Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H75

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Rune Carlsson Sundbybergs IK 00:33:18 38,11
2 Nils Grann Kristinehamns OK 00:40:06 61,03
3 Göran Larsson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:40:29 62,32
4 Peo Bengtsson OK Pan-Kristianstad 00:41:17 65,02
5 Sigurd Wallén Täby OK 00:41:36 66,09
6 John Vallin OK Hedströmmen 00:41:42 66,42
7 Lars Södersten IFK Moras OK 00:42:07 67,83
8 Arne Yngström Hagaby GOIF 00:42:54 70,47
9 Rolf Andersson Rimbo SOK 00:42:55 70,53
10 Folke Eriksson I 19 IF 00:45:04 77,77
11 Olle Olofsson Storviks IF 00:45:13 78,28
12 Signar Palm Hallstahammars OK 00:46:32 82,72
13 Gunnar Larsson Uddevalla IS 00:47:22 85,53
13 Ivar Nordberg OK Älvsjö-Örby 00:47:22 85,53
15 Ola Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:47:57 87,49
16 Allan Håkansson SOK Viljan 00:49:10 91,60
17 Bo Löwegren Västerås SOK 00:49:29 92,66
18 Arvo Hyvönen Skattkärrs IF 00:49:36 93,06
19 Anders Nilsson Ryda SK 00:50:10 94,97
20 Bert Wikström IK Jarl Rättvik 00:50:19 95,47
21 Alf Lundkvist OK Tor 00:50:36 96,43
22 Rune Johansson Östersunds OK 00:50:55 97,49
23 Åke Karlsson Kalmar OK 00:51:05 98,06
24 Klas Tykesson Rävetofta OK 00:51:43 100,19
25 Mats Johansson Lidköpings VSK 00:51:51 100,64
26 Nils Johansson OK Tjärnen 00:52:11 101,77
27 Bengt Swenson Säterbygdens OK 00:53:09 105,02
28 Alvar Jönsson Hofors OK 00:54:11 108,51
29 Holger Persson OK Eken 00:54:55 110,98
30 Lars Löthman Järfälla OK 00:55:16 112,16
31 Bengt Larsson Kovlands IF 00:55:21 112,44
33 Karl-Eric Wannberg IK Omega 00:55:48 113,96
34 Birger Byström Sidensjö IK 00:56:20 115,76
35 Bengt Johansson Rembo IK 00:56:26 116,09
36 Bengt Edvardsson OK Torfinn 00:56:46 117,22
37 Rolf Blom Frölunda OL 00:57:19 119,07
38 Tord Lind Valbo AIF 00:57:52 120,92
39 Karl Ekström OK Alferna 00:58:19 122,44
40 Bo Göran Åhrman Gävle OK 00:58:40 123,62
41 Erling Lundgren Tibro OK 00:59:10 125,31
42 Bengt A Karlsson Åmåls OK 00:59:11 125,36
43 Per Larsson Jönköpings OK 00:59:19 125,81
44 Erik Lindberg Karlsbyhedens IK 00:59:24 126,09
45 Gunnar Timner Umeå OK 00:59:35 126,71
46 Lennart Hedlund Vallentuna-Össeby OL 01:00:00 128,12
47 Lennart Gref OK Renen 01:00:39 130,31
48 Stig Johansson Halmstad OK 01:00:46 130,70
49 Anders Ahnlén OK Hammaren 01:00:59 131,43
50 Erland Olsson Dalsjöfors GOIF 01:01:13 132,22
52 Nils Eriksson Länna IF 01:03:01 138,29
53 Gunnar Nyman OK Djerf 01:03:38 140,37
54 Bo Öhrström OK Amne 01:03:54 141,26
55 Bertil Wiklund IK Wilske 01:04:40 143,85
56 Arne Ragnar Blombäck OK Renen 01:06:14 149,13
57 Gunnar Ivansson Västerås SOK 01:06:46 150,93
58 Elof Back Fagersta OK 01:07:23 153,01
59 Lars Persson Väsby OK 01:07:26 153,18
60 Tage Ingemanson Falkenbergs OK 01:07:33 153,57
61 Bror Svensson Uddevalla IS 01:08:37 157,16
62 Hans Bohlin IFK Moras OK 01:09:30 160,14
63 Roland Lundqvist Timrå SOK 01:20:09 196,05
64 Lennart Stenberg Stigfinnarna 01:21:42 201,27
65 Bengt Olofsson Hjärnarps GH OL 01:24:01 209,08
66 Ivan Norsten Skellefteå OK 01:28:35 224,48
68 Totte Holm Markbygdens OK 01:33:27 240,88
69 Karl-Erik Sjöberg Älvsby IF OK 01:45:01 279,88
72 Gunnar Bladh OK Älme 02:00:41 300,00
71 Sören Ståhl Gävle OK 01:57:59 300,00
Ulf Pihlblad Hagaby GOIF
Anders Pettersson Karlsbyhedens IK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF