Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sara Hagström Falköpings AIK OK 00:32:01 8,92
2 Emma Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:36:30 18,41
3 Elin Håkansson Skogspojkarnas OK 00:38:29 22,61
4 Sanna Skoog Kils OK 00:39:18 24,34
5 Aina Edgren Trollhättans SOK 00:40:13 26,28
6 Rebecka Hylander Nyköpings OK 00:40:37 27,13
7 Stina Magnusson OK Nolaskogsarna 00:40:53 27,69
8 Ida Kallur OK Ravinen 00:41:13 28,40
9 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 00:41:32 29,07
10 Moa Svensson Nässjö OK 00:41:50 29,71
10 Elin Classon OK Orinto 00:41:50 29,71
12 Felicia Stuhlhofer OK Landehof 00:42:21 30,80
13 Maria Bengtsson Långhundra IF 00:42:37 31,36
14 Amelie Ekström OK Kåre 00:42:50 31,82
15 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 00:42:53 31,93
16 Kristin Olovsson Rehns BK 00:43:03 32,28
17 Stina Nilsson Umeå OK 00:43:11 32,56
18 Hanna Sahlin OK Kåre 00:43:12 32,60
19 Frida Lövgren IFK Moras OK 00:43:21 32,92
20 Erica Pettersson Sjövalla FK 00:43:48 33,87
21 Josefin Mikaelsson OK Nolaskogsarna 00:43:51 33,98
22 Jessica Nilsson OK Torfinn 00:44:43 35,81
23 Klara Pålsson Kungälvs OK 00:44:45 35,88
24 Tilda Karlsson OK Alehof 00:44:52 36,13
26 Hanna Östenberg Hultsfreds OK 00:44:56 36,27
27 Mikaela Rönnbäck Visborgs OK 00:45:10 36,76
28 Kajsa Wetterström Tormestorps IF 00:45:44 37,96
29 Lisa Malmström GOIF Tjalve 00:45:55 38,35
30 Sofia Sjögren OK Kullingshof 00:46:05 38,71
31 Elina Von Krusenstierna OK Kåre 00:46:07 38,78
33 Linnéa Engstedt Tullinge SK 00:46:40 39,94
34 Mathilda Karlsson OK Rodhen 00:46:44 40,08
35 Ida Sundström OK Renen 00:46:53 40,40
37 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 00:47:19 41,32
39 Filippa Johansson Jönköpings OK 00:47:39 42,02
40 Ellen Johnsson OK Nackhe 00:47:40 42,06
41 Ebba Jansson-Järpling OK Klemmingen 00:47:52 42,48
42 Felicia Feurstein Tormestorps IF 00:47:56 42,62
43 Linnea Landfors Lustens OK 00:48:00 42,76
44 Hanna Sjöberg Gävle OK 00:48:07 43,01
46 Hanna Eriksson IFK Moras OK 00:48:09 43,08
47 Lovisa Leman Göteborgs Skidklubb 00:48:51 44,56
48 Miranda Reimer Tormestorps IF 00:49:40 46,29
49 Malin Widén Uddevalla OK 00:50:15 47,53
50 Sonja Palm HJS-Vansbro OK 00:50:19 47,67
52 Hanna Wedin Almby IK 00:50:39 48,38
53 Maria Andersson Västerbergslagens OL 00:50:46 48,62
54 Junia Birgersson Visborgs OK 00:50:49 48,73
55 Åsa Ramberg Hallstahammars OK 00:50:52 48,83
56 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 00:51:01 49,15
57 Carolina Larsson Åmåls OK 00:51:29 50,14
58 Elin Winberg Stenungsunds OK 00:51:55 51,06
59 Minda Langmoen Kungälvs OK 00:51:56 51,09
60 Sophie Eriksson Ärla IF 00:52:14 51,73
62 Lisa Sundström OK Renen 00:52:56 53,21
63 Maja Eriksson Domnarvets GOIF 00:53:18 53,99
65 Lisa Andersson Vännäs OK 00:53:28 54,34
66 Kajsa Engström OK Kåre 00:53:29 54,38
68 Hanna Gustafsson OK Kåre 00:53:35 54,59
69 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 00:53:45 54,94
70 Hanna Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:53:51 55,15
72 Hanna Aspfors Stora Tuna OK 00:54:16 56,03
74 Linnéa Johansson IK Gandvik 00:55:02 57,66
75 Julia Adolfsson OK Kåre 00:55:03 57,69
77 Maja Ingelsson, OK Hammaren 00:55:43 59,11
78 Sofia Mossberg OK Kåre 00:55:46 59,21
79 Jorunn Lindström Sundsvalls OK 00:56:30 60,76
80 Amanda Scherlin Nyköpings OK 00:56:52 61,54
81 Lina Fastesson OK Storsjön 00:57:03 61,93
84 Ida Önsten IK Vista 00:58:18 64,58
85 Elin Giding Vallentuna-Össeby OL 00:58:57 65,95
86 Johanna Tovesson OK Orion 00:59:48 67,75
87 Stina Widmark OK Storsjön 01:00:38 69,52
89 Sanna Forsberg Långhundra IF 01:02:38 73,75
90 Amanda Elmertoft Norbergs OK 01:02:40 73,82
90 Malin Reichenberg Idefjordens SK 01:02:40 73,82
92 Linn Möller Visborgs OK 01:03:33 75,69
93 Ida Rydberg Finspångs SOK 01:03:44 76,08
94 Hanna Öberg Piteå IF 01:03:50 76,29
95 Hanna Berglund OK Kåre 01:04:20 77,35
97 Alexandra Lengquist Tullinge SK 01:04:37 77,95
98 Sofia Johansson OK Alehof 01:04:48 78,34
99 Emelie Bäck OK Kullingshof 01:05:19 79,43
101 Emelie Malmberg Malmö OK 01:06:33 82,05
102 Julia Smedenmark Ronneby OK 01:06:46 82,50
104 Julia Sundbüe OK Hällen 01:07:34 84,20
105 Mikaela Blom Forsa OK 01:09:24 88,08
106 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 01:10:35 90,59
107 Amelie Israelsson Södertälje-Nykvarn Orientering 01:12:01 93,62
108 Cecilia Knutsen Gävle OK 01:12:37 94,89
109 Amanda Nygren Skogspojkarnas OK 01:12:40 95,00
110 Elin Kjellsson Falkenbergs OK 01:12:42 95,07
111 Nina Hallor OK Tisaren 01:12:49 95,32
112 Sofia Helmertz Frölunda OL 01:13:14 96,20
113 Ronja Bergman Tullinge SK 01:14:45 99,41
114 Teresa Stafström Köping-Kolsva OK 01:16:31 103,15
116 Jennifer Wendelius IFK Lidingös Skid o OK 01:16:59 104,14
119 Stina Nero Mullsjö SOK 01:18:37 107,60
120 Johanna Ågran OK Storsjön 01:20:30 111,59
121 Louise Bergström Nyköpings OK 01:23:39 118,26
122 Linnea Malmberg Stora Tuna OK 01:23:49 118,61
123 Lovisa Nilsson Tormestorps IF 01:28:59 129,55
125 Ebba Andrén Tibro OK 01:45:11 163,86
Sofia Persson Köping-Kolsva OK
Ebba Westerberg OK Kolmården
Danielle Fröstad Kungälvs OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF