsson Bromma-Vällingby SOK 01:04:15 44,93
44 Daniel Gustavsson FK Friskus-Varberg 01:04:29 45,37
46 Anders Johansson Rehns BK 01:04:52 46,08
47 Markus Wallin Stora Tuna OK 01:05:47 47,77
48 Jakob Redtzer Attunda OK 01:06:12 48,55
52 Viktor Lundén Avesta OK 01:06:48 49,66
55 Albin Petrén Kungälvs OK 01:07:29 50,93
56 Jesper Lund Haninge SOK 01:07:44 51,39
57 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 01:08:01 51,91
58 Love Ottosson Haninge SOK 01:08:35 52,96
58 Victor Henriksson Seskarö IF 01:08:35 52,96
61 Markus Westblad OK Ravinen 01:09:02 53,80
62 Adam Eklund Rånäs OK 01:09:16 54,23
64 Henning Gustavsson Falkenbergs OK 01:09:50 55,28
69 Oskar Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn Orientering 01:12:19 59,88
71 Henrik Pettersson Västerviks OK 01:14:02 63,07
73 Markus Hellström Sundbybergs IK 01:14:22 63,68
74 Joakim Eriksson Tierps SOK 01:14:25 63,78
75 Joakim Nordling Sundsvalls OK 01:14:39 64,21
76 Jonathan Andersson Stora Tuna OK 01:15:16 65,35
77 Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 01:15:22 65,54
78 Gustaf Onsbring Gustafson Eskilstuna OL 01:16:09 66,99
79 Michael Siemmeister Eksjö SOK 01:16:49 68,22
81 Torgny Palm HJS-Vansbro OK 01:18:28 71,28
82 Simon Engel Hässleholms OK 01:19:13 72,67
83 Rasmus Luescher Göteborg-Majorna OK 01:19:30 73,20
87 Jonatan Höjlind IFK Moras OK 01:24:39 82,74
89 Gustav Andersson Avesta OK 01:35:26 102,73
Tintin Karlberg Tullinge SK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF