Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 4 - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:23:39 24,53
4 Filip Wadsten OK Landehof 00:24:07 26,48
5 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 00:24:11 26,76
6 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:24:35 28,43
7 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:24:44 29,05
8 Mattias Johansson Stångenäs AIS 00:25:08 30,72
8 Filip Grahn Hestra IF 00:25:08 30,72
10 Martin Nilsson Snättringe SK 00:25:25 31,91
11 Nils Gumaelius Waxholms OK 00:25:33 32,46
12 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:25:43 33,16
13 Klas Udd Markbygdens OK 00:25:58 34,20
14 Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL 00:26:17 35,53
16 Albin Bergkvist Bjursås OK 00:26:58 38,38
17 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:27:04 38,80
18 Erik Hållström Gävle OK 00:27:07 39,01
19 Erik Molitor Katrineholms OK 00:27:09 39,15
21 Oscar Renberg Sävedalens AIK 00:27:29 40,54
23 August Mikaelsson Västerås SOK 00:27:39 41,23
24 Linus Landergren Hestra IF 00:27:48 41,86
26 Per Lindman Finspångs SOK 00:28:20 44,09
27 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:28:31 44,85
28 Oskar Leinonen OK Kolmården 00:28:47 45,97
29 Emil Thellsén OK Roxen 00:28:59 46,80
31 Henrik Eklund Växjö OK 00:29:14 47,85
32 Robin Karlsson Tormestorps IF 00:29:35 49,31
33 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 00:29:36 49,38
34 Emanuel Urdal Boxholm-Mjölby OL 00:29:38 49,52
35 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:29:41 49,73
37 Harald Larsson Hagaby GOIF 00:29:46 50,07
37 Oscar Westin Vittjärvs IK 00:29:46 50,07
39 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 00:29:56 50,77
41 Marcus Bengtsson Mariestads FK 00:30:28 53,00
42 Andreas Sundström Västerås SOK 00:30:42 53,97
43 Sven Engström Linköpings OK 00:30:45 54,18
44 Filip Södervall IK Gandvik 00:30:50 54,53
45 Noak Sanderberg Åmåls OK 00:30:54 54,81
46 Joel Einarsson Tormestorps IF 00:30:55 54,88
47 Martin Herbert Täby OK 00:31:06 55,64
49 Sebastian Svensson Finspångs SOK 00:31:22 56,75
50 Carl Rämmal Lunds OK 00:31:41 58,08
51 Oliver Nilsson Nyköpings OK 00:31:57 59,19
51 Henrik Johansson Umeå OK 00:31:57 59,19
53 Karl Enges Attunda OK 00:32:03 59,61
54 David Axelsson Finspångs SOK 00:32:07 59,89
55 Joel Pettersson Tullinge SK 00:32:22 60,93
55 Erland Simonsson Sundbybergs IK 00:32:22 60,93
57 Filip Ivarsson OK Hammaren 00:33:07 64,06
58 Martin Norrbom Sala OK 00:33:29 65,59
59 Adam Erickson Bodafors OK 00:33:32 65,80
60 Leon Jämtin OK Nolaskogsarna 00:33:44 66,64
61 Johan Höglund FK Herkules 00:33:50 67,06
63 Johan Nordin Sundsvalls OK 00:34:12 68,59
64 Isak Langerak Järfälla OK 00:34:14 68,73
65 Grim Jonsson-Wold Sundbybergs IK 00:34:20 69,14
66 Emil Åberg Korsnäs IF OK 00:34:28 69,70
67 Markus Larsson Hestra IF 00:34:39 70,47
68 David Svensson FK Boken 00:34:43 70,74
69 Olle Lindgren KFUM Örebro OK 00:34:58 71,79
70 Lars Sjöbom Njurunda OK 00:35:16 73,04
71 Jonatan Bernhed Sävedalens AIK 00:35:25 73,67
72 Anton Gille OK Roslagen 00:35:30 74,02
73 Erik Widmark IF Hagen 00:35:34 74,29
75 August Kollberg Eksjö SOK 00:36:10 76,80
76 Oscar Sturk Waxholms OK 00:36:32 78,33
77 Erik Hagman Lerums SOK 00:36:36 78,61
78 Anton Nilsson Umeå OK 00:36:50 79,58
79 Alexander Nilsson OK Södertörn 00:37:12 81,12
81 Jesper Jissbacke Gävle OK 00:37:25 82,02
83 Alfred Steindahl Stenungsunds OK 00:37:45 83,41
84 Simon Eriksson Sol Tranås 00:37:56 84,18
85 Oskar Karlsson Ärla IF 00:38:39 87,17
86 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 00:38:43 87,45
87 Gustaf Elfving IK Jarl Rättvik 00:38:47 87,73
89 Erik Fors Hestra IF 00:39:24 90,30
90 Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 00:39:33 90,93
91 Kalle Johansson, OK Hammaren 00:39:45 91,76
92 Markus Nordmark Nässjö OK 00:39:48 91,97
93 Henrik Näslund OK Nolaskogsarna 00:39:58 92,67
94 Frej Hegg Svaide Roma SOK 00:40:16 93,92
95 Jesper Jansson Kungälvs OK 00:40:23 94,41
96 Moltas Viebke Malmö OK 00:40:44 95,87
97 Tobias Gustavsson OK Reftele 00:40:45 95,94
98 Anton Gumaelius Waxholms OK 00:40:49 96,22
99 Emil Thyrèn Söderhamns OK 00:41:15 98,03
100 Johan Gustafsson OK Nackhe 00:41:23 98,59
100 Nils Augustsson IFK Moras OK 00:41:23 98,59
103 Daniel Johansson Bredaryds SOK 00:41:44 100,05
105 Simon Kärrström OK Roxen 00:42:00 101,16
106 Carl Valjus Hagaby GOIF 00:42:02 101,30
107 Anton Erickson Bodafors OK 00:42:04 101,44
109 Marcus Grahn Södertälje-Nykvarn OF 00:42:49 104,57
110 Martin Olsson Tibro OK 00:43:28 107,29
111 Felix Karsbo Alfta-Ösa OK 00:43:50 108,82
114 Sebastian Åsedal Ulricehamns OK 00:45:29 115,71
115 Emil Eriksson Tierps SOK 00:45:37 116,26
116 Johan Eklund Växjö OK 00:46:03 118,07
120 Povilas Cicenas Alfta-Ösa OK 00:48:29 128,24
122 Hampus Ahl OK Tisaren 00:50:53 138,26
123 Erik Forsberg OK Ravinen 00:51:02 138,89
124 Filip Olsson Väsby OK 00:51:45 141,88
125 Josef Landén Söderhamns OK 00:52:39 145,64
126 Emil Elmarsson Waxholms OK 00:52:54 146,68
129 Lucas Holgersson Rohdin Sigtuna OK 00:57:12 164,64
130 Viktor Tiedermann OK Tisaren 00:58:33 170,28
131 Alfred Jansson Vänersborgs SK 00:58:54 171,74
135 Linus Roos SOK Träff 01:01:06 180,92
136 Axel Lindberg Svaide Roma SOK 01:02:13 185,59
137 Michael Andersson Rånäs OK 01:05:28 199,16
138 Adam Blomqvist OK Rodhen 01:05:49 200,62
139 Sixten Jonsson OK Linné 01:06:25 203,13
141 Donnie Fredriksson Söderhamns OK 01:11:19 223,59
142 Joel Vidfelt Lindebygdens OK 01:17:35 249,76
Gabriel Höjlind IFK Moras OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr