Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 3 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oskar Lundqvist Nybro OK 00:30:10 20,83
2 Erik Andersson OK Orion 00:30:11 20,88
3 Gustaf Sparrevik Lerums SOK 00:30:46 22,72
4 Emil Granqvist OK Ravinen 00:30:48 22,82
5 Max Berggren OK Denseln 00:31:32 25,13
6 Jens Rönnols Täby OK 00:32:16 27,44
8 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:32:50 29,23
9 Niklas Carlsson Boxholm-Mjölby OL 00:32:55 29,49
10 Jonathan Karlsson OK Tylöskog 00:33:03 29,91
12 Kevin Ståhl Järbo OK 00:33:59 32,85
12 Anton Nilsson OK Tranan 00:33:59 32,85
14 Erik Berzell Attunda OK 00:34:06 33,21
15 William Eriksson Högåkers OK 00:34:42 35,10
16 Oscar Anderson Kexholms SK 00:35:06 36,36
17 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:35:57 39,04
18 Andreas Zeijlon OK Hällen 00:36:18 40,14
19 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:36:21 40,30
20 Martin Ericson OK Tyr 00:36:44 41,51
21 Eddie Edström Sundsvalls OK 00:37:05 42,61
22 Sixten Walheim Robertsfors IK 00:37:17 43,24
23 Arvid Våg Lerums SOK 00:37:22 43,50
24 David Pessa Haparanda OK 00:37:26 43,71
25 David Stigsmark Stora Tuna OK 00:37:46 44,76
27 Björn Cederberg Vänersborgs SK 00:38:28 46,97
28 Anton Daniels Attunda OK 00:38:46 47,91
29 Jakob Wahl IK Vista 00:38:49 48,07
30 Anton Blomdahl Tullinge SK 00:39:30 50,22
31 Carl Boman Västerås SOK 00:39:46 51,06
32 Albin Axelsson Mullsjö SOK 00:39:47 51,11
33 Andreas Ljung Järbo OK 00:39:49 51,22
34 Fredrik Malmfors OK Denseln 00:39:54 51,48
35 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 00:40:09 52,27
36 Ryan Jones OK Denseln 00:40:10 52,32
38 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:40:33 53,53
39 Martin Engman OK Denseln 00:40:43 54,05
40 Johan Söderlund Leksands OK 00:40:53 54,58
41 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:28 56,41
42 Alexander Fors Attunda OK 00:41:33 56,68
43 Robin Larsson FK Göingarna 00:41:38 56,94
45 Philip Persson OK Orion 00:41:43 57,20
46 Hugo Lindell Långhundra IF 00:41:44 57,25
49 Fredrik Wallin Stora Tuna OK 00:42:27 59,51
50 Emil Andersson Tullinge SK 00:42:29 59,62
51 Simon Kappel Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:42:39 60,14
52 Måns Hellgren OK Södertörn 00:42:43 60,35
53 Jesper Kullin OK Tyr 00:42:50 60,72
54 Klavs Stiprais OK Klemmingen 00:43:38 63,24
55 Johan Winther Västerbergslagens OL 00:43:44 63,55
58 Jakob Riis Gamleby OK 00:44:17 65,28
59 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:44:26 65,76
60 Per Edvinsson Ronneby OK 00:44:28 65,86
60 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:44:28 65,86
62 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:44:30 65,97
63 David Hector Snättringe SK 00:44:35 66,23
64 Petter Andersson Ockelbo OK 00:44:46 66,81
66 Joakim Svensson OK Älme 00:45:01 67,59
68 Håkan Palm OK Klemmingen 00:45:09 68,01
69 Johan Liljebjörn Nybro OK 00:45:23 68,75
70 André Eklund Rånäs OK 00:45:29 69,06
71 Emil Wikström OK Tyr 00:45:57 70,53
72 Marcus Wiklander Högåkers OK 00:46:06 71,00
73 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 00:46:23 71,90
74 Jesper Tibell Långhundra IF 00:46:30 72,26
75 Emil Gyllenhammar Sigtuna OK 00:47:04 74,05
76 Karl Modig OK Alehof 00:47:27 75,26
77 Fredrik Hammarlund Ockelbo OK 00:47:31 75,47
78 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:48:01 77,04
79 Jesper Mattsson Göteborg-Majorna OK 00:48:08 77,41
80 Axel Sjölund Söderhamns OK 00:48:15 77,78
81 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 00:48:17 77,88
82 Fredrik Tegström Linköpings OK 00:48:47 79,46
84 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 00:49:22 81,29
85 Joakim Sjöberg Helsingborgs SOK 00:50:03 83,44
86 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 00:50:09 83,76
87 William Karlsson Norbergs OK 00:50:17 84,18
88 Per Samuelsson IK Trenne Ullared 00:50:18 84,23
89 Harald Ottmer Tormestorps IF 00:50:25 84,60
90 Gabriel Linderson Gamleby OK 00:50:26 84,65
92 Dag Hultberg OK Kolmården 00:51:22 87,59
94 Jefta Langerak Järfälla OK 00:51:28 87,91
96 Oskar Greilert Haninge SOK 00:51:33 88,17
97 Jonathan Helin Ockelbo OK 00:51:50 89,06
98 Gustav Boquist IK Uven 00:52:03 89,74
99 Emil Johansson OK Kullingshof 00:52:05 89,85
101 Anders Svahn, OK Hammaren 00:52:23 90,79
102 Lukas Tegendal OK Linné 00:52:25 90,90
103 Anton Gustafsson Stora Tuna OK 00:52:36 91,47
104 Patrik Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:52:37 91,53
105 Albert Askengren Visborgs OK 00:52:59 92,68
106 Niklas Frisk Markbygdens OK 00:53:00 92,73
108 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 00:53:41 94,89
109 Hampus Bergander Eksjö SOK 00:53:45 95,10
110 Mattis Ernstsson FK Göingarna 00:53:53 95,52
111 Mattias Jacobsson Malmö OK 00:54:37 97,83
112 Anton Månsson Örkelljunga FK 00:54:38 97,88
114 Kristian Söder Alfta-Ösa OK 00:55:46 101,45
115 Oskar Karlsson Norbergs OK 00:56:12 102,81
116 Erik Persson Markbygdens OK 00:56:14 102,92
117 Pontus Andersson OK Löftan 00:56:31 103,81
118 Oscar Stenberg OK Skogshjortarna 00:57:50 107,96
119 Ante Wernersson Östersunds OK 00:58:27 109,90
121 Hugo Segerström Nyköpings OK 00:58:36 110,37
122 Carl Näslund Västerås SOK 00:58:38 110,47
125 Jonathan Berglind OK Södertörn 00:59:15 112,42
126 John Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:59:31 113,26
128 Peter Andersson Dalaportens OL 00:59:50 114,25
129 Linus Rantanen Södertälje-Nykvarn OF 01:00:02 114,88
131 Henning Ottmer Tormestorps IF 01:00:09 115,25
133 Mattias Andersson Tibro OK 01:01:00 117,93
134 William Nilsson OK Södertörn 01:01:09 118,40
135 Daniel Forslund Säffle OK 01:01:21 119,03
137 Mikael Gardelin Visborgs OK 01:02:57 124,07
140 Adrian Fager Garphyttans IF 01:03:44 126,54
141 Filip Barkestedt OK Kullingshof 01:04:01 127,43
142 Max Sjöberg Njurunda OK 01:05:11 131,10
144 Johan Sköld Linköpings OK 01:06:05 133,94
147 Daniel Roos Attunda OK 01:07:26 138,19
148 Olof Carlson Bjernald OK Linné 01:07:40 138,92
149 Einar Nordgren Hestra IF 01:07:47 139,29
151 Albert Gustavsson Falkenbergs OK 01:08:11 140,55
153 Karl Karlsson OK Kullingshof 01:08:42 142,18
155 Alexander Johansson OK Orion 01:10:29 147,79
156 Karl-Johan Persson Tormestorps IF 01:10:41 148,42
157 Rickard Norlin Kungälvs OK 01:11:44 151,73
158 Anders Kallings Visborgs OK 01:12:41 154,72
160 Simon Martelius Attunda OK 01:14:14 159,60
163 Carl Alvelid Kalmar OK 01:16:54 168,00
165 Daniel Posch Sol Tranås 01:19:46 177,03
166 Viktor Nordling Sundsvalls OK 01:19:57 177,60
167 Viktor Berggren Tullinge SK 01:20:59 180,86
169 Henrik Montén Domnarvets GOIF 01:21:30 182,49
170 Sebastian Nordström Selånger SOK 01:25:38 195,50
171 Oskar Persson Laxå OK 01:26:03 196,81
172 Carl Torstensson Emmaboda Verda OK 01:26:33 198,39
173 Oskar Vigren Sävedalens AIK 01:27:47 202,27
174 Theo Östlund Strängnäs-Malmby OL 01:29:01 206,16
176 Gottfrid Arksand Vallentuna-Össeby OL 01:33:20 219,75
179 Christian Karlsson Torsås OK 01:49:02 269,19
180 Alexander Sörqvist Bredareds IF 01:54:38 286,83
Wilhelm Finn Eriksson Stora Tuna OK
Jacob Ahlström Västerås SOK
Jacob Lilljeqvist Stigsökarna
Asker Öhlenschläger Örkelljunga FK

Annonser

OOCup 2022