Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H35

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Larsson IFK Göteborg 00:43:01 9,54
2 Tobias Noborn IFK Göteborg 00:44:26 12,30
4 Ulf Bergqvist Gävle OK 00:45:52 15,09
5 Fredrik Sturesson Göteborg-Majorna OK 00:46:19 15,96
6 Markus Frödin Sundsvalls OK 00:49:00 21,18
7 Thomas Rex Sundsvalls OK 00:49:12 21,57
7 Ulf Persson IFK Enskede 00:49:12 21,57
9 Tomas Albinsson OK Österåker 00:49:47 22,71
10 Andreas Elgesjö Domnarvets GOIF 00:49:57 23,03
11 Oskar Forsberg Skogslöparna 00:50:59 25,04
12 Thord Hultberg SOK Viljan 00:51:16 25,59
13 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:51:32 26,11
14 Tony Lövdahl SOK Viljan 00:52:05 27,18
15 Jonas Eklund OK Rodhen 00:52:36 28,19
16 Mathias Westerlund OK Nolaskogsarna 00:52:44 28,45
17 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 00:52:47 28,54
18 Simon Wegmüller OK Rodhen 00:52:59 28,93
19 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 00:53:29 29,90
20 Urban Ljungberg Degerfors OK 00:53:45 30,42
21 Daniel Olsson Dalsjöfors GOIF 00:53:46 30,46
21 Magnus Karlsson Storviks IF 00:53:46 30,46
23 Fredrik Granath Svärdsjö IF 00:53:56 30,78
24 Herman Rosén Göteborg-Majorna OK 00:53:57 30,81
25 Robert Pedersen Järfälla OK 00:55:15 33,34
26 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 00:55:25 33,67
27 Aleksandr Alekseyonok Sävedalens AIK 00:55:36 34,02
28 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 00:56:01 34,83
29 Anders Bögevig OK Ravinen 00:56:39 36,07
30 Anders Lövgärd OK Alehof 00:56:53 36,52
34 Daniel Valentin Göteborg-Majorna OK 00:58:42 40,05
35 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 00:58:44 40,12
36 Henrik Göhl Finspångs SOK 00:58:57 40,54
37 Filip Ivermark Västerås SOK 00:59:57 42,49
38 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 01:00:06 42,78
39 Mattias Eklund Ockelbo OK 01:00:15 43,07
40 Jonas Victorin KFUM Örebro OK 01:00:28 43,49
41 Tomas Öberg I 19 IF 01:00:38 43,82
42 Sven Granfors Sävedalens AIK 01:01:29 45,47
44 Lennart Hamberg Östersunds OK 01:02:51 48,13
45 Magnus Tenghagen Härlövs IF 01:02:53 48,19
46 Anders Haglund OK Djerf 01:03:35 49,56
49 Tommy Ivarsson Långhundra IF 01:05:57 54,16
51 Johnny Blästa Njurunda OK 01:07:32 57,24
57 Jonas Höijer FK Herkules 01:09:05 60,26
58 Andreas Blomqvist FK Boken 01:09:34 61,20
59 Peter Westlund Jönköpings OK 01:10:11 62,40
60 Magnus Jonsson Sundsvalls OK 01:10:37 63,24
61 Micael Stamm OK Klemmingen 01:10:48 63,60
62 Henrik Flordal Katrineholms OK 01:11:30 64,96
64 Lars-Ola Westerlund Lustens OK 01:12:08 66,19
66 Ulrik Frödin Sundsvalls OK 01:14:52 71,51
68 Erik Sparrman OK Linné 01:18:31 78,61
69 Thomas Engberg VK Uvarna 01:19:16 80,07
71 Jonas Uller Kils OK 01:28:18 97,65
72 Peter Nilsson Lunds OK 01:38:39 117,78
74 Roger Lundin FK Herkules 02:06:52 172,68
Mattias Nilsson OK Linné
Magnus Öhling Västerås SOK
Tom Quayle Sundsvalls OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr