Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 4 - H35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Johnsson OK Tisaren 00:28:08 12,38
2 Fredrik Lindell IF Thor 00:30:06 18,44
3 Jacob Bolin Tullinge SK 00:30:18 19,05
4 Pontus Funke Leksands OK 00:30:26 19,46
6 Magnus Zetterlund Göteborg-Majorna OK 00:30:35 19,93
7 Johan Karlsson OK Tor 00:30:45 20,44
8 Ingemar Ericsson Ronneby OK 00:31:42 23,36
9 Nick Barrable OK Ravinen 00:32:19 25,26
10 Magnus Göras Leksands OK 00:32:21 25,37
11 Magnus Thornell Surahammars SOK 00:32:30 25,83
12 Fredrik Löwegren IFK Lidingös Skid o OK 00:32:45 26,60
13 Jörgen Johnsson OK Tor 00:32:50 26,85
14 Roger Palmgren Sundsvalls OK 00:32:51 26,90
15 Magnus Sundmark IK Gandvik 00:33:04 27,57
16 Petter Ranefall IF Thor 00:33:10 27,88
17 Peter Andersson Västvärmlands OK 00:33:25 28,65
18 Carl Johan Arewång OK Måsen 00:33:33 29,06
21 Torkel Davidsson OK Löftan 00:34:28 31,88
22 Örjan Gustafsson OK Tor 00:34:51 33,06
23 Erik Lauri FK Herkules 00:35:20 34,55
25 Magnus Hansson OK Löftan 00:35:37 35,42
26 Christer Casselsjö IFK Göteborg 00:35:42 35,68
27 Martin Terry IFK Lidingös Skid o OK 00:36:22 37,73
28 Magnus Eliasson Domnarvets GOIF 00:36:32 38,25
29 Patrik Johnsson OK Kåre 00:37:14 40,40
30 Emil Erdelius IF Rigor 00:37:23 40,86
31 Mikael Lindnord OK Nolaskogsarna 00:38:03 42,91
32 Björn Eriksson Svärdsjö IF 00:38:14 43,48
33 Anders Pelander OK Djerf 00:38:32 44,40
34 Daniel Andersson-Olm IF Thor 00:38:53 45,48
36 Håkan Träff NAIS Orienteringsklubb 00:39:26 47,17
37 Roland Natanaelsson Skåneslättens OL 00:39:32 47,48
38 Christian Rohner IF Thor 00:39:33 47,53
39 Jörgen Aurén IK Vikings OK 00:39:59 48,87
41 Stefan Träff NAIS Orienteringsklubb 00:40:46 51,28
42 Tobias Bonnevier FK Finn 00:41:26 53,33
43 Thobias Widelund OK Kåre 00:42:10 55,59
44 Andreas Niemi Emmaboda Verda OK 00:42:46 57,44
46 Alexander Trempoltsev Orienta SKI-O 00:43:26 59,49
47 Erik Aderstedt Kungälvs OK 00:44:31 62,82
48 Martin Svensson IF Rigor 00:44:34 62,98
50 Jonas Rastbäck OK Nolaskogsarna 00:45:31 65,90
51 Niklas Söderlund Avesta OK 00:46:10 67,90
52 Jakob Berg KFUM Örebro OK 00:46:20 68,42
53 Jimmy Hägg FK Friskus-Varberg 00:46:48 69,85
54 Nicklas Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:47:04 70,68
55 Stefan Lundell Ljungskile FK 00:49:02 76,73
56 Tomas Rosén Hästveda OK 00:49:44 78,89
57 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 00:50:32 81,35
58 Pär Svensson I 15 IF 00:52:45 88,17
59 Anders Franzén Lidköpings VSK 00:53:36 90,79
60 Lars-Åke Classon NAIS Orienteringsklubb 00:54:30 93,56
61 Erik Nord OK Järnbärarna 00:55:09 95,56
64 Daniel Sohl OK Älgen 00:57:47 103,67
65 Gösta Forsum Vallentuna-Össeby OL 00:58:25 105,62
66 Andreas Petersson Alstermo IF 00:59:21 108,49
67 Robert Forsberg OK Tylöskog 01:00:09 110,96
68 Jens Wärn NAIS Orienteringsklubb 01:03:54 122,50
69 Martin Udd Markbygdens OK 01:07:09 132,51
71 Fredrik Norén OK Lindena 01:19:42 171,15
73 Mikael Grass Vallentuna-Össeby OL 01:40:56 236,52
Patrik Söderqvist Leksands OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF