Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 4 - H45 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Fransson OK Njudung 00:24:24 19,46
2 Anders Jonsson Skattkärrs IF 00:25:38 24,20
3 Torben Malm Garphyttans IF 00:25:50 24,96
4 Per Winther Västerbergslagens OL 00:26:05 25,92
5 Rolf Johansson Sundsvalls OK 00:26:32 27,65
6 Owe Andersson OK Löftan 00:26:44 28,42
7 Richard Lindström Njurunda OK 00:27:05 29,76
8 Stig Johan Wiklund OK Grip 00:27:17 30,53
9 Mats Wallin Stora Tuna OK 00:27:19 30,66
10 Jonas Lång Stora Tuna OK 00:27:24 30,98
11 Mats Andersson OK Orion 00:27:32 31,49
12 Thomas Hahne Insjöns IF OK 00:27:36 31,75
13 Stefan Bjurstedt Hallstahammars OK 00:27:48 32,52
13 Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:27:48 32,52
15 Stefan Johansson IK Gandvik 00:27:55 32,96
16 Tony Karlsson IFK Moras OK 00:27:57 33,09
17 Per Källvik Åmåls OK 00:27:58 33,16
18 Ulf Danielsson Åmåls OK 00:28:04 33,54
19 Nils Aronsson OK Tisaren 00:28:11 33,99
20 Mårten Wikström Halmstad OK 00:28:13 34,12
21 Jonas Andersson Värend GN OL 00:28:15 34,24
22 Erik Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 00:28:26 34,95
23 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:28:33 35,40
24 Jan Asketun OK Roxen 00:28:35 35,52
25 Magnus Herberthson Linköpings OK 00:28:40 35,84
26 Bengt Hesslekrans OK Njudung 00:28:46 36,23
27 Leif Einarsson Kungälvs OK 00:28:51 36,55
28 Lars Jacobsson Degerfors OK 00:29:00 37,12
29 Ulf Johansson OK Dacke 00:29:04 37,38
30 Peo Östblom Gävle OK 00:29:06 37,51
31 Kenneth Jonsson OK Linné 00:29:21 38,47
32 Tommy Bäck OK Kullingshof 00:29:34 39,30
33 Lars Holmgård Kils OK 00:29:36 39,43
34 Mats Kristiansson Trollhättans SOK 00:29:53 40,52
35 Johan Andersson Valbo AIF 00:30:09 41,54
35 Niklas Martin Njurunda OK 00:30:09 41,54
37 Tommy Fröjd Sundsvalls OK 00:30:12 41,73
38 Per Grywenz OK Linné 00:30:27 42,69
39 Mats Karlsson Tullinge SK 00:30:40 43,52
40 Lars Greilert Haninge SOK 00:30:54 44,42
41 Stefan Killberg Ornäs IK 00:30:56 44,55
42 Karl-Erik Engblom Valbo AIF 00:31:10 45,44
43 Johan Scherlin Nyköpings OK 00:31:13 45,64
45 Peter Berggren OK Kolmården 00:31:16 45,83
46 Dan Nilsson Nyköpings OK 00:31:18 45,96
47 Björn Lindgren KFUM Örebro OK 00:31:22 46,21
48 Stefan Karlsson OK Ravinen 00:31:32 46,85
49 Michael Holmgren IF Thor 00:31:33 46,91
50 Per Flakberg IFK Göteborg 00:31:40 47,36
51 Jan Lindberg Korsnäs IF OK 00:31:43 47,55
53 Kent Berggren Tullinge SK 00:31:46 47,75
54 Patrik Ottosson Gävle OK 00:31:50 48,00
55 Christer Mikaelsson Husums IF OK 00:31:59 48,58
56 Lars Johansson Vittjärvs IK 00:32:06 49,03
57 Anders Blomqvist OK Skogsfalken 00:32:09 49,22
58 Hans-Erik Jansson VK Uvarna 00:32:10 49,28
59 Anders Lamm Frölunda OL 00:32:11 49,35
61 Peter Lillen Nilsson OK Tranan 00:32:24 50,18
62 Per Carlsson Nyköpings OK 00:32:31 50,63
63 Lennart Dahlgren Filipstads OK 00:32:37 51,01
64 Anders L Olsson Gävle OK 00:32:45 51,52
65 Stefan Dahl IS Kullen 00:32:47 51,65
66 Roger Krohn Fältjägarnas IF 00:32:49 51,78
68 Jörgen Sköld Linköpings OK 00:32:50 51,84
69 Jan Lindell Långhundra IF 00:32:59 52,42
70 Thomas Hedlund Åmåls OK 00:33:00 52,48
71 Dag Tryggö Trollhättans SOK 00:33:22 53,89
72 Kent Åström Sundsvalls OK 00:33:23 53,95
73 Håkan Andersson OK Hammaren 00:33:36 54,79
74 Jonas Holmgren OK Hammaren 00:33:43 55,23
75 Johan Lilljeqvist Stigsökarna 00:33:48 55,55
76 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 00:33:54 55,94
77 Johnny Nylander Selånger SOK 00:33:55 56,00
78 Hans Olsén Sundbybergs IK 00:33:58 56,19
79 Richard Blom Frölunda OL 00:34:05 56,64
80 Göran Stuhlhofer OK Landehof 00:34:14 57,22
81 Thomas Persson IK Vikings OK 00:34:31 58,31
82 Göran Persson Värend GN OL 00:34:35 58,56
83 Patrik Thybeck Lindebygdens OK 00:34:37 58,69
84 Clas Löfkvist OK Njudung 00:34:39 58,82
88 Inge Andersson Rembo IK 00:35:03 60,35
89 Anders Sjöberg OK Reftele 00:35:13 60,99
90 Anders Önerud OK Ravinen 00:35:21 61,51
91 Tomas Nilsson Hässleholms OK 00:35:29 62,02
92 Thomas Carlsson Valbo AIF 00:35:30 62,08
93 Mats Bredfelt Lunds OK 00:35:43 62,91
95 Peter Andersson Kramfors-Alliansen 00:35:56 63,75
96 Stefan Spetz Ulricehamns OK 00:35:59 63,94
97 Anders Rönnlund Järbo OK 00:36:13 64,83
98 Conny Bruhn Boxholm-Mjölby OL 00:36:16 65,03
99 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 00:36:19 65,22
100 Sune Andersson Idefjordens SK 00:36:21 65,35
101 Magnus Nygren Skogspojkarnas OK 00:36:25 65,60
102 Per Johansson OK Reftele 00:36:33 66,11
103 Mikael Backlund Dalaportens OL 00:36:35 66,24
104 Anders Johansson OK Hammaren 00:36:44 66,82
106 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:36:58 67,71
107 Håkan Andersson OK Dacke 00:37:13 68,67
108 Hans Mandahl Östra Almby FK 00:37:21 69,19
109 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 00:37:23 69,31
110 Jan-Olov Andersson OK Älgen 00:37:27 69,57
111 Ulf Almehed Frölunda OL 00:37:33 69,95
112 Sven Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:37:39 70,34
113 Per Andersson Ulricehamns OK 00:37:40 70,40
114 Robert Bengtsson OK Nackhe 00:37:52 71,17
115 Per Norrbom Sala OK 00:37:55 71,36
116 Stefan Malmberg Stora Tuna OK 00:37:56 71,43
118 Tornie Ottersten K 3 IF 00:38:26 73,35
120 Johan Falk Ulricehamns OK 00:39:01 75,59
121 Leif Lundin Järla Orientering 00:39:11 76,23
122 Anders Flinth Leksands OK 00:39:19 76,74
123 Magnus Grönqvist OK Järnbärarna 00:39:33 77,63
124 Bosse Wigge Säterbygdens OK 00:39:38 77,95
125 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:39:56 79,11
126 Jan Lenning Skåneslättens OL 00:40:01 79,43
128 Jan Andersson OK Hammaren 00:40:35 81,60
129 Håkan Persson Laxå OK 00:40:45 82,24
130 Robert Östlund Säterbygdens OK 00:41:01 83,27
131 Bengt Holmén Hylte OK 00:41:07 83,65
132 Tomas Bäck Trosabygdens OK 00:41:10 83,84
134 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 00:41:18 84,35
135 Håkan Eriksson OK Räven 00:41:28 84,99
136 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:41:33 85,31
137 Jonas Nilsson VK Uvarna 00:41:43 85,95
137 Sven Wigertz Långhundra IF 00:41:43 85,95
139 Pål Bengtsson IS Kullen 00:41:49 86,34
142 Stefan Reiver Bodafors OK 00:42:06 87,43
143 Tommy Nylund OK Tor 00:42:24 88,58
144 Per Brinkenberg Skogsluffarnas OK 00:42:51 90,31
147 Håkan Lindberg OK Djerf 00:44:15 95,68
148 Anders Kristoffersson Anderstorps OK 00:44:36 97,03
148 Anders Pettersson OK Dacke 00:44:36 97,03
150 Kjell Johansson Skattkärrs IF 00:44:42 97,41
151 Mikael Danielsson OK Kåre 00:44:43 97,47
152 Per Andén Hässleholms OK 00:44:51 97,99
153 Sven Nilsson IK Vista 00:44:56 98,31
154 Stefan Edvardsson OK Torfinn 00:46:00 102,40
155 Göran Gustafsson OK Nackhe 00:46:19 103,62
156 Pär Stenberg OK Skogshjortarna 00:46:34 104,58
157 Jonas Åhlin Helsingborgs SOK 00:46:46 105,35
158 Johan Liderud Lidköpings VSK 00:46:47 105,41
159 Lars-Gunnar Jansson IK Vikings OK 00:46:55 105,92
161 Mikael Jungbjer Göteborgs Skidklubb 00:47:49 109,38
162 Magnus Hoppe IF Thor 00:48:03 110,27
163 Lennart Lundin Kvarnsvedens GOIF OK 00:48:26 111,75
164 Magnus Backlund Säterbygdens OK 00:48:35 112,32
166 Bengt Marthinsson Hylte OK 00:48:54 113,54
167 Håkan Duhlbo IFK Moras OK 00:49:19 115,14
168 Björn Albinsson IFK Moras OK 00:49:22 115,33
169 Leif Jakobsson Garda IK 00:49:24 115,46
171 Magnus Wändel Lunds OK 00:50:46 120,71
172 Jörgen Ågran OK Storsjön 00:52:40 128,00
173 Mats Rieschel OK Roxen 00:53:16 130,31
174 Jonas Ericson Sundbybergs IK 00:53:41 131,91
175 Per-Erik Rönnestrand Frösö IF 00:54:06 133,51
176 Mikael Andersson Valbo AIF 00:54:32 135,17
178 David Söderström Sala OK 00:54:55 136,64
179 Michael Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:56:45 143,68
180 Magnus Freij OK Måsen 00:57:50 147,84
181 Torbjörn Hammas Väsby OK 00:58:14 149,38
182 Erik Johnson OK Klemmingen 00:58:48 151,55
184 Pekka Alakulja Väsby OK 01:01:02 160,13
185 Mikael Johansson OK Nackhe 01:03:03 167,87
186 Erik Willén Östersunds OK 01:06:08 179,71
188 Anders Norlin IFK Moras OK 01:08:50 190,08
189 Anders Sörqvist Bredareds IF 01:13:52 209,41
Magnus Svensson Nässjö OK
Anders Björklund OK Ravinen
Dag Svensson Hylte OK
Pär Winkler Strängnäs-Malmby OL
Lennart Cedervärn Ulricehamns OK
Anders Johansson OK Dacke

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr