Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H60 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Göran Davidsson OK Klemmingen 00:33:25 29,76
2 Bengt Fröjdfeldt Gävle OK 00:36:35 39,61
3 Börje Sander Leksands OK 00:38:55 46,86
4 Ola Karlsson Storviks IF 00:39:00 47,12
6 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:39:22 48,26
7 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:39:52 49,82
8 Jan Lindelöf Seskarö IF 00:40:21 51,32
9 Knut Åke Hallebro OK Klemmingen 00:41:24 54,59
9 Mats Åke Andersson Selånger SOK 00:41:24 54,59
11 Larseric Larsson Degerfors OK 00:41:28 54,79
12 Helge Elfström Årsunda IF 00:41:55 56,19
13 Karl-Erik Andersson IFK Moras OK 00:42:05 56,71
14 Torbjörn Danielsson Årsunda IF 00:42:34 58,21
15 Bo Seger Eskilstuna OL 00:42:48 58,94
16 Sten Åke Vedin Selånger SOK 00:43:06 59,87
17 Curt Jonasson Skutskärs OK 00:44:02 62,78
18 Per Lindskog Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:44:21 63,76
19 Lars Gustafsson OK Gränsen 00:45:10 66,30
20 Bo Turesson OK Bävern 00:45:18 66,71
21 Per Elfström Årsunda IF 00:45:19 66,77
22 Rune Eliasson Falkenbergs OK 00:45:45 68,11
23 Staffan Bergström Hofors OK 00:45:46 68,17
24 Åke Sjöberg IF Hallby SOK 00:45:50 68,37
25 Anders Waller Ockelbo OK 00:45:59 68,84
26 Roger Engstedt Dalaportens OL 00:46:12 69,51
27 Göran Svärd OK Klemmingen 00:47:11 72,57
29 Inge Hultman Kovlands IF 00:47:50 74,59
30 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 00:48:21 76,20
30 Lennart Andersson Göteborgs Skidklubb 00:48:21 76,20
32 Karl-Gustav Larsson OK P4 00:48:42 77,29
33 Claus Petersen OK Motala 00:48:52 77,81
34 Gaston Hådén Timrå SOK 00:49:16 79,05
36 Lennart Forsberg Umeå OK 00:50:05 81,59
38 Bo Sundberg IFK Hedemora OK 00:50:38 83,30
39 Ingvar Johnsson Värend GN OL 00:51:40 86,51
40 Göran Frisk Attunda OK 00:51:44 86,72
41 Sture Johansson OK Kullingshof 00:51:53 87,19
42 Torbjörn Lage Helsingborgs SOK 00:52:07 87,91
43 Carl Gunnar Boström Enebybergs IF 00:52:25 88,85
44 Urs Schmutz Leksands OK 00:52:37 89,47
45 Östen Brunnelöv Sundbybergs IK 00:52:44 89,83
46 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 00:53:26 92,01
47 Jan Svensson GOIF Tjalve 00:53:32 92,32
48 Christer Andén Södertälje-Nykvarn Orientering 00:54:02 93,87
49 Hans Eriksson Rånäs OK 00:54:17 94,65
50 Bo Ericsson OK Sänkan 00:54:29 95,27
51 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn Orientering 00:55:27 98,28
52 Leif Erik Karlsson Rånäs OK 00:55:33 98,59
54 Göran Johansson IK Gandvik 00:57:08 103,51
55 Stig Johansson Helsingborgs SOK 00:57:42 105,27
56 Olle Arman Nyköpings OK 00:57:54 105,90
57 Bengt Krister Nilsson FK Vittus 00:58:03 106,36
58 Sven Olle Söderberg OK Skogsfalken 00:59:00 109,32
59 Christer Svensson Tibro OK 00:59:42 111,49
60 Egil Jakobsen VK Uvarna 00:59:59 112,37
61 Bertil Nordin Skogslöparna 01:00:14 113,15
62 Tord Fransson Motala AIF OL 01:01:09 116,00
62 Billy Jakobsson Åkers IF 01:01:09 116,00
64 Sivar Cliffoord Hofors OK 01:01:58 118,54
65 Kenneth Andersson Valbo AIF 01:02:26 119,99
66 Sven-Åke Karlsson IK Hakarpspojkarna 01:03:23 122,95
67 Sven-Erik Kempe Oslättforspojkarnas IK 01:03:30 123,31
68 Ingmar Söderström Sundsvalls OK 01:03:51 124,40
70 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 01:05:17 128,86
71 Kjell Lindholm Sol Tranås 01:06:40 133,16
72 Sven-Åke Windahl Gävle OK 01:07:57 137,15
73 Anders Holmberg Lindebygdens OK 01:09:15 141,19
74 Carl-Gustaf Carlin Söders SOL Tyresö 01:11:06 146,94
75 Björn Ahrling Svaide Roma SOK 01:12:35 151,56
76 Lars-Erik Ericson Ölmstads IS 01:15:13 159,75
77 Bengt Larsson Sol Tranås 01:17:06 165,60
79 Bernt Johansson Ätrans IF 01:19:01 171,56
80 Pär Johnsson Vandrarringen 01:21:09 178,20
81 Sten Helmertz Frölunda OL 01:25:05 190,43
82 Örjan Persson Bjursås OK 01:28:29 201,00
83 Robert Simonsen Tormestorps IF 01:30:30 207,27
84 Mats Elofsson Herrljunga SK Skid o OL 01:59:10 296,42

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF