Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn Orientering 00:33:52 6,28
2 Pär Westblad OK Ravinen 00:39:46 20,29
3 Jan Nordin Sundsvalls OK 00:39:55 20,65
4 Lars Palmqvist Järfälla OK 00:40:28 21,95
7 Lars Lindgren OK Ödmården 00:40:53 22,94
8 Anders Lindeborg OK Grip 00:40:57 23,10
9 Stefan Nyberg Avesta OK 00:41:18 23,93
9 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:41:18 23,93
11 Per Magnusson OK Nolaskogsarna 00:42:00 25,59
13 Lars Holmquist Sundsvalls OK 00:43:12 28,44
14 Thomas Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:43:38 29,47
15 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:43:52 30,03
17 Claes Berglund Sigtuna OK 00:44:23 31,25
18 Peter Ejdemo OK Kåre 00:44:39 31,89
19 Lars Söderlund Tormestorps IF 00:45:32 33,98
21 Mats Walheim Robertsfors IK 00:45:53 34,82
22 Jan-Åke Karlsson Hagaby GOIF 00:45:58 35,01
23 Lars Holmberg IF Hagen 00:46:12 35,57
23 Gunnar Eriksson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:46:12 35,57
26 Thomas Pettersson Strängnäs-Malmby OL 00:46:51 37,11
27 Bengt Levin OK Tyr 00:47:00 37,47
29 Leif Helgman OK Tyr 00:47:09 37,82
30 Krister Gumaelius Waxholms OK 00:47:14 38,02
30 Lars Jonsson VK Uvarna 00:47:14 38,02
32 Anders Enmark Gävle OK 00:47:36 38,89
33 Lars Mattsson OK Kåre 00:47:38 38,97
34 Hans Tarandi IFK Lidingös Skid o OK 00:47:44 39,21
34 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 00:47:44 39,21
34 Roine Andersson Rånäs OK 00:47:44 39,21
38 Christer Skoog Kils OK 00:47:53 39,57
40 Bengt Haglund Leksands OK 00:47:54 39,61
41 Mikael Eriksson VK Uvarna 00:48:19 40,60
42 Lars-Gunnar Nilsson Eksjö SOK 00:48:21 40,67
43 Harry Hietanen Gävle OK 00:48:58 42,14
44 Lars Bengtsson Årsunda IF 00:50:18 45,31
45 Ulf Andersson Göteborg-Majorna OK 00:50:37 46,06
46 Tomas Andersson OK Tor 00:50:53 46,69
47 Gunnar Karlsson Målilla OK 00:51:00 46,97
48 Lars Sjökvist Stora Tuna OK 00:51:06 47,21
49 Göran Månsson OK Dacke 00:51:29 48,12
50 Håkan Schmidt Trollhättans SOK 00:51:31 48,19
51 Leif Gustafsson Säterbygdens OK 00:52:01 49,38
52 Richard Holmgren Bergnäsets AIK 00:52:59 51,68
54 Mats Brorsson Tockarps IK 00:53:23 52,63
55 Per Melèn OK Kåre 00:53:24 52,67
56 Jens Beiron Skattkärrs IF 00:53:53 53,82
57 Jari Pöyhönen IFK Lidingös Skid o OK 00:53:59 54,05
58 Inge Götesson OK Dacke 00:54:04 54,25
61 Örjan Wängdahl OK Gipen 00:54:25 55,08
62 Lars-Olov Ericson OK Djerf 00:54:34 55,44
63 Bo Börjesson Storviks IF 00:54:46 55,91
64 Johan Palmgren Täby OK 00:54:59 56,43
66 Björn Alpberg Almby IK 00:55:12 56,94
67 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 00:55:14 57,02
68 Tomas Karlsson OK Kolmården 00:55:16 57,10
70 Håkan Sjögren Södertälje-Nykvarn Orientering 00:56:38 60,35
71 Arne Nilsson Nyköpings OK 00:56:48 60,74
72 Kent Olsson OK Orion 00:57:26 62,25
73 Åke Jönsson Tormestorps IF 00:57:45 63,00
74 Kenneth Hagström OK Letstigen 00:57:46 63,04
75 Anders Nissar Järla Orientering 00:58:10 63,99
77 Ingemar Hägglund OK Ödmården 00:58:31 64,82
78 Mats Lindqvist Sävedalens AIK 00:58:43 65,29
79 Stefan Westlin OK Måsen 00:59:13 66,48
81 Sten Segerslätt Skåneslättens OL 00:59:37 67,43
84 Arne Eriksson Tierps SOK 00:59:53 68,07
85 Peter Eklöv OK Linné 01:00:21 69,17
86 Jan Sundström OK Renen 01:00:25 69,33
87 Jan Kihl Sundbybergs IK 01:01:13 71,23
88 Torbjörn Söderlund Leksands OK 01:02:03 73,21
91 Per Holgersson Snättringe SK 01:03:25 76,46
92 Anders Björklund Sävedalens AIK 01:03:33 76,77
93 Håkan Gustafson Eskilstuna OL 01:03:46 77,29
94 Harald Knutsen Gävle OK 01:04:05 78,04
95 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 01:04:17 78,51
96 Karl-Erik Lindbäck Älvsby IF OK 01:04:24 78,79
98 Björn Engström Lustens OK 01:06:05 82,79
99 Reine Spetz Stenungsunds OK 01:06:22 83,46
101 Roland Norell Söders SOL Tyresö 01:07:16 85,60
103 Kjell Bengtsson Tullinge SK 01:08:18 88,05
104 Håkan Svedhem Ulricehamns OK 01:09:06 89,95
105 Sture Norén Älvsby IF OK 01:09:24 90,67
107 Conny Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 01:10:27 93,16
109 Håkan Wåhlander Frölunda OL 01:11:01 94,51
110 Arne Sääf Gudhems IF 01:11:09 94,82
111 Håkan Ihrfors IFK Lidingös Skid o OK 01:11:39 96,01
112 Kjell-Erik Sahlin Kovlands IF 01:12:13 97,36
115 Anders Lindén Frölunda OL 01:13:45 101,00
119 Per Hansson Härnösands OK 01:15:20 104,76
122 Torbjörn Halvarsson Fjärås AIK 01:17:28 109,82
123 Mats Carlsson OK Ödmården 01:17:33 110,02
124 Tommy Johnsson OK Nackhe 01:18:29 112,24
127 Per Ericsson Tumba-Mälarhöjden OK 01:19:09 113,82
131 Kyrre Thalberg Lunds OK 01:34:49 151,03
133 JanOla Olsson OK Kompassen 01:42:14 168,64
134 Carl-Johan Westborg Vittjärvs IK 01:42:42 169,75
135 Leif Larsson Åmåls OK 01:43:54 172,60
Ulf Wallin Sjövalla FK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr