Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 4 - H65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gunnar Ericsson Gävle OK 00:23:49 33,71
2 Roland Offrell Frosta OK 00:24:57 38,85
3 Winn Björklund Sundsvalls OK 00:25:23 40,81
4 Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 00:25:26 41,04
6 Bertil Holmgren Gävle OK 00:26:06 44,06
7 Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK 00:26:18 44,97
8 Arne Karlsson OK Tor 00:26:55 47,76
9 Bengt Jönsson Åkers IF 00:27:04 48,44
11 Lars Alström Rasbo IK 00:27:40 51,16
12 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 00:27:49 51,84
13 Gunnar Carlson OK Roxen 00:27:52 52,07
14 Sören Gunnarsson Gävle OK 00:27:58 52,52
15 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:28:10 53,43
16 Sören Johansson OK Norden 00:28:19 54,11
18 Olle Hermansson IK Ymer 00:28:28 54,79
19 Arne Karlsson Värend GN OL 00:28:42 55,85
20 Bengt-Rune Wallström IK Uven 00:28:48 56,30
21 Ingemar Andersson OK Orion 00:28:59 57,13
22 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 00:29:10 57,96
23 Åke Höglund Timrå SOK 00:29:16 58,41
24 Arne Larsen Västerviks OK 00:29:29 59,40
25 Göran Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:29:35 59,85
26 Bertil Granberg OK Klemmingen 00:29:40 60,23
27 Christer Holt Västvärmlands OK 00:29:45 60,60
28 Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:29:53 61,21
29 Gunnar Carlén OK Måsen 00:29:54 61,28
30 Lars-Erik Karlsson Rasbo IK 00:30:02 61,89
31 Lennart Pettersson Björkfors GOIF 00:30:28 63,85
32 Erling Larsson Hässleholms OK 00:30:32 64,16
34 Ove Jönsson Brunflo IF 00:30:45 65,14
35 Stig Larsson Rävetofta OK 00:30:50 65,51
36 Kjell Erlandsson OK Lindena 00:31:00 66,27
37 Roland Lundqvist Långvikens OK 00:31:03 66,50
38 Leif Hofmeijer OK Älvsjö-Örby 00:31:13 67,25
39 Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 00:31:26 68,23
40 Uno Rööhs Filipstads OK 00:31:37 69,07
41 Yngve Persson Tierps SOK 00:31:49 69,97
42 Torbjörn Atterbrand Tierps SOK 00:31:57 70,58
43 Erling Ekelöf Värend GN OL 00:32:00 70,80
44 Rolf Gabrielsson Falköpings AIK OK 00:32:02 70,95
45 Lars Hellström OK Hammaren 00:32:12 71,71
46 Sten Johansson OK Borgen 00:32:13 71,78
47 Hans-Olof Forsberg Umeå OK 00:32:23 72,54
48 Leif Pettersson OK Ödmården 00:32:25 72,69
49 Ivan Persson Malmö OK 00:33:06 75,79
50 Benkt Anderson Lunds OK 00:33:11 76,17
51 Boris Andersson Rånäs OK 00:33:31 77,68
52 Hans Nordgren Arboga OK 00:33:38 78,21
53 Jan-Erik Holm Sigtuna OK 00:33:46 78,81
55 Ragnar Widenbring Sala OK 00:34:02 80,02
55 Kjell Hemmyr Tegs SK 00:34:02 80,02
57 Alf Börjars Kils OK 00:34:06 80,32
58 Billy Höglund Leksands OK 00:34:09 80,55
59 Kenneth Jonsson Vänersborgs SK 00:34:26 81,83
60 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 00:34:34 82,44
61 Göran Nilsson Valbo AIF 00:34:41 82,96
62 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 00:34:42 83,04
63 Lennart Svensson Rävetofta OK 00:35:07 84,93
64 Hans Nyberg Gävle OK 00:35:28 86,52
65 Kjell Nilsson OK Klemmingen 00:35:36 87,12
66 Ingvar Bengtsson Oskarströms OK 00:35:46 87,87
67 Sven-Erik Forsell Lunds OK 00:35:58 88,78
68 Göran Johansson Järfälla OK 00:36:13 89,91
69 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 00:36:21 90,52
70 Roland Eriksson Hästveda OK 00:36:28 91,05
71 Stig Oveland Valbo AIF 00:37:10 94,22
72 Göran Karlsson Lessebo OK 00:37:17 94,75
73 Sture Bergström OK Hammaren 00:37:39 96,41
74 Leif Björkman IK Ymer 00:37:41 96,56
75 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 00:37:47 97,02
76 Roland Forsblom Kungsgårdens SK 00:38:22 99,66
77 Rolf Helmersson Lindebygdens OK 00:38:23 99,73
78 Stig Johansson Markbygdens OK 00:38:30 100,26
79 Lennart Åberg OK Rodhen 00:38:33 100,49
80 Göran Andersson Täby OK 00:39:18 103,89
81 Ronny Ragnarsson OK Skogshjortarna 00:39:46 106,00
82 Johnny Malmgren Hjärnarps GH OL 00:40:04 107,36
83 Christer Silfvernagel Härnösands OK 00:40:18 108,42
84 Kjell Månsson Ronneby OK 00:40:21 108,65
85 Mats Rosén Hästveda OK 00:41:20 113,11
87 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 00:43:08 121,26
88 Åke Strömberg Södertälje-Nykvarn OF 00:44:24 127,01
89 Ove Johansson Strängnäs-Malmby OL 00:45:17 131,01
90 Kurt Nilsson Nyköpings OK 00:45:21 131,31
91 Folke Ringberg Lessebo OK 00:46:25 136,15
92 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 00:48:50 147,10
93 Jan-Olov Rask OK Enen 00:49:05 148,23
94 Ingemar Wästlund Västvärmlands OK 00:49:18 149,21
94 Hans Forsberg OK Kolmården 00:49:18 149,21
96 Claes-Göran Green Lunds OK 00:50:02 152,54
97 Lars Johnsson OK Måsen 00:50:18 153,75
98 Nils Sjödin GOIF Tjalve 00:50:31 154,73
99 Håkan Forsgren Gävle OK 00:50:52 156,31
101 Lars Ivar Bergman OK Fjällstigen 00:51:16 158,13
102 Christer Liwell Ärla IF 00:54:54 174,60
103 Sven Jonasson OK Skogsfalken 00:55:59 179,51
104 Rune Tjörnfors Ågesta OK 00:58:46 192,12
105 Key Lindell OK Södertörn 01:01:53 206,25
106 Kenneth Werlin Simlångsdalens IF 01:04:39 218,79

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF