Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Ek Nyköpings OK 00:39:51 5,14
2 Jan Olm Kils OK 00:42:11 9,78
3 Pessi Liukkonen Sundsvalls OK 00:43:52 13,13
4 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 00:43:57 13,29
5 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:44:18 13,99
8 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:29 16,35
9 Mats Kindlund OK Tranan 00:45:39 16,68
10 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:45:43 16,81
12 Tommy Lindberg OK Roslagen 00:46:53 19,13
14 Thomas Höjsgaard Leksands OK 00:47:16 19,89
15 Sören Petersson OK Nolaskogsarna 00:47:25 20,19
16 Henric Brohede OK Tyr 00:47:40 20,69
17 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn Orientering 00:47:42 20,76
18 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:48:02 21,42
19 Jan Näslund OK Nolaskogsarna 00:48:18 21,95
20 Magnus Johansson OK Löftan 00:48:23 22,12
21 Fredrik Smedberg OK Skogsfalken 00:48:50 23,01
22 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:49:07 23,57
23 Magnus Albinsson OK Tyr 00:49:09 23,64
24 Olle Lindman Finspångs SOK 00:49:21 24,04
25 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:49:44 24,80
26 Tomas Norman Leksands OK 00:49:55 25,17
28 Johan Alfredsson Stora Tuna OK 00:50:26 26,19
29 Dan Johansson OK Tor 00:50:30 26,33
30 Thomas Persson OK Denseln 00:50:33 26,43
31 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:51:00 27,32
32 Per Jansson OK Djerf 00:51:03 27,42
34 Lars Öhgren Karlsbyhedens IK 00:51:48 28,91
35 Johan Jakobsson OK Roslagen 00:52:02 29,38
36 Mikael Westerberg OK Kolmården 00:52:04 29,44
39 Rune Lindström Sundsvalls OK 00:53:21 32,00
40 Markku Sorri GOIF Tjalve 00:53:22 32,03
42 Ingemar Stålberg Gävle OK 00:53:41 32,66
44 Magnus Larsson FK Göingarna 00:53:43 32,73
45 Peter Junevik Leksands OK 00:54:13 33,72
46 Lars Sjöberg Tullinge SK 00:54:49 34,92
48 Ronny Falk Sundbybergs IK 00:54:59 35,25
49 Klas Friborg Jönköpings OK 00:55:21 35,98
50 Niklas Edvardsson Hästveda OK 00:55:24 36,08
52 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:55:47 36,84
53 Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 00:55:48 36,87
54 Håkan Olofsson Ärla IF 00:56:05 37,44
55 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:56:06 37,47
56 Björn Nilsson Härlövs IF 00:56:14 37,74
57 Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna 00:56:15 37,77
58 Erik Berggren Tullinge SK 00:56:36 38,46
59 Per Rönnlund IFK Umeå 00:56:37 38,50
61 Håkan Stolt Sundsvalls OK 00:56:48 38,86
62 Stefan Jonsson Domnarvets GOIF 00:56:58 39,19
62 Jonas Olsson OK Roxen 00:56:58 39,19
64 Anders Ling Jönköpings OK 00:57:10 39,59
65 Christer Ahlberg OK Nolaskogsarna 00:57:23 40,02
67 Thomas Karlsson Linköpings OK 00:58:03 41,35
68 Peter Höglund Järla Orientering 00:58:16 41,78
69 John Solbreck OK Roslagen 00:58:17 41,81
70 Fabian Ljungquist Lunds OK 00:58:31 42,28
71 Anders Johansson NAIS Orienteringsklubb 00:58:33 42,34
73 Anders Hedberg OK Södertörn 00:58:42 42,64
74 Lars Henriksson Sundsvalls OK 00:58:58 43,17
74 Ola Carlsson Stora Tuna OK 00:58:58 43,17
78 Jonas Råberg Linköpings OK 00:59:54 45,03
79 Martin Persson OK Kåre 00:59:59 45,20
80 Johan Södersten Järfälla OK 01:00:15 45,73
81 Håkan Axelsson FK Göingarna 01:00:37 46,46
82 Stefan Södersten Gammelstads IF 01:00:46 46,76
83 Joakim Gimholt Trosabygdens OK 01:00:59 47,19
85 Peter Fors OK Grip 01:01:14 47,68
86 Erik Forsberg OK Ravinen 01:01:19 47,85
87 Jonas Persson Torsås OK 01:02:02 49,28
88 Patrik Rosén Växjö OK 01:02:28 50,14
89 Mikael Öhgren Sävedalens AIK 01:02:43 50,64
90 Thomas Najvik OK Pan-Kristianstad 01:03:11 51,56
91 Pär Hansson Centrum OK 01:04:39 54,48
92 Fredrik Engman OK Denseln 01:04:44 54,65
95 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 01:06:38 58,43
96 Mikael Gustafsson OK Gynge 01:06:46 58,69
98 Fredrik Busk OK Härjulf 01:07:55 60,98
99 Niclas Agné IK Jarl Rättvik 01:08:02 61,21
101 David Persson Torsås OK 01:08:16 61,68
102 Mattias Johansson Avesta OK 01:08:17 61,71
103 Rickard Danielsson Vimmerby OK 01:08:40 62,47
104 Mikael Persson Gävle OK 01:08:54 62,94
105 Pontus Gille OK Roslagen 01:09:30 64,13
107 Jonas Pålsson K 3 IF 01:10:15 65,62
108 Anders Kolmskog Sundbybergs IK 01:10:19 65,76
109 Åke Ljunggren Linköpings OK 01:10:33 66,22
110 Anders Edvardsson Eksjö SOK 01:11:04 67,25
112 Magnus Lundin Avesta OK 01:12:23 69,87
113 Nils Helmersson Hässleholms OK 01:12:32 70,17
114 Tomas Karlsson Lindebygdens OK 01:12:34 70,23
118 Torbjörn Andersson Sundsvalls OK 01:14:27 73,98
119 Torbjörn Eriksson IFK Brattfors 01:15:24 75,87
120 Hans Johansson Sundsvalls OK 01:15:52 76,80
123 Cristian Olivestam Vimmerby OK 01:18:05 81,21
124 Karl-Johan Rydberg Gamleby OK 01:18:26 81,91
125 Stefan Nilsson Högåkers OK 01:18:47 82,60
126 Patrik Lundqvist Nybro OK 01:19:02 83,10
127 Peter Gustavsson Hylte OK 01:19:22 83,76
128 Robert Hjelm Vimmerby OK 01:19:27 83,93
129 Tomas Holgersson Gamleby OK 01:20:00 85,02
130 Magnus Larsen FK Boken 01:20:06 85,22
131 Fredrik Plumppu Bredareds IF 01:20:31 86,05
133 Thomas Steindahl Stenungsunds OK 01:23:11 91,36
133 Klas Evertsson Stenungsunds OK 01:23:11 91,36
135 Per-Johan Riis Gamleby OK 01:24:07 93,22
137 Magnus Trofast Bredaryds SOK 01:24:23 93,75
138 Urban Billing Hultsfreds OK 01:26:05 97,13
139 Jesper Hansson OK Södertörn 01:26:26 97,82
141 Peter Johansson Simlångsdalens IF 01:28:18 101,54
143 Håkan Ahlqvist OK Tyr 01:28:42 102,33
144 Ulf Liljebjörn Nybro OK 01:29:00 102,93
145 Marcus Johnsson Avesta OK 01:30:39 106,21
146 Magnus Runsvik Karlsbyhedens IK 01:31:33 108,01
148 Per Lengquist Tullinge SK 01:38:30 121,83
149 Pelle Landfors Lustens OK 01:42:34 129,93
150 Dick Friberg Östersunds OK 01:45:20 135,43
151 Örjan Stenflo Vimmerby OK 01:45:58 136,69
152 Hans Egefalk Hagaby GOIF 01:46:32 137,82
154 Juha Pettersson Surahammars SOK 01:59:16 163,15
155 Ulf Isaksson Hässleby SOK 02:05:22 175,29
156 Jonathan Nealis Länna IF 02:10:42 185,90
Matti Envall IK Hakarpspojkarna
Per Erlandsson Vimmerby OK
Anders Malmqvist Motala AIF OL

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr