Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H45 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hans-Erik Jansson VK Uvarna 00:37:45 21,64
2 Thomas Hahne Insjöns IF OK 00:38:43 24,09
2 Per Fransson OK Njudung 00:38:43 24,09
4 Jonas Lång Stora Tuna OK 00:38:47 24,26
5 Torben Malm Garphyttans IF 00:39:08 25,15
6 Per Flakberg IFK Göteborg 00:39:12 25,32
7 Magnus Svensson Nässjö OK 00:39:13 25,36
8 Clas Löfkvist OK Njudung 00:39:29 26,04
9 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:39:44 26,67
10 Ulf Danielsson Åmåls OK 00:39:45 26,71
11 Sven Wigertz Långhundra IF 00:40:03 27,48
12 Mats Andersson OK Orion 00:40:04 27,52
13 Lars Holmgård Kils OK 00:40:14 27,94
14 Tony Karlsson IFK Moras OK 00:40:19 28,15
15 Dan Nilsson Nyköpings OK 00:40:20 28,19
16 Stefan Killberg Ornäs IK 00:40:31 28,66
17 Rolf Johansson Sundsvalls OK 00:40:33 28,74
18 Jan Lindberg Korsnäs IF OK 00:40:57 29,76
19 Magnus Herberthson Linköpings OK 00:40:59 29,84
20 Anders Björklund OK Ravinen 00:41:21 30,77
21 Per Källvik Åmåls OK 00:41:22 30,82
22 Niklas Martin Njurunda OK 00:41:39 31,54
23 Peter Berggren OK Kolmården 00:41:56 32,25
24 Tommy Bäck OK Kullingshof 00:41:57 32,30
25 Per Carlsson Nyköpings OK 00:42:01 32,47
26 Urban Larsson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:42:15 33,06
27 Richard Lindström Njurunda OK 00:42:17 33,14
28 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:42:22 33,35
29 Mårten Wikström Halmstad OK 00:42:24 33,44
30 Anders Johansson OK Hammaren 00:42:45 34,33
31 Mats Wallin Stora Tuna OK 00:42:53 34,67
32 Bengt Hesslekrans OK Njudung 00:42:55 34,75
33 Anders Rönnlund Järbo OK 00:42:58 34,88
34 Stefan Bjurstedt Hallstahammars OK 00:43:07 35,26
35 Kenneth Jonsson OK Linné 00:43:17 35,68
36 Mats Kristiansson Trollhättans SOK 00:43:19 35,77
37 Patrik Ottosson Gävle OK 00:43:20 35,81
38 Nils Aronsson OK Tisaren 00:43:24 35,98
39 Anders Jonsson Skattkärrs IF 00:43:32 36,31
40 Magnus Backlund Säterbygdens OK 00:43:38 36,57
41 Peo Östblom Gävle OK 00:43:43 36,78
42 Anders Pettersson OK Dacke 00:43:50 37,08
43 Stefan Johansson IK Gandvik 00:44:10 37,92
44 Stig Johan Wiklund OK Grip 00:44:14 38,09
45 Thomas Carlsson Valbo AIF 00:44:49 39,57
47 Johan Lilljeqvist Stigsökarna 00:44:57 39,91
48 Leif Einarsson Kungälvs OK 00:45:00 40,04
49 Tommy Fröjd Sundsvalls OK 00:45:04 40,21
50 Ulf Johansson OK Dacke 00:45:14 40,63
51 Hans Olsén Sundbybergs IK 00:45:38 41,64
52 Kent Berggren Tullinge SK 00:45:51 42,19
53 Thomas Hedlund Åmåls OK 00:46:12 43,08
54 Anders Blomqvist OK Skogsfalken 00:46:13 43,12
55 Anders L Olsson Gävle OK 00:46:17 43,29
56 Conny Bruhn Boxholm-Mjölby OL 00:46:24 43,59
57 Johan Falk Ulricehamns OK 00:46:42 44,35
59 Erik Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 00:47:11 45,58
59 Roger Krohn Fältjägarnas IF 00:47:11 45,58
61 Owe Andersson OK Löftan 00:47:18 45,87
62 Michael Holmgren IF Thor 00:47:32 46,47
63 Mats Karlsson Tullinge SK 00:47:53 47,35
64 Håkan Andersson OK Dacke 00:47:55 47,44
65 Stefan Malmberg Stora Tuna OK 00:47:58 47,56
67 Anders Lamm Frölunda OL 00:48:05 47,86
68 Bosse Wigge Säterbygdens OK 00:48:11 48,11
70 Jörgen Ågran OK Storsjön 00:48:24 48,66
71 Jan Andersson OK Hammaren 00:48:32 49,00
73 Karl-Erik Engblom Valbo AIF 00:48:39 49,30
74 Magnus Grönqvist OK Järnbärarna 00:49:10 50,61
75 Tornie Ottersten K 3 IF 00:49:14 50,78
75 Robert Bengtsson OK Nackhe 00:49:14 50,78
77 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 00:49:19 50,99
77 Björn Östman Göteborg-Majorna OK 00:49:19 50,99
79 Jonas Holmgren OK Hammaren 00:49:26 51,29
80 Björn Albinsson IFK Moras OK 00:49:29 51,41
81 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:49:30 51,46
83 Per Andersson Ulricehamns OK 00:49:38 51,79
84 Björn Lindgren KFUM Örebro OK 00:49:46 52,13
85 Stefan Karlsson OK Ravinen 00:49:52 52,39
86 Richard Blom Frölunda OL 00:49:58 52,64
87 Patrik Thybeck Lindebygdens OK 00:50:11 53,19
88 Christer Mikaelsson Husums IF OK 00:50:23 53,70
89 Lennart Dahlgren Filipstads OK 00:50:25 53,78
90 Johan Scherlin Nyköpings OK 00:50:34 54,16
91 Lars Greilert Haninge SOK 00:50:42 54,50
92 Ulf Almehed Frölunda OL 00:50:47 54,71
93 Mikael Jungbjer Göteborgs Skidklubb 00:50:49 54,80
94 Johan Andersson Valbo AIF 00:50:55 55,05
95 Peter Lillen Nilsson OK Tranan 00:51:03 55,39
96 Johnny Nylander Selånger SOK 00:51:05 55,47
97 Jonas Nilsson VK Uvarna 00:51:18 56,02
98 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 00:51:22 56,19
99 Per Norrbom Sala OK 00:51:25 56,32
100 Mats Bredfelt Lunds OK 00:51:30 56,53
102 Michael Eriksson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:51:54 57,55
103 Per Grywenz OK Linné 00:51:55 57,59
104 Jan-Olov Andersson OK Älgen 00:51:57 57,67
105 Lennart Cedervärn Ulricehamns OK 00:52:07 58,10
106 Magnus Nygren Skogspojkarnas OK 00:52:12 58,31
107 Lars Jacobsson Degerfors OK 00:52:19 58,60
108 Jörgen Sköld Linköpings OK 00:52:24 58,81
109 Per Winther Västerbergslagens OL 00:52:33 59,20
110 Kent Åström Sundsvalls OK 00:53:06 60,59
110 Anders Kristoffersson Anderstorps OK 00:53:06 60,59
112 Bengt Marthinsson Hylte OK 00:53:16 61,01
113 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:53:26 61,44
114 Lars Johansson Vittjärvs IK 00:53:38 61,94
115 Stefan Spetz Ulricehamns OK 00:53:46 62,28
117 Bengt Holmén Hylte OK 00:53:56 62,71
118 Sven Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:53:57 62,75
119 Tomas Nilsson Hässleholms OK 00:54:16 63,55
121 Leif Lundin Järla Orientering 00:54:42 64,65
122 Hans Mandahl Östra Almby FK 00:54:53 65,12
123 Robert Östlund Säterbygdens OK 00:55:08 65,75
124 Håkan Andersson OK Hammaren 00:55:46 67,36
125 Göran Persson Värend GN OL 00:55:48 67,44
126 Anders Johansson OK Dacke 00:55:58 67,87
127 Sven Nilsson IK Vista 00:56:12 68,46
128 Jonas Andersson Värend GN OL 00:57:02 70,57
129 Dag Tryggö Trollhättans SOK 00:57:16 71,16
130 Tomas Bäck Trosabygdens OK 00:57:32 71,84
131 Peter Andersson Kramfors-Alliansen 00:57:36 72,01
133 Lars-Gunnar Jansson IK Vikings OK 00:58:49 75,10
134 Stefan Dahl IS Kullen 00:59:20 76,41
135 Magnus Hoppe IF Thor 00:59:25 76,62
136 Sune Andersson Idefjordens SK 00:59:49 77,63
137 Mikael Danielsson OK Kåre 00:59:56 77,93
138 Per Johansson OK Reftele 01:00:00 78,10
138 Per Brinkenberg Skogsluffarnas OK 01:00:00 78,10
140 Per Andén Hässleholms OK 01:00:17 78,82
143 Anders Sjöberg OK Reftele 01:00:52 80,30
144 Stefan Reiver Bodafors OK 01:01:01 80,68
145 Stefan Edvardsson OK Torfinn 01:01:49 82,71
146 Anders Flinth Leksands OK 01:02:05 83,39
147 Erik Kindlundh FK Finn 01:02:31 84,49
148 Mikael Johansson OK Nackhe 01:02:52 85,37
149 Tommy Nylund OK Tor 01:04:07 88,55
150 Jan Lenning Skåneslättens OL 01:04:08 88,59
151 Håkan Persson Laxå OK 01:05:17 91,51
152 Mikael Backlund Dalaportens OL 01:05:56 93,16
153 Kjell Johansson Skattkärrs IF 01:06:15 93,96
154 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 01:06:37 94,89
156 Mikael Andersson Valbo AIF 01:09:03 101,07
159 Göran Stuhlhofer OK Landehof 01:09:44 102,80
160 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 01:09:52 103,14
161 Anders Önerud OK Ravinen 01:10:46 105,42
163 Jonas Ericson Sundbybergs IK 01:11:04 106,18
164 Erik Willén Östersunds OK 01:11:51 108,17
165 David Söderström Sala OK 01:11:52 108,21
166 Thomas Persson IK Vikings OK 01:12:16 109,23
167 Håkan Lindberg OK Djerf 01:13:53 113,33
170 Anders Norlin IFK Moras OK 01:14:53 115,87
172 Jonas Åhlin Helsingborgs SOK 01:15:22 117,09
173 Leif Jakobsson Garda IK 01:15:37 117,73
174 Inge Andersson Rembo IK 01:15:45 118,07
175 Pål Bengtsson IS Kullen 01:18:07 124,07
176 Lennart Lundin Kvarnsvedens GOIF OK 01:18:11 124,24
178 Dag Svensson Hylte OK 01:19:35 127,79
179 Johan Liderud Lidköpings VSK 01:21:46 133,33
180 Magnus Wändel Lunds OK 01:22:50 136,04
181 Håkan Eriksson OK Räven 01:23:33 137,86
182 Pär Stenberg OK Skogshjortarna 01:23:37 138,03
183 Anders Petrén Kungälvs OK 01:23:43 138,28
184 Per-Erik Rönnestrand Frösö IF 01:25:29 142,77
185 Erik Johnson OK Klemmingen 01:25:39 143,19
186 Pekka Alakulja Väsby OK 01:26:19 144,88
189 Torbjörn Hammas Väsby OK 01:30:51 156,38
190 Mats Rieschel OK Roxen 01:30:53 156,47
192 Håkan Duhlbo IFK Moras OK 01:39:01 177,11
193 Anders Sörqvist Bredareds IF 01:39:33 178,46
194 Magnus Freij OK Måsen 01:44:43 191,57
195 Pär Winkler Strängnäs-Malmby OL 02:03:19 238,77
196 Jan Lindell Långhundra IF 02:04:27 241,65
Jan Andersson Gävle OK
Göran Gustafsson OK Nackhe

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr