Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 3 - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Andrea Svensson Finspångs SOK 00:30:38 15,72
2 Johanna Öberg Ryda SK 00:31:05 16,83
3 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 00:32:57 21,40
5 Pim Hedberg Lunds OK 00:35:09 26,79
7 Moa Gustafsson Uddevalla OK 00:36:06 29,12
8 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 00:36:08 29,20
9 Moa Pettersson OK Dacke 00:36:12 29,37
10 Tilda Johansson OK Orion 00:36:13 29,41
11 Sanna Stenholm Kils OK 00:36:14 29,45
13 Louise Lundgren Värend GN OL 00:36:28 30,02
14 Tyra Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:36:48 30,84
15 Matilda Dammvik Stora Tuna OK 00:37:44 33,12
16 Sara Wadman IFK Moras OK 00:38:05 33,98
17 Magdalena van de Voorde Tullinge SK 00:38:17 34,47
18 Lina Åhlund OK Nolaskogsarna 00:38:49 35,78
19 Amanda Johansson OK Dacke 00:38:55 36,02
21 Patricia Edgarsson Andrarums IF 00:39:10 36,64
22 Hanna Barkegren Stora Tuna OK 00:39:18 36,96
23 Ellinor Vejlens Visborgs OK 00:39:38 37,78
25 Elin Peterson Älvdalens IF OK 00:39:52 38,35
25 Ebba Ekman Lustens OK 00:39:52 38,35
27 Linnea Wejås Nyköpings OK 00:40:06 38,92
28 Marina Trubkina Hellas Orientering 00:40:09 39,05
29 Karin Håll HJS-Vansbro OK 00:40:15 39,29
30 Petra Gunnarsdotter Tenhults SOK 00:40:27 39,78
31 Kristin Boman Gävle OK 00:40:35 40,11
32 Malin Helgman OK Tyr 00:40:54 40,88
33 Ida Nordlund Piteå IF 00:41:08 41,46
34 Ellen Sjögren Sundsvalls OK 00:41:10 41,54
35 Mathilda Björn Norbergs OK 00:41:12 41,62
36 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:41:56 43,42
37 Ellen Forsgren Forsa OK 00:41:58 43,50
38 Karin Björnlinger IK Vista 00:42:16 44,23
39 Kajsa Hedin Hjärnarps GH OL 00:42:22 44,48
41 Alva Karlsson Snättringe SK 00:42:31 44,85
42 Elsa Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:42:58 45,95
44 Hanna Georgsson Vännäs OK 00:43:24 47,01
46 Isabel Salén OK Renen 00:44:19 49,26
47 Melina Carlsson Stora Tuna OK 00:44:29 49,67
48 Sofia Johansson OK Nackhe 00:44:30 49,71
49 Sigrid Holmgren OK Renen 00:44:41 50,16
50 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 00:45:01 50,97
52 Elina Rönnlund Stöcksjö IS 00:45:33 52,28
53 Clara Wallin Sjövalla FK 00:45:47 52,85
54 Fanny Asketun OK Roxen 00:46:16 54,04
56 Stina Åström Sundsvalls OK 00:46:55 55,63
57 Jennifer Andersson Haninge SOK 00:46:57 55,71
60 Sofie Andersson Ryda SK 00:47:46 57,71
61 Hedwig Almqvist-Haas Nybro OK 00:47:58 58,20
62 Amanda Delvèn Nyköpings OK 00:48:22 59,18
63 Sofia Ehn Södertälje-Nykvarn OF 00:48:35 59,71
64 Cajsa Martinsson Västerbergslagens OL 00:48:50 60,33
65 Ellen Sarenmark Leksands OK 00:49:13 61,27
66 Liselott Nyman Uddevalla IS 00:49:50 62,78
67 Hanna Gustavsson OK Tyr 00:50:05 63,39
69 Alice Törnlund OK Södertörn 00:50:24 64,17
70 Klara Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:51:00 65,64
72 Ebba Pegestam OK Ravinen 00:51:24 66,62
73 Nathalie Lybert OK Ravinen 00:51:32 66,94
74 Klara Andrén Tibro OK 00:51:33 66,98
75 Maja Enges Leksands OK 00:51:55 67,88
77 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 00:52:08 68,41
79 Sara Tynong Tullinge SK 00:52:24 69,07
81 Emelie Andersson Hultsfreds OK 00:53:13 71,07
82 Amanda Nilsson Skåneslättens OL 00:53:22 71,44
83 Josefine Höög Hagaby GOIF 00:53:38 72,09
86 Clara Berlin Trollhättans SOK 00:54:04 73,15
87 Clara Mannfolk Ulricehamns OK 00:54:09 73,36
88 Jenny Edgren Trollhättans SOK 00:55:05 75,64
89 Jenny Karlsson GOIF Tjalve 00:55:20 76,26
90 Sara Josarp FK Friskus-Varberg 00:55:21 76,30
91 Kristin Höög OK Kullingshof 00:55:41 77,11
92 Lovisa Härold Sol Tranås 00:55:47 77,36
94 Anna Björklund Bjursås OK 00:55:54 77,65
96 Elin Fjellström KFUM Örebro OK 00:56:38 79,44
97 Märta Berggren OK Kolmården 00:56:49 79,89
98 Hanna Korhonen Haninge SOK 00:57:07 80,63
100 Sofia Löseth Falköpings AIK OK 00:57:52 82,47
101 Rebecka Hoppe IF Thor 00:58:16 83,45
103 Nelly Carlsson Tormestorps IF 00:59:19 86,02
104 Julia Ladefoged Falkenbergs OK 01:00:02 87,77
105 Julia Angelsiöö OK Linné 01:01:07 90,43
106 Matilda Renlund OK Södertörn 01:01:08 90,47
107 Carolina Nealis Länna IF 01:02:07 92,88
108 Vaiva Salkauskaite Alfta-Ösa OK 01:02:08 92,92
109 Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 01:02:25 93,62
111 Isabel Redtzer Attunda OK 01:02:40 94,23
112 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 01:02:49 94,60
113 Anna Skoglund Kils OK 01:02:51 94,68
114 Rebecka Hofström Västerbergslagens OL 01:03:04 95,21
115 Ida Johansson Hjärnarps GH OL 01:04:42 99,21
116 Petra Olejnik SOK Viljan 01:06:56 104,68
117 Elin Carlsson Tormestorps IF 01:07:14 105,42
118 Fanny Rostö Rånäs OK 01:07:21 105,71
120 Béatrice Falga OK Denseln 01:08:50 109,34
121 Jasmine Olsson Söderhamns OK 01:09:37 111,26
122 Caroline Fredriksson OK Dacke 01:09:59 112,16
123 Ida Rydberg Gamleby OK 01:10:15 112,81
124 Sara Hamrefors Västerås SOK 01:11:26 115,71
125 Elin Kindlundh Alfta-Ösa OK 01:11:37 116,16
126 Amy Lundberg Ulricehamns OK 01:11:41 116,33
127 Sanna Wassbrink VK Uvarna 01:12:05 117,31
128 Linn Eriksson Ryda SK 01:13:15 120,16
131 Eirin Andersson Vimmerby OK 01:21:52 141,28
133 Klara Holmgård Kils OK 01:24:10 146,92
134 Elsa Rajala Tullinge SK 01:28:53 158,48
135 Anna Berntsson Snättringe SK 01:28:58 158,68
136 Linnéa Granlund Täby OK 01:37:42 180,08
137 Elin Forslund Söderhamns OK 01:41:58 190,54
Kajsa Adolfsson Vimmerby OK
Linnéa Emlén Vittjärvs IK
Klara Alvelid Kalmar OK
Linda Carlberg OK Tisaren

Annonser

OOCup 2022