Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 4 - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:22:56 9,38
2 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:23:19 10,77
4 Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 00:23:36 11,81
5 Anders Berg Linköpings OK 00:24:21 14,54
6 Lars Johansson Karlsbyhedens IK 00:24:26 14,84
7 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:24:28 14,97
8 Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF 00:24:54 16,55
9 Johan Lundvall Täby OK 00:25:18 18,00
10 Peter Cederberg Vänersborgs SK 00:25:29 18,67
11 Hans Sundqvist Tullinge SK 00:25:50 19,95
12 Ulrik Olsson Brattås CK 00:26:05 20,86
14 Tomas Edström Sundsvalls OK 00:26:10 21,16
15 Tomas Löfgren Stora Tuna OK 00:26:12 21,28
16 Ola Hultin OK Roslagen 00:26:14 21,41
17 Conny Forsberg Långhundra IF 00:26:17 21,59
18 Roine Pettersson IFK Göteborg 00:26:21 21,83
19 Stefan Thellsén OK Roxen 00:26:22 21,89
20 Rikard Imark Tullinge SK 00:26:35 22,68
22 Anders Karlsson Snättringe SK 00:26:41 23,05
23 Dan Norin Gävle OK 00:27:10 24,81
24 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:27:22 25,54
27 Sten Leandersson OK Tyr 00:27:47 27,06
28 Peter Westin Vittjärvs IK 00:27:58 27,73
30 Björn Öberg Ryda SK 00:28:03 28,03
31 Gunnar Kindlundh Trosabygdens OK 00:28:04 28,09
32 Pär Nyman OK Tyr 00:28:20 29,06
33 Kalle Persson OK Österåker 00:28:30 29,67
34 Ola Jernström Dalaportens OL 00:28:31 29,73
35 Per Sander Göteborg-Majorna OK 00:28:34 29,91
36 Thomas Bogren IF Hagen 00:28:37 30,10
37 Anders Jönsson OK Triangeln 00:28:38 30,16
39 Lars Nordin Sundsvalls OK 00:28:45 30,58
45 Peter Hedberg Lunds OK 00:29:14 32,34
46 Peter Nordström Täby OK 00:29:24 32,95
47 Per Spik Leksands OK 00:29:29 33,26
49 Sven Lundgren Värend GN OL 00:29:46 34,29
52 Björn Axelsson Tullinge SK 00:30:10 35,75
53 Urban Freij Snättringe SK 00:30:18 36,23
53 Christer Morell OK Kåre 00:30:18 36,23
55 Johan J Möller OK Linné 00:30:22 36,48
56 Johan Hallgren Bjursås OK 00:30:24 36,60
58 Anders Wadsten OK Landehof 00:30:31 37,02
60 Magnus Karlsson 1 OK Landehof 00:30:42 37,69
61 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:30:50 38,18
62 Per Sundström Västerås SOK 00:30:58 38,66
63 Johan Markstedt OK Södertörn 00:31:12 39,51
63 Matz Andersson Lesjöfors SK 00:31:12 39,51
65 Mikael Ingelsson Ockelbo OK 00:31:13 39,57
69 Roland Sannicolo Täby OK 00:31:55 42,13
70 Tommy Lindgren Sigtuna OK 00:31:59 42,37
70 Johan Hansson Nässjö OK 00:31:59 42,37
72 Conny Strandberg Gustavsbergs OK 00:32:13 43,22
74 Torbjörn Johanson OK Södertörn 00:32:18 43,52
75 Claus Johansson Jönköpings OK 00:32:20 43,65
76 Erik Andersson OK Österåker 00:32:23 43,83
77 Ben Strengell Västerås SOK 00:32:33 44,44
78 Carl Persson Täby OK 00:32:34 44,50
79 Sven Johansson OK Orion 00:32:38 44,74
80 Göran Hellgren OK Södertörn 00:32:43 45,04
81 Göran Längheim Tullinge SK 00:32:46 45,23
82 Björn Carlsson OK Hällen 00:32:53 45,65
83 Magnus Forsberg Värend GN OL 00:32:57 45,89
84 Mats Ljungqvist Kexholms SK 00:32:58 45,95
85 Niklas Johansson OK Landehof 00:33:13 46,87
86 Håkan Almqvist Nybro OK 00:33:18 47,17
87 Torbjörn Löfving Tibro OK 00:33:26 47,66
88 Pontus Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:33:38 48,39
89 Anders Joelsson Matteus SI 00:33:39 48,45
90 Tomas Hultqvist Tullinge SK 00:33:44 48,75
91 Per Carlberg Vallentuna-Össeby OL 00:33:45 48,81
92 Thomas Johansson Sundsvalls OK 00:33:47 48,93
93 Stefan Pålsson Skåneslättens OL 00:33:52 49,24
94 Per Gustås Linköpings OK 00:34:11 50,39
95 Christer Östlund Strängnäs-Malmby OL 00:34:18 50,82
96 Krister Rosjö Jönköpings OK 00:34:23 51,12
97 Patrik Falk Göteborg-Majorna OK 00:34:27 51,36
98 Björn Svensson OK Djerf 00:34:31 51,61
99 Lars Magnusson OK Landehof 00:34:33 51,73
100 Åke Wijkmark IF Hagen 00:34:35 51,85
103 Mikael Hansson Bredaryds SOK 00:34:50 52,76
104 Mats Fryxell Tullinge SK 00:35:00 53,37
106 Mikael Kullin OK Tyr 00:35:21 54,64
107 Pedro Lundquist Linköpings OK 00:35:22 54,70
108 Göran Jonsson Sundbybergs IK 00:35:24 54,83
109 Gert Jonsson IK Hakarpspojkarna 00:35:37 55,62
110 Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:35:38 55,68
112 Urban Anderson Kexholms SK 00:36:22 58,35
113 Magnus Porle Växjö OK 00:36:27 58,65
116 Henrik Hallor Lindebygdens OK 00:36:54 60,30
117 Magnus Ihreskog Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:36:55 60,36
118 Björn Hannrup IF Thor 00:37:08 61,15
121 Mats Eriksson Domnarvets GOIF 00:37:46 63,45
123 Bo Lauri Snättringe SK 00:38:05 64,61
124 Jörgen Hector Snättringe SK 00:38:14 65,16
125 Jonas Hagström Falköpings AIK OK 00:38:27 65,95
126 Leif Tynong Tullinge SK 00:38:35 66,43
127 Michael Hertin Västerviks OK 00:38:41 66,80
128 Peter Lindebring OK Denseln 00:39:02 68,07
129 Olle Nordin Oslättforspojkarnas IK 00:39:09 68,50
131 Mikael Davidsson Västerås SOK 00:39:51 71,05
132 Stefan Nilsson OK Linné 00:40:07 72,02
135 Mats Carlsson Sundbybergs IK 00:40:29 73,36
138 Tomas Vidfelt Lindebygdens OK 00:40:56 75,00
139 Håkan Almqvist OK Djerf 00:41:00 75,24
140 Lars-Åke Åberg IFK Hedemora OK 00:41:39 77,61
141 Örjan Tingström OK Klemmingen 00:42:05 79,19
142 Mikael Hjalmarsson OK Kåre 00:42:55 82,23
143 Peter Jäderfeldt OK Klemmingen 00:42:59 82,47
145 Ola Torstensson Västerås SOK 00:43:52 85,69
146 Niclas Ahlström Västerås SOK 00:44:07 86,61
147 Hans Hedin Hjärnarps GH OL 00:44:16 87,15
148 Arne Jansson OK Klemmingen 00:44:29 87,94
149 Jan Christoffersson OK Renen 00:44:41 88,67
150 Ian von Essen OK Linné 00:45:18 90,92
151 Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:45:21 91,10
153 Johan Hammarström OK Måsen 00:46:33 95,48
154 Björn Lundsten Vittjärvs IK 00:46:59 97,06
157 Jan Kalered Skogspojkarnas OK 00:49:27 106,05
159 Christer Henriksson Sävedalens AIK 00:50:09 108,60
160 Bo Strand OK Linné 00:50:53 111,28
161 Jörgen Dalén Sala OK 00:50:56 111,46
162 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:51:42 114,25
163 Nils Eklöw Skogsluffarnas OK 00:52:44 118,02
164 Håkan Andersson Vimmerby OK 00:54:15 123,55
166 Peter Askeljung OK Klemmingen 00:54:32 124,58
168 Jan Grahn IK Uven 00:57:09 134,12
169 Erik Löseth Falköpings AIK OK 00:57:33 135,58
170 Olof Barr Skåneslättens OL 00:58:41 139,71
171 Hans Malmberg Waxholms OK 01:00:32 146,46
173 Gustaf Torenstam Emmaboda Verda OK 01:02:01 151,87
175 Per Andersson OK Gynge 01:03:34 157,52
176 Benjamin Viebke Malmö OK 01:03:57 158,91
177 Per Wadman Västerås SOK 01:07:36 172,22
Magnus Blennow Falköpings AIK OK
Piero Sannicolo Täby OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr