Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 4 - H55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Joakim Alström Sundsvalls OK 00:25:43 30,98
3 Hans-Erik Lang Västerbergslagens OL 00:26:17 33,30
4 Leif Strandberg Skogslöparna 00:26:34 34,46
5 Roland Warenius Dalaportens OL 00:26:36 34,59
6 Göran Eriksson Lustens OK 00:26:48 35,41
7 Anders Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:26:54 35,82
8 Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 00:27:18 37,46
9 Anders Runander Trosabygdens OK 00:27:34 38,55
10 Lennart Erfors OK Torfinn 00:27:52 39,78
11 Lars-Ove Skogh Österfärnebo IF 00:27:57 40,12
12 Olov Öström OK Tyr 00:28:18 41,55
13 Ola Nyqvist OK Södertörn 00:28:30 42,37
14 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 00:28:46 43,46
15 Tommy Roos Falköpings AIK OK 00:28:56 44,14
17 Erik Oskarsson Hagaby GOIF 00:29:23 45,98
17 Carl Johan Högstrand Markbygdens OK 00:29:23 45,98
19 Sune Åkesson Ockelbo OK 00:29:28 46,32
20 Torgny Ottosson OK Torfinn 00:29:29 46,39
21 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:29:48 47,69
22 Christer Hördell Söders SOL Tyresö 00:29:49 47,75
23 Bo Davidsson Solna OK 00:29:50 47,82
24 Mats Landqvist Köping-Kolsva OK 00:30:08 49,05
25 Lennart Hävrén Tullinge SK 00:30:26 50,28
26 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 00:30:38 51,10
27 Håkan Sjunnestrand Solna OK 00:30:49 51,85
28 Rolf Eriksson Västvärmlands OK 00:31:06 53,01
29 Per-Olof Larsson Hestra IF 00:31:19 53,89
30 Jan Gustafsson Hagaby GOIF 00:31:26 54,37
30 Rolf Andersson Västvärmlands OK 00:31:26 54,37
32 Alf Larsson HJS-Vansbro OK 00:31:39 55,26
33 Ulf Henriksson Korsnäs IF OK 00:32:07 57,16
34 Curt Rahlén OK Ravinen 00:32:51 60,17
35 Thore Jansson Kungälvs OK 00:33:25 62,48
36 Matts Björke Söders SOL Tyresö 00:33:28 62,69
37 Leif Selling Härnösands OK 00:33:32 62,96
37 Lars-Göran Pettersson SOK 68 00:33:32 62,96
39 Sven-Erik Brodin OK Tyr 00:33:39 63,44
40 Gunnar Bejbom Uddevalla OK 00:33:47 63,98
42 Lars Dahlqvist Storviks IF 00:33:59 64,80
43 Eero Niemi Skogslöparna 00:34:19 66,17
44 Arne Mårtensson OK Eken 00:34:45 67,94
45 Per-Anders Enenge Bredareds IF 00:35:11 69,71
46 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 00:35:20 70,33
48 Conny Sahlin Vänersborgs SK 00:35:32 71,14
48 Tomas Falk Gävle OK 00:35:32 71,14
50 Yngve Gottfridsson Nittedal OL 00:35:34 71,28
51 Kjell Viklund Hofors OK 00:36:17 74,21
52 Sven-Erik Levin Tierps SOK 00:36:25 74,76
53 Bror Widen Uddevalla OK 00:37:06 77,55
54 Lars Eklund Växjö OK 00:37:13 78,03
55 Arne Persson Markbygdens OK 00:37:53 80,76
56 Mats Ingvarsson OK Vilse 87 00:37:54 80,83
57 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 00:38:03 81,44
58 Reijo Korhonen Haninge SOK 00:38:06 81,64
59 Per-Olov Jemth Korsnäs IF OK 00:39:15 86,35
60 Torbjörn Andrén OK Tisaren 00:40:04 89,69
61 Bernt Klasson IK Hakarpspojkarna 00:40:08 89,96
62 Peder Wickström Arboga OK 00:40:16 90,51
63 Anders Ek Gävle OK 00:40:21 90,85
64 Torbjörn Bergman Tullinge SK 00:40:23 90,99
65 Bo-Gunnar Josefsson Nässjö OK 00:40:31 91,53
66 Sven-Arne Strid Österfärnebo IF 00:40:36 91,87
67 Jan Danielsson Kalmar OK 00:40:49 92,76
68 Anders Karlsson OK Linné 00:41:09 94,12
70 Kjell Gustafsson OK Järnbärarna 00:41:50 96,92
71 Odd Ohlsson Uddevalla OK 00:41:55 97,26
72 Alf B Johansson FK Friskus-Varberg 00:42:18 98,83
73 Håkan Eriksson Umeå OK 00:43:15 102,72
74 Gunnar Bergh Sigtuna OK 00:43:16 102,78
75 Göran Nordström Gävle OK 00:43:24 103,33
76 Kenneth Andersson Nässjö OK 00:44:31 107,90
77 Göran Larsson Uddevalla OK 00:44:37 108,31
80 Stig Eriksson Tierps SOK 00:45:24 111,51
81 Mats Hastad Fellingsbro GOIF 00:45:38 112,47
82 Jan-Ivar Flodin Lugnviks IF 00:46:06 114,38
83 Lars Göran Killander Hästveda OK 00:47:13 118,94
85 Christer Johansson GOIF Tjalve 00:47:53 121,67
86 Kjell-Åke Pramlid OK Klemmingen 00:48:00 122,15
87 Hans Tuvesson IF Hagen 00:48:02 122,29
88 Kenneth Olsson Stora Tuna OK 00:48:09 122,76
89 Christer Norén Sveaskogs IF 00:50:03 130,54
90 Nils Thomas Sellstedt Selånger SOK 00:50:57 134,22
91 Åke Johannesson Trollhättans SOK 00:51:29 136,40
92 Torgny Johansson Björkfors GOIF 00:52:10 139,20
93 Anders Persson OK Pan-Kristianstad 00:53:48 145,88
96 Lars Larsson Sjövalla FK 00:57:43 161,90
97 Ingemar Carlsson Sävedalens AIK 01:02:03 179,63
99 Hans Andersson IK Gandvik 01:04:45 190,68
100 Pär Erickson Bodafors OK 01:08:52 207,52
102 Bengt Jönsson Halmstad OK 01:11:28 218,16
Anders Winblad Hagaby GOIF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr