Svenska Orienteringsförbundet

Närkedubbeln dag 1 - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Andreas Hjertson OK Linné 00:30:56 17,10
2 Göran Nilsson Snättringe SK 00:31:55 20,00
3 Göran Olsson Idefjordens SK 00:33:26 24,46
4 Hans Andersson Västerbergslagens OL 00:34:05 26,38
5 Per Ove Wallén Täby OK 00:35:01 29,13
6 Tomas Olausson Askersunds OK 00:35:55 31,78
7 Mats Nylin OK Tisaren 00:38:01 37,97
8 Carl Bachman Täby OK 00:38:22 39,00
9 Christer Folkesson Eksjö SOK 00:39:40 42,83
10 Urban Larsson IF Hagen 00:39:46 43,12
11 Lars Östlin Björkfors GOIF 00:41:05 47,00
12 Göran Hansson Täby OK 00:43:05 52,90
13 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 00:43:28 54,03
14 Mats Haglund OK Djerf 00:44:01 55,65
15 Mats Landqvist Köping-Kolsva OK 00:45:37 60,36
16 Karl Mollén OK Denseln 00:45:45 60,75
17 Mats Hastad Fellingsbro GOIF 00:45:53 61,15
18 Magnus Wretman IFK Linköpings OS 00:46:20 62,47
19 Sven-Erik Brodin OK Tyr 00:47:31 65,96
20 Bengt-Ove Blomkvist Björkfors GOIF 00:48:25 68,61
21 Bo Engborg Hällefors OK 00:49:29 71,75
21 Sigfrid Weise OK Tisaren 00:49:29 71,75
23 Åke Algotson OK Tylöskog 00:49:56 73,08
24 Torgny Johansson Björkfors GOIF 00:50:24 74,45
25 Peder Wickström Arboga OK 00:52:12 79,76
25 Björn Pettersson Ulricehamns OK 00:52:12 79,76
27 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:52:30 80,64
28 Stefan Öberg OK Milan 00:55:24 89,19
29 Jouni Hansen-Haug Askersunds OK 00:55:40 89,97
30 Leif Eriksson OK Tisaren 00:56:51 93,46
31 Ingvar Andersson OK Amne 00:58:03 96,99
32 Gunnar Bejbom Uddevalla OK 00:59:48 102,15
33 Bernt Andersson IF Rigor 01:02:06 108,93
34 Lennart Svernestam Linköpings OK 01:02:46 110,89
35 Lennart Jakobson Tibro OK 01:02:56 111,38
36 Anders Johanson OK Skogsstjärnan 01:03:21 112,61
37 Tord Åhlgren Arboga OK 01:18:54 158,42
38 Bengt Björndahl Almby IK 01:26:13 179,98
Tommy Holtbring OK Amne

Annonser

Bagheera