Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 4 - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Roland Karlsson Ronneby OK 00:21:33 35,69
3 Ove Johansson OK Järnbärarna 00:21:45 36,71
4 Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 00:22:30 40,54
5 Göte Rickardsson Bjursås OK 00:22:32 40,71
6 Stig Israelsson OK Tylöskog 00:22:50 42,24
7 Åke Gatelid Sigtuna OK 00:22:51 42,33
8 Rune Arvidsson Markbygdens OK 00:22:58 42,92
9 Torsten Löfgren Karlsbyhedens IK 00:24:15 49,47
10 Göran Berg Sundsvalls OK 00:24:48 52,27
10 Erland Ling Jönköpings OK 00:24:48 52,27
13 Enar Persson Ockelbo OK 00:25:57 58,14
14 Bo Hedlund IFK Enskede 00:26:21 60,18
16 Magne Hagström Frölunda OL 00:26:42 61,96
17 Gustav Krig OK Nipan 00:26:52 62,82
18 Ingemar Holmberg IF Hagen 00:27:00 63,50
19 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 00:27:03 63,75
20 Karl-Axel Stjernström OK Hedströmmen 00:27:09 64,26
23 Lars Edström OK Nipan 00:27:27 65,79
24 Ernie Broström Halmstad OK 00:27:28 65,88
25 Rune Ivarsson OK Hammaren 00:28:06 69,11
26 Kurt Bergstrand Lessebo OK 00:28:15 69,87
26 Per-Olof Eckerlid Sävedalens AIK 00:28:15 69,87
28 Gert Johansson IK Gandvik 00:28:20 70,30
29 Gösta Guteland Snättringe SK 00:28:37 71,74
30 Gunnar Persson Svanesunds GIF 00:28:41 72,08
31 Åke Andersson OK Älvsjö-Örby 00:28:44 72,34
33 Sven-Erik Widin Domnarvets GOIF 00:29:01 73,78
35 Sören Olsson OK Ödmården 00:29:12 74,72
36 Bengt Olsson Markbygdens OK 00:29:44 77,44
37 Inge Nilsson Tockarps IK 00:29:55 78,37
38 Tryggve Ottosson Korsnäs IF OK 00:30:15 80,07
39 Gunnar Sundstrand Valbo AIF 00:30:19 80,41
40 Bengt Inghammar Göteborg-Majorna OK 00:30:40 82,20
40 Hugo Isgren IFK Enskede 00:30:40 82,20
42 Raimo Salminen OK Pan-Kristianstad 00:30:45 82,62
43 Sven Leandersson Älvdalens IF OK 00:30:58 83,73
43 Kurt Rydin OK Tranan 00:30:58 83,73
45 Bo Svensson Tockarps IK 00:31:03 84,15
46 Göran Olofsson Fjärås AIK 00:31:21 85,69
47 Gösta Lindman Finspångs SOK 00:31:25 86,03
48 Magnus Mejyr Gävle OK 00:31:34 86,79
49 Stig Bengtsson OK Amne 00:31:36 86,96
50 Ingemar Sjöberg OK Hammaren 00:31:45 87,73
51 Erik Svensson Korsnäs IF OK 00:32:00 89,00
52 Lars-Erik Larsson OK Amne 00:32:05 89,43
53 Torbjörn Ericsson Hagaby GOIF 00:32:35 91,98
54 Tore Kangas Västerås SOK 00:33:07 94,70
55 Ulf Bolinder Västerås SOK 00:33:22 95,97
56 Lars Nord Södertälje IF 00:33:38 97,33
57 Göran Enqvist Skellefteå OK 00:33:51 98,44
58 Göran Thour Värend GN OL 00:33:53 98,61
60 Sune Hagström IK Gandvik 00:34:17 100,65
61 Göte Natanaelsson Ljungskile FK 00:34:26 101,41
62 Bror Nylund Oslättforspojkarnas IK 00:34:46 103,11
63 Gunnar Grönkvist Bottnaryds IF 00:34:47 103,20
64 Stig Karlsson Torsås OK 00:35:04 104,64
65 Henken Eriksson I 19 IF 00:35:06 104,81
66 Hans Carlheim Turebergs IF 00:35:08 104,98
67 Gert Emanuelsson Frölunda OL 00:35:18 105,83
68 Börje Masser Valbo AIF 00:35:29 106,77
69 Bo Jonsson Boliden FFI 00:35:47 108,30
70 Åke Tidman OK Kolmården 00:36:28 111,79
71 Göran Karlsson OK Bävern 00:36:44 113,15
72 Nore Westin I 19 IF 00:37:09 115,27
73 Lennart Karlsson OK Grip 00:37:15 115,78
74 Folke Lindgren Visborgs OK 00:37:28 116,89
75 Gunnar Lindström OK Renen 00:37:31 117,14
76 Alf Karlsson Valbo AIF 00:37:46 118,42
77 Stig Bengtsson Motala AIF OL 00:37:53 119,01
78 Ingmar Eriksson Falkenbergs OK 00:38:02 119,78
79 Åke Berglund Högåkers OK 00:38:29 122,07
80 Jouko Taskinen Västerås SOK 00:38:52 124,03
81 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 00:38:53 124,11
82 Hubert Hugosson OK Gynge 00:39:41 128,19
83 Stig Gustavsson Södertälje IF 00:39:47 128,71
84 Börje Rosenberg Lunds OK 00:40:06 130,32
86 Harry Lundgren Ytterhogdals IK 00:41:41 138,40
88 Sven-Olov Larsson Bodafors OK 00:43:57 149,96
89 Torbjörn Hagin IK Gandvik 00:45:38 158,55
90 Per-Hugo Lundgren Lerums SOK 00:45:47 159,31
92 Karl-Erik Gustavsson OK Hammaren 00:46:21 162,20
94 Uno Pettersson Leksands OK 00:48:11 171,55
95 Anders Persson OK Hammaren 00:49:24 177,76
96 Adil Carlsson Valbo AIF 00:51:08 186,60
97 Thure Jacobsson Robertsfors IK 00:51:10 186,77
98 Tore Pettersson OK Gipen 00:52:51 195,36
99 Jan Kjellström Frölunda OL 00:53:25 198,25
100 Gunnar Friberg OK Kompassen 00:55:20 208,03
101 Gilbert Casselsjö OK Kolmården 00:57:24 218,57
103 Lennart Sjöhed OK Renen 01:01:49 241,10
Kjell Mjöberg Hallstahammars OK
Stig Östh Korsnäs IF OK
Börje Westring Gävle OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF