Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 4 - H35

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Larsson IFK Göteborg 00:24:47 7,18
2 Tobias Noborn IFK Göteborg 00:25:28 9,42
3 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:27:52 17,30
4 Ulf Bergqvist Gävle OK 00:27:55 17,47
5 Thord Hultberg SOK Viljan 00:28:00 17,74
6 Jonas Eklund OK Rodhen 00:28:25 19,11
7 Markus Frödin Sundsvalls OK 00:28:28 19,27
9 Fredrik Sturesson Göteborg-Majorna OK 00:28:47 20,32
10 Ulf Persson IFK Enskede 00:29:02 21,14
11 Thomas Rex Sundsvalls OK 00:29:17 21,96
12 Tony Lövdahl SOK Viljan 00:29:43 23,38
13 Magnus Karlsson Storviks IF 00:31:04 27,82
14 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 00:31:12 28,25
15 Oskar Forsberg Skogslöparna 00:31:15 28,42
16 Andreas Elgesjö Domnarvets GOIF 00:31:24 28,91
17 Tomas Albinsson OK Österåker 00:31:41 29,84
18 Herman Rosén Göteborg-Majorna OK 00:32:29 32,47
19 Aleksandr Alekseyonok Sävedalens AIK 00:32:58 34,06
20 Robert Pedersen Järfälla OK 00:33:06 34,50
22 Sven Granfors Sävedalens AIK 00:33:24 35,48
23 Anders Bögevig OK Ravinen 00:33:26 35,59
24 Anders Lövgärd OK Alehof 00:33:38 36,25
25 Henrik Göhl Finspångs SOK 00:34:04 37,67
28 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 00:35:26 42,16
30 Daniel Valentin Göteborg-Majorna OK 00:35:51 43,53
31 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 00:35:57 43,86
32 Mattias Nilsson OK Linné 00:36:09 44,51
33 Mathias Westerlund OK Nolaskogsarna 00:36:24 45,34
34 Fredrik Granath Svärdsjö IF 00:36:28 45,55
37 Daniel Olsson Dalsjöfors GOIF 00:37:39 49,44
38 Mattias Eklund Ockelbo OK 00:38:18 51,58
40 Tommy Ivarsson Långhundra IF 00:38:42 52,89
42 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 00:39:36 55,85
43 Lennart Hamberg Östersunds OK 00:40:06 57,49
44 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 00:40:18 58,15
47 Jonas Victorin KFUM Örebro OK 00:41:04 60,67
48 Andreas Blomqvist FK Boken 00:42:05 64,00
49 Simon Wegmüller OK Rodhen 00:42:26 65,15
50 Ulrik Frödin Sundsvalls OK 00:43:53 69,92
51 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 00:43:57 70,14
53 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:44:08 70,74
54 Anders Haglund OK Djerf 00:44:28 71,83
56 Peter Westlund Jönköpings OK 00:45:28 75,12
57 Magnus Jonsson Sundsvalls OK 00:46:00 76,87
58 Filip Ivermark Västerås SOK 00:47:06 80,48
59 Tomas Öberg I 19 IF 00:47:09 80,65
60 Micael Stamm OK Klemmingen 00:47:32 81,91
61 Thomas Engberg VK Uvarna 00:48:00 83,44
62 Magnus Öhling Västerås SOK 00:48:55 86,45
64 Johnny Blästa Njurunda OK 00:49:10 87,27
66 Jonas Höijer FK Herkules 00:52:20 97,68
68 Daniel Norwald OK Järnbärarna 00:56:32 111,47
69 Jonas Uller Kils OK 00:56:55 112,73
71 Roger Lundin FK Herkules 00:59:49 122,26
72 Erik Sparrman OK Linné 01:03:09 133,21
73 Lars-Ola Westerlund Lustens OK 01:04:55 139,01
75 Peter Nilsson Lunds OK 01:15:13 172,85
Thomas E Eriksson Kexholms SK
Urban Ljungberg Degerfors OK
Henrik Pettersson Gustavsbergs OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr