Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 4 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 David Bejbom Järla Orientering 00:26:08 6,65
2 Dan Wester Järla Orientering 00:26:21 7,32
3 Rassmus Andersson OK Linné 00:26:55 9,07
4 Mikael Andersson Linköpings OK 00:27:27 10,72
5 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:28:41 14,54
6 Urban André Hammarby IF OF 00:28:47 14,85
8 Jonas Byström Skogslöparna 00:29:05 15,78
10 Erik Harlén KFUM Örebro OK 00:29:28 16,96
10 Martin Lampinen Södertälje-Nykvarn OF 00:29:28 16,96
13 Erik Boström Järla Orientering 00:29:31 17,12
16 Johan Lindahl Täby OK 00:29:55 18,35
17 Daniel Örn IK Hakarpspojkarna 00:30:09 19,08
20 Daniel Netz Vänersborgs SK 00:30:50 21,19
22 Magnus Cederlöf Järfälla OK 00:30:54 21,40
23 Kristofer Wester Skogslöparna 00:30:55 21,45
24 John Kumlin IK Ymer 00:31:01 21,76
26 Marcus Andersson KFUM Örebro OK 00:31:14 22,43
27 Linus Mood OK Roslagen 00:31:39 23,72
28 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 00:31:45 24,03
29 Peder Kock OK Pan-Kristianstad 00:31:47 24,13
32 Emil Hyttinen Eskilstuna OL 00:32:04 25,01
33 Sebastian Edlund IK Ymer 00:32:09 25,27
34 Daniel Lind Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:10 25,32
35 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:32:16 25,63
37 Andreas Karlsson Västerås SOK 00:32:27 26,20
38 Benjamin Edlund IK Ymer 00:32:38 26,76
39 Benjamin Selling Härnösands OK 00:32:46 27,18
40 Oskar Karlin Centrum OK 00:32:57 27,74
41 Carl-Johan Högberg Eskilstuna OL 00:32:59 27,85
41 Isac Åkerberg OK Tisaren 00:32:59 27,85
43 Erik Mattsson Järla Orientering 00:33:05 28,16
43 Jacob Lindstam GIH Stockholm 00:33:05 28,16
45 Hampus Möller Linköpings OK 00:33:07 28,26
46 Johan Schagerlind OK Bävern 00:33:08 28,31
46 Marcus Andersson Matteus SI 00:33:08 28,31
49 Mattias Karlsson OK Alehof 00:33:22 29,03
50 Anders Carlsson Hammarby IF OF 00:33:25 29,19
51 Axel Wikström Söders SOL Tyresö 00:33:33 29,60
52 Per Holm IFK Moras OK 00:33:35 29,70
53 Niklas Olsson Täby OK 00:33:38 29,86
54 Henrik Lidhage IK Ymer 00:34:05 31,25
55 Fredrik Wallin Linköpings OK 00:34:13 31,66
56 Anders Carlheim Attunda OK 00:34:19 31,97
57 Adam Sandstedt Eksjö SOK 00:34:21 32,08
59 Jonas Fryksten Härnösands OK 00:34:24 32,23
60 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 00:34:25 32,28
63 Peter Kolmskog Sundbybergs IK 00:34:52 33,67
64 Erik Hansson Bredareds IF 00:35:14 34,81
65 Emil Hammarström OK Måsen 00:35:19 35,07
66 Henrik Tosteberg Linköpings OK 00:35:29 35,58
67 Lars Hanning OK Löftan 00:35:32 35,74
67 Adam Ivarsson Haninge SOK 00:35:32 35,74
69 Simon Månsson Örkelljunga FK 00:35:48 36,56
70 Erik Bengtsson FK Åsen 00:35:49 36,62
71 Jonas Wallin Vänersborgs SK 00:35:53 36,82
72 Fredrik Elwinger IF Thor 00:35:58 37,08
73 Björn Löfroth Eskilstuna OL 00:36:01 37,23
74 Martin Schagerlind OK Bävern 00:36:04 37,39
75 Klaus Csucs IFK Moras OK 00:36:08 37,60
76 Niklas Barsk Övertorneå IF 00:36:20 38,21
77 Johan Nyman IF Hagen 00:36:29 38,68
79 Mikael Wilhelmsson Hammarby IF OF 00:36:36 39,04
80 Mattias Olofsson OK Enen 00:36:38 39,14
81 Johan Antonsson OK Löftan 00:36:41 39,30
82 Mathias Wilhelmsson IF Thor 00:36:50 39,76
84 Emil Backlund Göteborg-Majorna OK 00:37:07 40,64
85 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 00:37:09 40,74
86 Mattias Johansson IFK Moras OK 00:37:27 41,67
87 Andreas Carlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:37:41 42,39
90 Thomas Gustavsson Gudhems IF 00:37:56 43,17
91 Kristoffer Edshage Centrum OK 00:37:57 43,22
92 Simon Hannus VK Uvarna 00:38:03 43,53
93 Willy Gahlin Härnösands OK 00:38:09 43,84
94 Björn Carlheim Attunda OK 00:38:12 43,99
95 Olof Bengtsson FK Åsen 00:38:25 44,66
97 Marcus Mattsson IFK Hedemora OK 00:38:44 45,64
98 Martin Hjertberg IK Ymer 00:39:13 47,14
99 Mårten Sundh Sundbybergs IK 00:39:16 47,29
100 Rickard Ekström IF Thor 00:39:21 47,55
101 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:39:22 47,60
102 Rickard Ericsson OK Tyr 00:39:23 47,65
103 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 00:39:29 47,96
104 Nils Jansson Rasbo IK 00:39:55 49,30
105 Håkan Olsson OK Hammaren 00:40:10 50,08
106 Jakob Larsen Centrum OK 00:40:14 50,28
107 Per Edström Härnösands OK 00:40:19 50,54
108 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:41:02 52,76
109 Sebastian Hasselblom FK Friskus-Varberg 00:41:19 53,64
111 Emanuel Gahlin Härnösands OK 00:41:31 54,26
112 John Gahlin Härnösands OK 00:41:37 54,57
113 Johan Andersson OK Linné 00:42:02 55,86
114 Håkan Pettersson OK Djerf 00:42:35 57,56
115 Mattias Johansson IK Ymer 00:42:43 57,97
116 Andreas Leijgård Gudhems IF 00:43:07 59,21
117 Jonas Pettersson Lessebo OK 00:43:20 59,88
119 Per Sandahl Gamleby OK 00:43:33 60,55
120 Jonas Andersson IF Rigor 00:43:47 61,27
121 Anders Borg OK Tisaren 00:44:12 62,56
122 Klas Bringert Centrum OK 00:44:19 62,92
124 Patrik Brorsson Frösö IF 00:44:51 64,57
125 Axel Lindén Ronneby OK 00:45:34 66,79
126 Niklas Fallgren Gudhems IF 00:45:54 67,82
127 Filip Sagen Vallentuna-Össeby OL 00:46:01 68,18
128 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 00:46:09 68,60
129 Mattias Linell IF Thor 00:46:57 71,07
130 Jacob Westborg Vittjärvs IK 00:47:00 71,23
131 Rikard Gustavsson Gudhems IF 00:47:14 71,95
132 Emil Tallhage Centrum OK 00:47:52 73,91
133 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL 00:47:53 73,96
134 Linus Persson OK Kolmården 00:48:33 76,02
137 Marcus Andersson K 3 IF 00:49:55 80,25
137 Hans Rullgård Solna OK 00:49:55 80,25
140 Mats Karlström Frösö IF 00:50:46 82,88
142 Martin Strömgren OK Linné 00:52:51 89,33
146 Henrik Lundgren Kramfors-Alliansen 00:56:39 101,09
147 Johan Leijgård Gudhems IF 00:59:09 108,83
148 Mattias Eliasson IK Stern 01:00:16 112,29
150 Karl Utterback Malmö OK 01:03:12 121,37
Stefan Larsson Bredaryds SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF