Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Yngve Gottfridsson Nittedal OL 00:36:59 29,01
4 Olov Öström OK Tyr 00:39:03 34,78
5 Roland Warenius Dalaportens OL 00:39:13 35,24
6 Carl Johan Högstrand Markbygdens OK 00:40:41 39,33
7 Göran Eriksson Lustens OK 00:41:42 42,17
8 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 00:41:44 42,26
9 Hans-Erik Lang Västerbergslagens OL 00:42:03 43,14
10 Anders Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:42:13 43,61
11 Erik Oskarsson Hagaby GOIF 00:42:25 44,17
12 Christer Hördell Söders SOL Tyresö 00:42:46 45,14
13 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:42:50 45,33
14 Ulf Henriksson Korsnäs IF OK 00:43:25 46,96
15 Ola Nyqvist OK Södertörn 00:43:28 47,10
16 Curt Rahlén OK Ravinen 00:43:42 47,75
17 Jan Danielsson Kalmar OK 00:43:54 48,30
18 Jan Gustafsson Hagaby GOIF 00:44:08 48,95
19 Lennart Erfors OK Torfinn 00:44:10 49,05
20 Anders Runander Trosabygdens OK 00:44:16 49,33
21 Arne Persson Markbygdens OK 00:45:28 52,67
22 Rolf Eriksson Västvärmlands OK 00:45:47 53,56
23 Torgny Ottosson OK Torfinn 00:46:04 54,35
24 Leif Kling Ockelbo OK 00:46:07 54,49
25 Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 00:46:47 56,35
26 Leif Strandberg Skogslöparna 00:46:58 56,86
27 Håkan Sjunnestrand Solna OK 00:47:02 57,04
28 Kjell Viklund Hofors OK 00:47:06 57,23
29 Per-Olof Larsson Hestra IF 00:47:28 58,25
30 Leif Selling Härnösands OK 00:47:48 59,18
31 Bo Davidsson Solna OK 00:47:51 59,32
32 Sune Åkesson Ockelbo OK 00:48:59 62,48
33 Arne Mårtensson OK Eken 00:49:02 62,62
34 Joakim Alström Sundsvalls OK 00:49:41 64,44
35 Mats Hastad Fellingsbro GOIF 00:49:44 64,58
37 Per-Olov Jemth Korsnäs IF OK 00:51:43 70,11
38 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 00:52:29 72,25
39 Göran Nordström Gävle OK 00:52:39 72,71
40 Sven-Erik Brodin OK Tyr 00:53:33 75,22
40 Anders Karlsson OK Linné 00:53:33 75,22
42 Alf Larsson HJS-Vansbro OK 00:54:02 76,57
43 Eero Niemi Skogslöparna 00:54:24 77,59
44 Gunnar Bejbom Uddevalla OK 00:54:27 77,73
45 Peder Wickström Arboga OK 00:54:33 78,01
46 Anders Ek Gävle OK 00:54:55 79,03
47 Lennart Hävrén Tullinge SK 00:55:03 79,41
48 Mats Landqvist Köping-Kolsva OK 00:55:13 79,87
49 Conny Sahlin Vänersborgs SK 00:55:32 80,75
50 Rolf Andersson Västvärmlands OK 00:56:35 83,68
51 Torbjörn Andrén OK Tisaren 00:56:53 84,52
53 Tomas Falk Gävle OK 00:57:22 85,87
54 Sven-Erik Levin Tierps SOK 00:57:46 86,98
55 Reijo Korhonen Haninge SOK 00:57:57 87,50
56 Christer Norén Sveaskogs IF 00:58:17 88,43
57 Thore Jansson Kungälvs OK 00:58:56 90,24
58 Jan-Ivar Flodin Lugnviks IF 00:58:59 90,38
60 Bror Widen Uddevalla OK 00:59:52 92,84
61 Matts Björke Söders SOL Tyresö 01:00:23 94,28
62 Torbjörn Bergman Tullinge SK 01:01:10 96,47
63 Hans Tuvesson IF Hagen 01:01:50 98,33
64 Anders Persson OK Pan-Kristianstad 01:01:53 98,47
65 Göran Larsson Uddevalla OK 01:02:10 99,26
67 Ingemar Carlsson Sävedalens AIK 01:02:33 100,33
68 Tommy Roos Falköpings AIK OK 01:03:18 102,42
69 Boye Arvidsson Nässjö OK 01:03:29 102,93
70 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 01:03:43 103,58
71 Mats Ingvarsson OK Vilse 87 01:03:49 103,86
72 Odd Ohlsson Uddevalla OK 01:04:22 105,40
73 Lars Eklund Växjö OK 01:04:48 106,60
74 Stig Eriksson Tierps SOK 01:04:59 107,12
75 Pär Erickson Bodafors OK 01:05:08 107,53
76 Sven-Arne Strid Österfärnebo IF 01:05:10 107,63
77 Alf B Johansson FK Friskus-Varberg 01:05:39 108,97
78 Gunnar Bergh Sigtuna OK 01:05:44 109,21
79 Håkan Eriksson Umeå OK 01:05:55 109,72
80 Torgny Johansson Björkfors GOIF 01:06:14 110,60
81 Lars-Göran Pettersson SOK 68 01:06:29 111,30
82 Per-Anders Enenge Bredareds IF 01:06:40 111,81
83 Bengt Jönsson Halmstad OK 01:08:15 116,23
84 Kenneth Andersson Nässjö OK 01:08:16 116,27
85 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 01:08:56 118,13
86 Bo-Gunnar Josefsson Nässjö OK 01:09:13 118,92
88 Kenneth Olsson Stora Tuna OK 01:10:23 122,18
91 Lars Göran Killander Hästveda OK 01:13:37 131,20
93 Åke Johannesson Trollhättans SOK 01:15:03 135,20
94 Lars Dahlqvist Storviks IF 01:21:30 153,19
96 Nils Thomas Sellstedt Selånger SOK 01:25:20 163,88
97 Christer Johansson GOIF Tjalve 01:25:34 164,53
98 Thomas Zakrisson IFK Lidingös Skid o OK 01:29:23 175,18
99 Kjell Gustafsson OK Järnbärarna 01:34:44 190,10
100 Kjell-Åke Pramlid OK Klemmingen 01:35:55 193,40
101 Hans Andersson IK Gandvik 01:38:01 199,26
Peter Brunnberg Vallentuna-Össeby OL
Anders Winblad Hagaby GOIF
Lars Larsson Sjövalla FK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF