Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anders Berg Linköpings OK 00:38:47 9,92
2 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:39:18 11,04
3 Conny Forsberg Långhundra IF 00:40:01 12,60
5 Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn Orientering 00:40:46 14,22
6 Lars Johansson Karlsbyhedens IK 00:40:59 14,69
7 Peter Westin Vittjärvs IK 00:41:18 15,38
9 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:41:53 16,64
10 Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn Orientering 00:42:18 17,55
11 Stefan Thellsén OK Roxen 00:42:49 18,67
11 Niklas Löwegren Stora Tuna OK 00:42:49 18,67
13 Tomas Löfgren Stora Tuna OK 00:43:26 20,00
14 Carl Persson Täby OK 00:43:28 20,08
15 Christer Morell OK Kåre 00:44:01 21,27
16 Peter Cederberg Vänersborgs SK 00:44:11 21,63
17 Rikard Imark Tullinge SK 00:44:26 22,17
18 Tomas Edström Sundsvalls OK 00:44:37 22,57
19 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:44:48 22,97
20 Ola Hultin OK Roslagen 00:44:56 23,26
23 Roine Pettersson IFK Göteborg 00:45:48 25,13
24 Per Sander Göteborg-Majorna OK 00:45:50 25,21
25 Ulrik Olsson Brattås CK 00:46:09 25,89
26 Urban Freij Snättringe SK 00:46:10 25,93
27 Anders Wadsten OK Landehof 00:46:26 26,51
28 Björn Öberg Ryda SK 00:46:39 26,98
30 Per Spik Leksands OK 00:47:12 28,17
32 Hans Sundqvist Tullinge SK 00:47:52 29,61
33 Håkan Almqvist Nybro OK 00:48:10 30,27
34 Mikael Ingelsson Ockelbo OK 00:48:12 30,34
35 Pär Nyman OK Tyr 00:48:16 30,48
37 Patrik Falk Göteborg-Majorna OK 00:48:30 30,99
38 Anders Jönsson OK Triangeln 00:48:34 31,13
39 Johan Hallgren Bjursås OK 00:48:48 31,64
40 Magnus Karlsson 1 OK Landehof 00:48:57 31,96
41 Anders Joelsson Matteus SI 00:49:03 32,18
42 Göran Hellgren OK Södertörn 00:49:05 32,25
44 Lars Magnusson OK Landehof 00:49:12 32,51
44 Thomas Bogren IF Hagen 00:49:12 32,51
46 Conny Strandberg Gustavsbergs OK 00:49:25 32,97
48 Ola Jernström Dalaportens OL 00:49:44 33,66
50 Anders Karlsson Snättringe SK 00:50:16 34,82
52 Peter Hedberg Lunds OK 00:50:32 35,40
53 Mats Fryxell Tullinge SK 00:50:43 35,79
54 Johan Hansson Nässjö OK 00:50:50 36,05
55 Sten Leandersson OK Tyr 00:50:51 36,08
56 Dan Norin Gävle OK 00:51:38 37,78
57 Gunnar Kindlundh Trosabygdens OK 00:51:42 37,92
57 Kalle Persson OK Österåker 00:51:42 37,92
60 Mats Ljungqvist Kexholms SK 00:51:45 38,03
63 Johan Lundvall Täby OK 00:52:05 38,76
64 Per Sundström Västerås SOK 00:52:22 39,37
67 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:52:47 40,27
68 Björn Carlsson OK Hällen 00:52:48 40,31
69 Mikael Hansson Bredaryds SOK 00:52:49 40,35
70 Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:52:55 40,56
71 Per Carlberg Vallentuna-Össeby OL 00:53:14 41,25
72 Torbjörn Johanson OK Södertörn 00:53:27 41,72
74 Björn Axelsson Tullinge SK 00:53:39 42,15
75 Michael Hertin Västerviks OK 00:53:44 42,33
78 Stefan Pålsson Skåneslättens OL 00:54:06 43,13
79 Per Gustås Linköpings OK 00:54:18 43,56
80 Peter Jäderfeldt OK Klemmingen 00:55:06 45,30
81 Johan J Möller OK Linné 00:55:07 45,33
82 Gert Jonsson IK Hakarpspojkarna 00:55:15 45,62
83 Leif Tynong Tullinge SK 00:55:27 46,05
84 Pedro Lundquist Linköpings OK 00:55:30 46,16
85 Krister Rosjö Jönköpings OK 00:55:38 46,45
87 Per Sjökvist Täby OK 00:55:44 46,67
88 Sven Lundgren Värend GN OL 00:55:50 46,89
89 Göran Längheim Tullinge SK 00:56:04 47,39
89 Roland Sannicolo Täby OK 00:56:04 47,39
91 Åke Wijkmark IF Hagen 00:56:06 47,46
92 Torbjörn Löfving Tibro OK 00:56:31 48,37
93 Pontus Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:56:40 48,69
95 Johan Markstedt OK Södertörn 00:56:57 49,31
96 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:57:08 49,70
97 Arne Jansson OK Klemmingen 00:57:11 49,81
98 Tommy Lindgren Sigtuna OK 00:57:20 50,14
100 Christer Östlund Strängnäs-Malmby OL 00:58:17 52,20
101 Sven Johansson OK Orion 00:58:18 52,23
103 Magnus Porle Växjö OK 00:58:45 53,21
103 Björn Hannrup IF Thor 00:58:45 53,21
105 Magnus Ihreskog Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:59:32 54,91
108 Mikael Kullin OK Tyr 01:00:40 57,36
109 Magnus Forsberg Värend GN OL 01:00:50 57,72
110 Niclas Ahlström Västerås SOK 01:00:52 57,80
111 Piero Sannicolo Täby OK 01:01:15 58,63
112 Henrik Hallor Lindebygdens OK 01:01:16 58,66
113 Ben Strengell Västerås SOK 01:01:20 58,81
114 Erik Andersson OK Österåker 01:01:28 59,10
115 Jörgen Hector Snättringe SK 01:02:24 61,12
116 Mats Eriksson Domnarvets GOIF 01:02:31 61,37
117 Jonas Hagström Falköpings AIK OK 01:02:33 61,45
119 Stefan Nilsson OK Linné 01:03:11 62,82
120 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 01:03:23 63,25
121 Håkan Almqvist OK Djerf 01:03:35 63,69
122 Niklas Johansson OK Landehof 01:03:38 63,79
124 Tomas Vidfelt Lindebygdens OK 01:04:25 65,49
126 Ian von Essen OK Linné 01:04:40 66,03
127 Bo Strand OK Linné 01:04:49 66,36
128 Mikael Davidsson Västerås SOK 01:05:29 67,81
129 Lars-Åke Åberg IFK Hedemora OK 01:05:31 67,88
130 Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 01:06:04 69,07
132 Ola Torstensson Västerås SOK 01:06:53 70,84
132 Hans Hedin Hjärnarps GH OL 01:06:53 70,84
134 Bo Lauri Snättringe SK 01:07:21 71,85
135 Tomas Hultqvist Tullinge SK 01:07:36 72,39
136 Jan Christoffersson OK Renen 01:07:41 72,57
137 Urban Anderson Kexholms SK 01:07:58 73,19
139 Jörgen Dalén Sala OK 01:08:02 73,33
142 Mats Carlsson Sundbybergs IK 01:08:23 74,09
143 Claus Johansson Jönköpings OK 01:08:25 74,16
144 Björn Svensson OK Djerf 01:08:37 74,60
145 Göran Jonsson Sundbybergs IK 01:09:59 77,56
146 Thomas Stigsson Trollhättans SOK 01:10:06 77,81
147 Örjan Tingström OK Klemmingen 01:10:19 78,28
149 Peter Lindebring OK Denseln 01:11:41 81,25
150 Matz Andersson Lesjöfors SK 01:12:27 82,91
152 Hans Malmberg Waxholms OK 01:13:40 85,55
153 Nils Eklöw Skogsluffarnas OK 01:13:52 85,98
154 Peter Askeljung OK Klemmingen 01:14:44 87,86
156 Mikael Hjalmarsson OK Kåre 01:16:06 90,82
162 Erik Löseth Falköpings AIK OK 01:19:39 98,52
165 Per Wadman Västerås SOK 01:26:32 113,44
166 Björn Lundsten Vittjärvs IK 01:27:14 114,96
168 Håkan Andersson Vimmerby OK 01:28:47 118,32
170 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 01:31:24 123,99
171 Tommy Rygh Mariestads FK 01:31:29 124,17
172 Olof Barr Skåneslättens OL 01:31:58 125,22
173 Jan Grahn IK Uven 01:33:18 128,11
174 Olle Nordin Oslättforspojkarnas IK 01:35:36 133,09
175 Christer Henriksson Sävedalens AIK 01:39:14 140,97
176 Per Andersson OK Gynge 01:44:13 151,77
178 Benjamin Viebke Malmö OK 01:47:11 158,20
180 Jan Kalered Skogspojkarnas OK 01:57:32 180,64
181 Gustaf Torenstam Emmaboda Verda OK 02:10:19 208,35
Peter Nordström Täby OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF