Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 00:40:14 16,94
2 Gert Lundquist Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:42:05 21,13
5 Pär Ericsson Linköpings OK 00:44:07 25,73
6 Anders Åberg Tjällmo-Godegårds OK 00:44:32 26,67
7 Olof Persson Snättringe SK 00:44:37 26,86
8 Leif Sandgren Frosta OK 00:45:22 28,56
9 Lasse Karlsson IFK Moras OK 00:45:50 29,62
10 Kenneth Wåhlberg OK Kåre 00:46:42 31,58
11 Per Ivarsson Trollhättans SOK 00:47:10 32,64
11 Christer Johansson OK Motala 00:47:10 32,64
13 Göran Johnsson Skåneslättens OL 00:47:12 32,71
15 Örjan Stahl Grycksbo IF OK 00:48:56 36,64
16 Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 00:49:23 37,66
17 Göran Forsberg Hagaby GOIF 00:49:29 37,88
18 Kjell Sandström Bodens BK 00:49:53 38,79
19 Anders Thomasson Ulricehamns OK 00:50:03 39,17
20 Bernt Stenberg IFK Umeå 00:50:10 39,43
21 Ingemar Gard Söders SOL Tyresö 00:50:35 40,37
22 Karl-Olov Borg Gävle OK 00:50:36 40,41
23 Ulf Radler Järfälla OK 00:50:47 40,83
23 Bo Sundqvist Ockelbo OK 00:50:47 40,83
25 Hans Aurell Gävle OK 00:51:02 41,39
26 Torgny Pettersson Markbygdens OK 00:51:10 41,69
27 Ronny Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 00:51:15 41,88
28 Björn Palm Lessebo OK 00:51:18 42,00
29 Gunnar Ehn Tullinge SK 00:51:23 42,18
30 Göran Larsson Sala OK 00:51:25 42,26
32 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 00:52:28 44,64
33 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:52:30 44,71
34 Mats Karlsson Stenungsunds OK 00:52:34 44,86
35 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:52:44 45,24
36 Ingemar Gillgren Gävle OK 00:53:05 46,03
37 Willy Ljungdell Täby OK 00:53:56 47,96
38 Christer Eriksson OK Linné 00:53:59 48,07
39 Kjell Martinsson OK Tranan 00:54:55 50,18
40 Matts Engvall Bodens BK 00:54:56 50,22
41 Ingemar Ziljat OK Djerf 00:55:46 52,11
43 Hasse Åberg Valbo AIF 00:56:13 53,13
44 Stefan Millegård Sävedalens AIK 00:56:18 53,32
45 Bernt Åkerlund Fältjägarnas IF 00:56:27 53,66
46 Göran Andersson Enebybergs IF 00:56:50 54,52
47 Per-Erik Carlenius Attunda OK 00:57:10 55,28
48 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 00:57:23 55,77
49 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:57:35 56,22
51 Bengt Johansson OK Skogshjortarna 00:58:03 57,28
54 Björn Engström Lerums SOK 00:58:59 59,39
55 Tom Brantheim Östersunds OK 00:59:05 59,62
56 Ove Johansson OK Kolmården 00:59:12 59,88
57 Göran Fredberg Korsnäs IF OK 01:00:22 62,52
58 Robert Larsson Hagaby GOIF 01:00:26 62,67
60 Lars Erik Hermansson OK Linné 01:01:27 64,98
61 Staffan Stålberg Ockelbo OK 01:01:35 65,28
62 Lennart Martinsson OK Tyringe 01:01:41 65,50
63 Jan Persson Ystads OK 01:02:04 66,37
64 Leonard Jansson Rasbo IK 01:02:08 66,52
65 Arne Johansson OK Ravinen 01:02:30 67,35
66 Christer Ljungdahl Hjärnarps GH OL 01:03:12 68,94
67 Hugh Moore OK Enen 01:03:19 69,20
68 Owe Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 01:03:20 69,24
68 Gert Olsson Skåneslättens OL 01:03:20 69,24
71 Leif Nordin Attunda OK 01:03:37 69,88
72 Bengt Salomonsson Skåneslättens OL 01:04:04 70,90
73 Christer Wahlberg IFK Umeå 01:04:07 71,01
74 Bo Persson Husums IF OK 01:04:52 72,71
75 Robert Svartholm Gammelstads IF 01:05:01 73,05
78 Bertil Jonasson Umeå OK 01:05:51 74,94
79 Kjell Jeppson IF Rigor 01:05:52 74,98
80 Börje Åkesson Frosta OK 01:05:54 75,05
81 Börje Ljungberg Umeå OK 01:06:18 75,96
82 Rolf Karlsson OK Hällen 01:07:26 78,52
83 Gunnar Hedberg Östersunds OK 01:07:41 79,09
84 Sören Svensson Sjövalla FK 01:07:46 79,28
85 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 01:07:57 79,69
86 Peter Lorentzson Sundsvalls OK 01:07:59 79,77
87 Rob Rapkins Tullinge SK 01:08:15 80,37
89 Tommy Olausson SOK Aneby 01:09:14 82,60
90 Lars-Eric Gahlin Östersunds OK 01:09:59 84,30
91 Erik Hallgren Finspångs SOK 01:11:23 87,47
92 Mats Mårtensson Stora Tuna OK 01:11:38 88,03
93 Bertil Senestad Finspångs SOK 01:11:39 88,07
94 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 01:11:42 88,18
95 Bengt Elmersson Värend GN OL 01:12:37 90,26
96 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 01:13:16 91,73
97 Lars-Inge Andersson OK Räven 01:13:40 92,64
98 Lennart Nylander OK Lindena 01:13:52 93,09
99 Eje Andersson Bodens BK 01:13:55 93,20
100 Björn Abelsson Sundsvalls OK 01:14:54 95,43
101 Tommy Wåhlin OK Enen 01:15:06 95,88
103 Per-Olof Nanneson Simlångsdalens IF 01:16:58 100,11
105 Ulric Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 01:18:29 103,54
106 Steffen Häggström IF Rigor 01:18:57 104,60
107 Mats Widesjö Stigmännen Karlshamns OK 01:19:02 104,79
108 Bengt Ståhl Hjärnarps GH OL 01:19:44 106,37
109 Anders Kumlin IK Ymer 01:19:46 106,45
111 Björn Engsten OK Rodhen 01:20:39 108,45
112 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 01:22:17 112,14
113 Sten Olsson OK Alehof 01:22:29 112,60
114 Gert Olsson Tockarps IK 01:22:34 112,79
115 Christer Galle Bromma-Vällingby SOK 01:22:49 113,35
117 Sven Jacobson OK Milan 01:23:44 115,43
120 Mats Olsson Skåneslättens OL 01:27:26 123,81
121 Bo Winander Järfälla OK 01:28:48 126,90
122 Lars Helge Wisell Fagersta OK 01:29:00 127,35
124 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 01:32:18 134,82
126 Lars-Olov Carlheim Skarpnäcks OL 01:39:58 152,18
128 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 01:43:07 159,31
130 Johnny Gustafsson Gamleby OK 01:59:38 196,71
Ove Vesterberg Lycksele IF
Gunnar Magnusson Lunds OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF