Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Roland Kusgård Södertälje-Nykvarn Orientering 00:31:45 18,96
2 Rolf Pettersson OK Milan 00:35:14 29,18
3 Björn Linnersjö OK Orion 00:36:39 33,33
4 Sture Björk OK Kåre 00:38:01 37,34
5 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 00:38:10 37,78
6 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:38:30 38,76
7 Göran Hällström Lugnviks IF 00:38:38 39,15
8 Hans Johansson IFK Moras OK 00:38:53 39,88
9 Börje Råberg OK Tyr 00:39:07 40,56
10 Olle Johansson IFK Hedemora OK 00:39:18 41,10
11 Kurt Halvarsson Östersunds OK 00:39:25 41,44
12 Rune Sandberg Uddevalla OK 00:39:32 41,79
13 Rune Rådeström Snättringe SK 00:40:27 44,47
14 Roland Alsén OK Roxen 00:40:40 45,11
15 Benny Rendalen Korsnäs IF OK 00:41:32 47,65
16 Ingvar Svensson Bjursås OK 00:41:37 47,90
17 Sven-Olof Asp Leksands OK 00:41:55 48,78
18 Lars-Göran Molin Markbygdens OK 00:41:56 48,82
19 Gunnar Palmqvist Boxholm-Mjölby OL 00:42:36 50,78
20 Göran Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:42:53 51,61
21 Tommy Olsson OK Dacke 00:42:57 51,81
22 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:43:54 54,59
23 Leif Lindström Nybro OK 00:44:45 57,09
24 Anders Hurtig Kvarnsvedens GOIF OK 00:45:25 59,04
25 Kjell Holmström Björkfors GOIF 00:45:33 59,43
26 Hans Kruskopf Korsnäs IF OK 00:45:42 59,87
27 Dag Lorén OK Frisene 00:45:46 60,07
28 Åke Bölenius OK Branten 00:45:49 60,21
29 Stig Landstorp OK Tor 00:45:53 60,41
30 Staffan Elmhagen Söders SOL Tyresö 00:46:02 60,85
31 Ingemar Lindblom IFK Göteborg 00:46:22 61,83
33 Jan Olof Dahlström Bjursås OK 00:46:56 63,49
34 Roland Nilsson SOK Viljan 00:46:57 63,54
35 Bengt Nilsson Alvesta SOK 00:47:21 64,71
35 Conny Lagerskog Arvidsjaurs OK 00:47:21 64,71
37 Nils Boremyr Kvarnsvedens GOIF OK 00:47:25 64,91
39 Lars Granefelt OK Tyr 00:47:30 65,15
40 Göran Larbo Attunda OK 00:47:39 65,59
41 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:47:56 66,42
42 Anders Björnberg Frölunda OL 00:47:59 66,57
43 Per Södersten OK Ravinen 00:48:25 67,84
44 Per Ivermark Säffle OK 00:48:35 68,33
45 Anders Claesson IFK Moras OK 00:48:56 69,35
46 Karl-Robert Moqvist OK Tor 00:49:10 70,04
47 Lars-Olof Lundström Västerås SOK 00:49:16 70,33
48 Lars Lindén OK Gynge 00:49:27 70,87
49 Christer Lundin OK Renen 00:49:30 71,02
50 Sven Ruther OK Älme 00:49:50 71,99
51 Gunnar Löfkvist Bjursås OK 00:49:55 72,24
52 Lars Jonasson Järfälla OK 00:50:43 74,58
53 Lars Fransson Bottnaryds IF 00:51:11 75,95
55 Roger Danielsson Linköpings OK 00:51:53 78,01
57 Owe Edström Kovlands IF 00:52:17 79,18
59 Sven-Olof Norlin Rimbo SOK 00:52:57 81,13
60 Hans Grudd Stora Tuna OK 00:53:09 81,72
61 Thor-Erik Lindmark Svappavaara AIF 00:53:54 83,92
62 Ingemar Wiklund OK Skogsvargarna 00:54:17 85,04
63 Christer Solbreck Långhundra IF 00:54:28 85,58
64 Leif Sjöström OK Branten 00:55:26 88,42
65 Lars Wahlström Istrums SK 00:55:30 88,61
66 Göran Svensson FK Finn 00:55:54 89,79
67 Kenneth Rosén Göteborg-Majorna OK 00:56:14 90,76
68 Alf Berggren Östersunds OK 00:56:16 90,86
69 Kjell Mörtberg Bodens BK 00:56:18 90,96
70 Lennart Korén OK Branten 00:56:30 91,54
71 Bo Adolfsson IK Ymer 00:56:35 91,79
72 Lars Lång Vimmerby OK 00:57:06 93,30
73 Kurt Sandström Skutskärs OK 00:57:09 93,45
74 Ingemar Johnsson Haninge SOK 00:57:17 93,84
75 Ulf Back Vandrarringen 00:57:43 95,11
76 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:57:46 95,26
77 Carl-Otto Wijkmark IF Hagen 00:58:10 96,43
78 Sven-Erik Sjöberg OK Tor 00:58:15 96,68
79 Gert Lindeus Almby IK 00:59:18 99,76
80 Kenneth Karlsson Gällstadbygdens SOK 00:59:23 100,00
81 Stefan Erlandsson Garda IK 00:59:33 100,49
82 Ove Peterson Sundsvalls OK 01:00:10 102,30
83 Roger Borg Kungälvs OK 01:00:17 102,64
84 Bengt Gard Oskarströms OK 01:00:21 102,84
84 Jan Olov Jonsson Tierps SOK 01:00:21 102,84
86 Göran Abel Härnösands OK 01:01:06 105,04
87 Claes Green Sjövalla FK 01:01:11 105,28
88 Reits Hall OK Amne 01:01:21 105,77
89 Sören Pettersson OK Nipan 01:01:34 106,40
90 Gösta Lindqvist OK Löftan 01:01:52 107,28
91 Stig Törnkvist Köping-Kolsva OK 01:02:09 108,11
92 Roland Nilsson Falköpings AIK OK 01:02:45 109,87
92 Mats Törngren OK Linné 01:02:45 109,87
94 Kay Svensson OK P4 01:06:06 119,70
95 Bengtåke Andersson OK Amne 01:06:10 119,89
98 Göran Schylander Frösö IF 01:07:39 124,24
99 Jan Rödström OK Skogsstjärnan 01:08:39 127,18
100 Hans Sahlberg Långhundra IF 01:09:20 129,18
100 Per-Åke Andersson IS Kullen 01:09:20 129,18
102 Bert Thorsson Ryda SK 01:10:27 132,46
103 Rudi Olvenmyr OK Tyr 01:14:53 145,46
104 Tomas Bruce OK Ravinen 01:16:11 149,27
106 Kenneth Arvidsson Alvesta SOK 01:19:24 158,70
108 Åke Borger Ankarsrums OK 01:21:07 163,74
109 Kurt Andersson Enebybergs IF 01:27:13 181,63
110 Bengt Törnqvist Väsby OK 01:27:59 183,88
113 Tomas Möller OK Södertörn 01:56:46 268,29
Torbjörn Toreson OK Löftan
Alve Vandin Tumba-Mälarhöjden OK
Karl-Axel Johansson IK Uven

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF