Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 4 - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Samuel Andersson IFK Umeå 00:27:24 5,19
2 Henrik Berggren OK Denseln 00:28:01 6,97
3 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:28:14 7,60
5 Stefan Sjölund Skogslöparna 00:29:07 10,16
6 Johan Kärrström Tullinge SK 00:29:23 10,93
8 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:29:32 11,37
10 Mathias Hallmén Attunda OK 00:29:50 12,24
12 Per Carlborg Nyköpings OK 00:29:59 12,67
13 Victor Silvemark Ärla IF 00:30:04 12,91
14 Oskar Daniels Attunda OK 00:30:13 13,35
16 Olof Sandgren OK Orion 00:30:23 13,83
18 Lasse Jansson Gävle OK 00:30:35 14,41
20 Per Öberg OK Hällen 00:30:39 14,61
21 Gustaf Wennerberg OK Klyftamo 00:30:58 15,52
22 Niklas Olofsson Helsingborgs SOK 00:31:01 15,67
23 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 00:31:07 15,96
24 Jan Johansson IFK Umeå 00:31:16 16,39
25 Börje Pauler Skogslöparna 00:31:20 16,59
26 Simon Andersson OK Kullingshof 00:31:46 17,84
27 Magnus Saager OK Orion 00:31:55 18,28
28 Martin Härberg Järla Orientering 00:32:01 18,57
29 Jörgen Ohlin OK Linné 00:32:04 18,71
30 Erik Memmi Halmstad OK 00:32:14 19,20
31 Anders Boström Järfälla OK 00:32:26 19,77
32 Anders Österlund Västerås SOK 00:32:35 20,21
33 Erik Sisell Gävle OK 00:32:41 20,50
34 Robert Johansson Täby OK 00:32:42 20,55
35 Fredrik Eliasson Halden SK 00:32:47 20,79
36 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 00:33:10 21,90
36 Niklas Wrane Söders SOL Tyresö 00:33:10 21,90
38 Ulf Troeng OK Linné 00:33:11 21,95
39 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 00:33:14 22,09
40 Carl Wiking OK Kåre 00:33:25 22,63
41 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 00:33:35 23,11
42 Patrik Lind Ärla IF 00:33:58 24,22
43 Fajer Wennerberg OK Klyftamo 00:34:07 24,65
44 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:34:24 25,48
46 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:34:32 25,86
47 Emil Kalered Skogspojkarnas OK 00:34:36 26,06
48 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:34:40 26,25
50 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:34:59 27,17
51 Per Eklöf KFUM Örebro OK 00:35:03 27,36
51 Thomas Pettersson IF Thor 00:35:03 27,36
53 Fredrik Noborn OK Linné 00:35:10 27,70
54 Torbjörn Svensk OK Hällen 00:35:12 27,79
55 Simon Waller OK Vargen 00:35:19 28,13
56 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 00:35:34 28,86
57 Mattias Karlsson Växjö OK 00:35:42 29,24
58 Fredrik Lindgren IK Hakarpspojkarna 00:35:49 29,58
60 Björn Normark Tullinge SK 00:36:09 30,55
61 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 00:36:12 30,69
63 Lars Jakobsson IF Hagen 00:36:43 32,19
64 Simon Eklöv OK Linné 00:36:48 32,43
65 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:49 32,48
66 Erik Dahlqvist Storviks IF 00:36:55 32,77
67 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 00:37:02 33,11
69 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 00:37:05 33,25
71 Tomas Johansson IFK Umeå 00:37:15 33,74
72 Erik Martinsson Linköpings OK 00:37:31 34,51
72 Anders Jansson Täby OK 00:37:31 34,51
74 Måns Faxén Växjö OK 00:37:40 34,94
75 Oscar Vångell Ärla IF 00:37:43 35,09
76 Emil Svalbring Målilla OK 00:37:45 35,19
79 Albin Pettersson OK Tisaren 00:38:20 36,88
80 Anders Karlsson OK Hällen 00:38:24 37,07
82 Pontus Johansson Växjö OK 00:39:25 40,02
83 Andreas Berg Linköpings OK 00:39:36 40,55
84 David Jonsson OK Klyftamo 00:39:57 41,56
85 Jan Moberg Gävle OK 00:39:58 41,61
86 Erik Gustafsson OK Nackhe 00:40:02 41,80
91 Peter Aronsson Linköpings OK 00:41:06 44,90
92 Mattias Jonsson Linköpings OK 00:41:08 44,99
93 Daniel Johansson Falkenbergs OK 00:41:33 46,20
94 Thom Barbus OK Orion 00:42:04 47,70
94 Joel Käll-Karlsson Växjö OK 00:42:04 47,70
96 Erik Nero Falköpings AIK OK 00:42:17 48,33
99 Anders Påhlman Istrums SK 00:43:38 52,24
101 Christian Nilsson OK Löftan 00:44:21 54,32
102 Jonathan Rosendahl Ärla IF 00:45:03 56,35
105 Martin Hammarlund Motala AIF OL 00:51:59 76,44
106 Mats Lundqvist Östersunds OK 00:54:54 84,90
108 Patrick Higgins OK Linné 00:58:24 95,04
Markus Adolfsson Linköpings OK
Christer Backman Tullinge SK
Jonas Karlsson Dalaportens OL
Olov Ericson Rehns BK

Annonser