Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 4 - H70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Torsten Dalström Kvarnsvedens GOIF OK 00:23:49 48,76
2 Kurt Boström OK Linné 00:24:45 53,58
3 Bertil Olofsson Andrarums IF 00:25:50 59,18
4 Bengt Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:26:12 61,07
5 Gunnar Johansson Filipstads OK 00:26:45 63,91
6 Sten von Heijne Sigtuna OK 00:27:24 67,27
7 Lars-Åke Larsson OK Tranan 00:27:52 69,68
8 Bengt Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:28:19 72,00
9 Stig Berggren Årsunda IF 00:28:22 72,26
10 Birger Lundberg Arvidsjaurs OK 00:28:25 72,52
11 Bernt Bölenius OK Branten 00:28:54 75,01
12 Allan Olofsson Svaide Roma SOK 00:29:18 77,08
13 Ove Forsberg Turebergs IF 00:29:46 79,49
14 Bernt Larsson OK Lindena 00:30:22 82,59
16 Karl Gunnar Backlund Ockelbo OK 00:30:57 85,60
17 Roland Ekelöf Stigmännen Karlshamns OK 00:31:28 88,27
18 Torsten Westman OK Nolaskogsarna 00:32:34 93,95
19 Kåre Tengnér FK Friskus-Varberg 00:32:51 95,41
20 Ruben Edvardsson Hästveda OK 00:33:06 96,70
21 Rune Sandberg Hallstahammars OK 00:33:40 99,63
22 Janne Månsson Leksands OK 00:34:35 104,36
23 Kent Fredriksson OK Skogsvargarna 00:34:53 105,91
24 Karl-åke Dahlgren Svärdsjö IF 00:36:13 112,80
25 Almer Lundholm Boliden FFI 00:36:20 113,40
26 Leif Östblom Valbo AIF 00:36:35 114,69
27 Börje Karlsson Halmstad OK 00:37:35 119,86
28 Tore Södersten IFK Moras OK 00:37:59 121,92
30 Leif Jönsson Alvesta SOK 00:39:02 127,35
31 Åke Björklund Västerviks OK 00:39:04 127,52
32 Bernt Lindgren Skellefteå OK 00:39:52 131,65
33 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 00:40:25 134,49
34 Stellan Helgesson Markbygdens OK 00:40:48 136,47
36 Lennart Lindberg Kristinehamns OK 00:41:35 140,51
38 Sune Backan Eslövs FK 00:43:33 150,67
39 Bengt Hansson OK Löftan 00:44:14 154,20
40 Thord Andersson Rånäs OK 00:44:39 156,35
41 Ale Torsling Kungsgårdens SK 00:45:56 162,98
42 Lars-Ove Nyquist Hagaby GOIF 00:47:06 169,00
43 Alf Kjellberg Bredareds IF 00:47:54 173,14
44 Bror Forsberg Haninge SOK 00:48:16 175,03
45 Kjell Forsvall Härnösands OK 00:49:02 178,99
46 Mauritz Brorsson Simlångsdalens IF 00:49:44 182,60
47 Per-Anders Brännström Arvidsjaurs OK 00:51:19 190,78
48 Björn Torbiörnsson Järla Orientering 00:51:29 191,64
49 Bo Hagborg Skene Sim o IS 00:52:22 196,20
50 Gunnar Bylund Rydboholms SK 00:53:19 201,11
51 Kjell Larsson OK Alferna 00:55:18 211,35
52 Sune Nyström Länna IF 00:55:19 211,44
53 Bertil Ryberg OK Klyftamo 00:57:38 223,40
54 Bengt Rystedt Gävle OK 00:59:04 230,80
55 Lennart Eriksson OK Enen 01:03:09 251,89
56 Stig Härlin Nässjö OK 01:05:26 263,68
57 Kjell Persson OK Älme 01:06:28 269,02
59 Evert Jenhall OK Skogsvargarna 01:21:44 300,00
58 Stig Gunnar Ullström Skutskärs OK 01:13:09 300,00
JB Larsson OK Löftan

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF