Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 4 - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tommy Lindberg OK Roslagen 00:22:28 8,58
2 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:22:30 8,71
4 Jan Olm Kils OK 00:22:39 9,26
5 Per Ek Nyköpings OK 00:22:45 9,63
6 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:23:30 12,39
7 Pessi Liukkonen Sundsvalls OK 00:23:34 12,64
8 Henric Brohede OK Tyr 00:23:40 13,01
9 Thomas Persson OK Denseln 00:23:42 13,13
10 Fredrik Smedberg OK Skogsfalken 00:24:08 14,73
11 Mats Kindlund OK Tranan 00:24:11 14,91
13 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:24:32 16,20
14 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:24:38 16,57
18 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 00:24:57 17,74
19 Lars Sjöberg Tullinge SK 00:25:33 19,95
20 Jan Näslund OK Nolaskogsarna 00:25:38 20,26
21 Johan Alfredsson Stora Tuna OK 00:25:54 21,24
22 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:25:55 21,30
23 Sören Petersson OK Nolaskogsarna 00:26:03 21,79
24 Magnus Johansson OK Löftan 00:26:16 22,59
25 Johan Jakobsson OK Roslagen 00:26:17 22,65
26 Dan Johansson OK Tor 00:26:18 22,72
29 Magnus Albinsson OK Tyr 00:26:42 24,19
30 Stefan Jonsson Domnarvets GOIF 00:26:53 24,87
31 Magnus Larsson FK Göingarna 00:26:59 25,23
32 Mikael Westerberg OK Kolmården 00:27:09 25,85
33 Jonas Persson Torsås OK 00:27:16 26,28
34 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:27:30 27,14
35 Jonas Olsson OK Roxen 00:27:36 27,51
36 Anders Ling Jönköpings OK 00:27:39 27,69
37 Per Jansson OK Djerf 00:27:42 27,88
38 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:27:49 28,31
39 Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 00:27:51 28,43
40 Tomas Norman Leksands OK 00:27:53 28,55
41 Mikael Öhgren Sävedalens AIK 00:27:55 28,67
42 Christer Ahlberg OK Nolaskogsarna 00:28:00 28,98
43 Thomas Karlsson Linköpings OK 00:28:05 29,29
44 Lars Henriksson Sundsvalls OK 00:28:10 29,60
45 Olle Lindman Finspångs SOK 00:28:11 29,66
46 Per Rönnlund IFK Umeå 00:28:13 29,78
49 Håkan Stolt Sundsvalls OK 00:28:23 30,39
50 Peter Junevik Leksands OK 00:28:32 30,95
51 Ingemar Stålberg Gävle OK 00:28:36 31,19
52 Erik Forsberg OK Ravinen 00:28:44 31,69
55 Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna 00:29:06 33,04
57 Thomas Höjsgaard Leksands OK 00:29:22 34,02
58 Patrik Rosén Växjö OK 00:29:24 34,14
62 Lars Öhgren Karlsbyhedens IK 00:29:43 35,31
63 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:29:59 36,29
65 Klas Friborg Jönköpings OK 00:30:08 36,85
67 Niklas Edvardsson Hästveda OK 00:30:12 37,09
67 Åke Ljunggren Linköpings OK 00:30:12 37,09
69 Torbjörn Andersson Sundsvalls OK 00:30:37 38,63
70 Martin Persson OK Kåre 00:30:41 38,87
73 Fabian Ljungquist Lunds OK 00:31:10 40,66
74 Ronny Falk Sundbybergs IK 00:31:17 41,09
75 Håkan Olofsson Ärla IF 00:31:29 41,82
76 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:31:36 42,25
77 Fredrik Engman OK Denseln 00:31:41 42,56
78 Håkan Axelsson FK Göingarna 00:32:02 43,85
79 Rune Lindström Sundsvalls OK 00:32:14 44,59
80 Peter Fors OK Grip 00:32:17 44,77
80 Peter Höglund Järla Orientering 00:32:17 44,77
83 Magnus Runsvik Karlsbyhedens IK 00:32:25 45,26
84 Pontus Gille OK Roslagen 00:32:27 45,39
85 Erik Berggren Tullinge SK 00:32:33 45,75
87 Björn Nilsson Härlövs IF 00:33:17 48,46
88 Robert Hjelm Vimmerby OK 00:33:50 50,49
89 Anders Johansson NAIS Orienteringsklubb 00:33:53 50,67
90 Hans Johansson Sundsvalls OK 00:34:08 51,59
91 Magnus Larsen FK Boken 00:34:28 52,82
92 Anders Edvardsson Eksjö SOK 00:34:30 52,94
93 Joakim Gimholt Trosabygdens OK 00:34:37 53,37
94 Johan Södersten Järfälla OK 00:34:53 54,36
96 Tomas Karlsson Lindebygdens OK 00:35:47 57,67
97 David Persson Torsås OK 00:35:51 57,92
98 Mikael Persson Gävle OK 00:35:56 58,23
99 Mattias Johansson Avesta OK 00:36:06 58,84
100 Karl-Johan Rydberg Gamleby OK 00:36:11 59,15
101 Mikael Gustafsson OK Gynge 00:36:26 60,07
104 Fredrik Plumppu Bredareds IF 00:36:32 60,44
104 Anders Kolmskog Sundbybergs IK 00:36:32 60,44
106 Thomas Najvik OK Pan-Kristianstad 00:36:49 61,48
107 Urban Billing Hultsfreds OK 00:36:55 61,85
108 Niclas Agné IK Jarl Rättvik 00:36:58 62,04
109 Pelle Landfors Lustens OK 00:37:03 62,34
110 Stefan Södersten Gammelstads IF 00:37:17 63,20
111 Ola Carlsson Stora Tuna OK 00:37:42 64,74
115 Jesper Hansson OK Södertörn 00:39:20 70,76
116 Torbjörn Eriksson IFK Brattfors 00:39:29 71,31
117 John Solbreck OK Roslagen 00:40:33 75,25
118 Thomas Steindahl Stenungsunds OK 00:40:37 75,49
119 Magnus Trofast Bredaryds SOK 00:41:06 77,27
121 Per-Johan Riis Gamleby OK 00:41:46 79,73
122 Per Lengquist Tullinge SK 00:42:10 81,21
124 Jonas Råberg Linköpings OK 00:42:32 82,56
124 Hans Egefalk Hagaby GOIF 00:42:32 82,56
126 Magnus Lundin Avesta OK 00:42:37 82,86
127 Fredrik Busk OK Härjulf 00:42:47 83,48
129 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:42:54 83,91
130 Peter Gustavsson Hylte OK 00:43:27 85,94
131 Peter Johansson Simlångsdalens IF 00:43:39 86,67
132 Klas Evertsson Stenungsunds OK 00:44:14 88,82
132 Marcus Johnsson Avesta OK 00:44:14 88,82
135 Rickard Danielsson Vimmerby OK 00:44:25 89,50
136 Nils Helmersson Hässleholms OK 00:44:47 90,85
137 Jonas Pålsson K 3 IF 00:46:18 96,44
138 Dick Friberg Östersunds OK 00:46:36 97,55
139 Stefan Nilsson Högåkers OK 00:46:46 98,16
141 Anders Hedberg OK Södertörn 00:47:48 101,97
142 Tomas Holgersson Gamleby OK 00:53:09 121,69
143 Håkan Ahlqvist OK Tyr 00:53:25 122,68
144 Ulf Isaksson Hässleby SOK 00:54:02 124,95
145 Patrik Lundqvist Nybro OK 00:54:03 125,01
149 Juha Pettersson Surahammars SOK 01:01:22 151,98
150 Cristian Olivestam Vimmerby OK 01:05:26 166,97
151 Jonathan Nealis Länna IF 01:20:39 223,07
152 Örjan Stenflo Vimmerby OK 01:21:45 227,12
Markku Sorri GOIF Tjalve
Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
Anders Malmqvist Motala AIF OL
Ulf Liljebjörn Nybro OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF