Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kurt Boström OK Linné 00:30:19 45,06
2 Leif Östblom Valbo AIF 00:34:19 60,78
3 Sune Backan Eslövs FK 00:34:25 61,18
4 Karl Gunnar Backlund Ockelbo OK 00:34:56 63,21
5 Kjell Larsson OK Alferna 00:34:57 63,27
6 Bertil Olofsson Andrarums IF 00:35:04 63,73
7 Janne Månsson Leksands OK 00:35:31 65,50
8 Sten von Heijne Sigtuna OK 00:36:16 68,45
9 Bengt Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:36:55 71,01
10 Torsten Westman OK Nolaskogsarna 00:37:06 71,73
11 Torsten Dalström Kvarnsvedens GOIF OK 00:37:43 74,15
12 Birger Lundberg Arvidsjaurs OK 00:37:54 74,87
13 Gunnar Johansson Filipstads OK 00:39:34 81,43
14 Stig Berggren Årsunda IF 00:39:59 83,07
15 Karl-åke Dahlgren Svärdsjö IF 00:40:35 85,43
16 Lars-Åke Larsson OK Tranan 00:41:19 88,31
17 Bengt Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:41:23 88,57
18 Bernt Bölenius OK Branten 00:42:13 91,85
19 Allan Olofsson Svaide Roma SOK 00:42:15 91,98
20 Roland Ekelöf Stigmännen Karlshamns OK 00:42:37 93,42
21 Per-Anders Brännström Arvidsjaurs OK 00:42:43 93,81
22 Ale Torsling Kungsgårdens SK 00:43:09 95,52
23 Ove Forsberg Turebergs IF 00:43:10 95,58
24 Bernt Larsson OK Lindena 00:43:45 97,88
25 Kent Fredriksson OK Skogsvargarna 00:43:50 98,20
26 Ruben Edvardsson Hästveda OK 00:43:52 98,34
27 Kåre Tengnér FK Friskus-Varberg 00:46:00 106,72
28 Lennart Lindberg Kristinehamns OK 00:47:58 114,46
31 JB Larsson OK Löftan 00:48:59 118,46
32 Stig Gunnar Ullström Skutskärs OK 00:52:18 131,50
33 Åke Björklund Västerviks OK 00:53:14 135,17
34 Stellan Helgesson Markbygdens OK 00:53:51 137,59
35 Bengt Rystedt Gävle OK 00:55:00 142,11
36 Leif Jönsson Alvesta SOK 00:56:44 148,93
37 Lennart Eriksson OK Enen 00:56:45 148,99
38 Bengt Hansson OK Löftan 00:57:18 151,16
40 Björn Torbiörnsson Järla Orientering 00:58:33 156,07
41 Börje Karlsson Halmstad OK 00:58:36 156,27
42 Tore Södersten IFK Moras OK 00:59:48 160,99
43 Thord Andersson Rånäs OK 01:00:25 163,41
44 Bertil Ryberg OK Klyftamo 01:00:26 163,48
45 Bror Forsberg Haninge SOK 01:01:32 167,80
46 Gunnar Bylund Rydboholms SK 01:01:49 168,92
47 Bo Hagborg Skene Sim o IS 01:02:36 172,00
48 Kjell Forsvall Härnösands OK 01:03:26 175,27
49 Sune Nyström Länna IF 01:03:29 175,47
50 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 01:07:12 190,09
51 Stig Härlin Nässjö OK 01:08:08 193,76
53 Ulf Harrysson Tolered-Utby Ol-klubb 01:12:07 209,42
54 Kjell Persson OK Älme 01:12:51 212,30
55 Evert Jenhall OK Skogsvargarna 01:20:21 241,79
56 Bernt Lindgren Skellefteå OK 01:20:32 242,51
57 Lars-Ove Nyquist Hagaby GOIF 01:26:15 264,99
Rune Sandberg Hallstahammars OK
Alf Kjellberg Bredareds IF
Mauritz Brorsson Simlångsdalens IF
Almer Lundholm Boliden FFI

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF