Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 3 - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Peter Hemmyr Järla Orientering 01:13:04 5,38
3 Jörgen Ohlin OK Linné 01:14:46 7,23
5 Victor Silvemark Ärla IF 01:15:08 7,63
7 Samuel Andersson IFK Umeå 01:16:12 8,79
8 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:16:16 8,87
10 Fredrik Eliasson Halden SK 01:16:26 9,05
11 Mathias Hallmén Attunda OK 01:16:27 9,06
12 Oscar Vångell Ärla IF 01:17:09 9,83
13 Markus Adolfsson Linköpings OK 01:17:25 10,12
14 Börje Pauler Skogslöparna 01:17:38 10,35
15 Henrik Berggren OK Denseln 01:17:45 10,48
16 Lasse Jansson Gävle OK 01:17:59 10,73
18 Anders Österlund Västerås SOK 01:18:46 11,59
19 Patrik Lind Ärla IF 01:19:11 12,04
20 Stefan Sjölund Skogslöparna 01:19:13 12,08
21 Ulf Troeng OK Linné 01:19:29 12,37
22 Oskar Daniels Attunda OK 01:19:45 12,66
24 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 01:20:03 12,98
25 Gustaf Wennerberg OK Klyftamo 01:20:15 13,20
26 Per Carlborg Nyköpings OK 01:20:30 13,47
28 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 01:22:27 15,60
29 Simon Waller OK Vargen 01:22:40 15,83
30 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:22:45 15,92
31 Erik Martinsson Linköpings OK 01:22:48 15,98
32 Simon Eklöv OK Linné 01:23:19 16,54
33 Johan Kärrström Tullinge SK 01:23:23 16,61
34 Per Eklöf KFUM Örebro OK 01:23:31 16,76
35 Niklas Wrane Söders SOL Tyresö 01:23:50 17,10
36 Niklas Olofsson Helsingborgs SOK 01:24:12 17,50
36 Erik Sisell Gävle OK 01:24:12 17,50
38 Olof Sandgren OK Orion 01:24:43 18,07
39 Magnus Saager OK Orion 01:24:47 18,14
40 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 01:24:54 18,26
41 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 01:25:12 18,59
42 Fredrik Noborn OK Linné 01:25:23 18,79
43 Emil Kalered Skogspojkarnas OK 01:25:25 18,83
45 Albin Pettersson OK Tisaren 01:27:00 20,55
46 Daniel Johansson Falkenbergs OK 01:27:23 20,97
47 Erik Memmi Halmstad OK 01:27:32 21,13
48 Robert Johansson Täby OK 01:28:23 22,06
49 Christer Backman Tullinge SK 01:28:30 22,18
50 Simon Andersson OK Kullingshof 01:29:13 22,96
51 Peter Aronsson Linköpings OK 01:29:56 23,75
52 Anders Karlsson OK Hällen 01:30:04 23,89
54 Torbjörn Svensk OK Hällen 01:30:20 24,18
55 Per Öberg OK Hällen 01:30:31 24,38
56 Fredrik Lindgren IK Hakarpspojkarna 01:31:00 24,91
57 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 01:31:30 25,45
59 Anders Boström Järfälla OK 01:32:04 26,07
62 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 01:34:12 28,39
63 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 01:34:19 28,52
64 Anders Påhlman Istrums SK 01:34:53 29,13
66 Anders Jansson Täby OK 01:35:16 29,55
67 Erik Gustafsson OK Nackhe 01:36:23 30,77
68 Erik Nero Falköpings AIK OK 01:36:49 31,24
69 Emil Svalbring Målilla OK 01:36:51 31,28
70 Thomas Pettersson IF Thor 01:37:12 31,66
71 Jonas Palm Sävedalens AIK 01:37:34 32,06
75 Pontus Johansson Växjö OK 01:39:18 33,94
76 Jonas Karlsson Dalaportens OL 01:39:21 34,00
77 Olov Ericson Rehns BK 01:40:25 35,16
78 Måns Faxén Växjö OK 01:40:31 35,27
78 Carl Wiking OK Kåre 01:40:31 35,27
80 Martin Härberg Järla Orientering 01:40:52 35,65
83 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 01:44:55 40,06
85 Mattias Karlsson Växjö OK 01:45:08 40,29
87 Lars Jakobsson IF Hagen 01:45:58 41,20
88 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 01:47:01 42,35
89 David Jonsson OK Klyftamo 01:50:18 45,92
90 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 01:51:38 47,37
92 Mattias Hovmöller Söders SOL Tyresö 01:53:36 49,51
95 Björn Normark Tullinge SK 01:55:37 51,71
96 Jan Moberg Gävle OK 01:55:47 51,89
97 Christian Nilsson OK Löftan 01:59:22 55,79
98 Tomas Johansson IFK Umeå 01:59:29 55,92
99 Andreas Berg Linköpings OK 02:00:12 56,70
102 Thom Barbus OK Orion 02:11:13 68,69
103 Patrick Higgins OK Linné 02:12:22 69,95
104 Mats Lundqvist Östersunds OK 02:14:40 72,45
105 Martin Hammarlund Motala AIF OL 02:15:40 73,54
Jan Johansson IFK Umeå
Mattias Jonsson Linköpings OK
Fajer Wennerberg OK Klyftamo
Oskar Arlebo KFUM Örebro OK
Mattias Mårts Stora Tuna OK
Joel Käll-Karlsson Växjö OK

Annonser