Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lena Molin Boxholm-Mjölby OL 00:16:25 20,34
2 Carin Rosjö Jönköpings OK 00:16:30 20,73
3 Karin Torstensson Falköpings AIK OK 00:16:41 21,61
4 Marie Hedar Eskilstuna OL 00:16:43 21,77
4 Marina Axelsson Markbygdens OK 00:16:43 21,77
6 Anna Svensson SOK Viljan 00:16:55 22,73
7 Maria Bogren IF Hagen 00:16:56 22,81
8 Marie Ahlmén Jönköpings OK 00:17:59 27,85
9 Karin Johansson KFUM Örebro OK 00:18:04 28,25
10 Ann-Christin Blennow Falköpings AIK OK 00:18:06 28,41
11 Kristina Nilsson OK Tranan 00:18:07 28,49
12 Lena Högrell Jönköpings OK 00:18:12 28,89
13 Jessica Andersson Vänersborgs SK 00:18:18 29,36
14 Eva Martinsson OK Tyr 00:18:33 30,56
15 Karin Andersson OK Klyftamo 00:18:36 30,80
16 Jeanette Sigenstam Markbygdens OK 00:18:44 31,44
17 Carina Älgmyr Laxå OK 00:19:18 34,16
18 Carina Ivarsson OK Kullingshof 00:19:21 34,40
19 Charlotte Österman Vänersborgs SK 00:19:28 34,96
20 Anna Stomberg IF Hagen 00:19:32 35,28
20 Annelie Hallqvist IF Hagen 00:19:32 35,28
22 Gitte Kristiansson Trollhättans SOK 00:19:56 37,20
23 Britt-Marie Påhlman Istrums SK 00:20:18 38,95
24 Helene Löfström Jönköpings OK 00:20:22 39,27
25 Ann-Kristin Kristiansson Trollhättans SOK 00:20:30 39,91
26 Marie Anebreid Tidaholm SOK Sisu 00:20:59 42,23
27 Cathrine Herngren IF Hagen 00:21:03 42,55
28 Kristina Höök Patriksson OK Klyftamo 00:21:06 42,79
29 Marie Nord Sol Tranås 00:21:19 43,83
30 Carina Olsson Falköpings AIK OK 00:21:28 44,55
31 Johanna Jonsson Lidköpings VSK 00:22:35 49,90
32 Anna Eriksson OK Älgen 00:22:53 51,34
33 Karin Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:22:59 51,82
34 Marica Härold Sol Tranås 00:23:15 53,10
35 Annelie Johansson OK Skärmen 00:23:29 54,22
36 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 00:23:34 54,62
37 Monica Askolin Tibro OK 00:23:36 54,78
38 Cecilia Palm Lerums SOK 00:23:57 56,45
39 Carina Sturesson Lerums SOK 00:23:58 56,53
40 Ann-Sofie Urdal Boxholm-Mjölby OL 00:24:33 59,33
41 Eva Ekinge OK Motala 00:24:35 59,49
42 Åsa Vidlund KFUM Örebro OK 00:25:01 61,57
43 Katarina Stockheden IF Hallby SOK 00:25:40 64,68
44 Katarina Borne Frölunda OL 00:25:52 65,64
45 Helena Holm OK Roxen 00:25:58 66,12
46 Pernilla Johansson OK Kullingshof 00:26:30 68,68
47 Marie Lindström SOK Viljan 00:27:12 72,04
48 Pernilla Lind OK Lindena 00:27:17 72,44
49 Ann-Charlotte Widell OK Skogshjortarna 00:27:21 72,75
50 Carina Wallgren Istrums SK 00:27:34 73,79
51 Pia Erlandsson SOK Viljan 00:27:59 75,79
52 Helena Bärj Arboga OK 00:28:00 75,87
53 Liselotte Larsson Tibro OK 00:28:11 76,75
54 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 00:29:27 82,82
55 Karin Andersson Sävedalens AIK 00:29:32 83,22
56 Åsa Henningson Arboga OK 00:30:29 87,78
57 Camilla Malmberg Boxholm-Mjölby OL 00:31:41 93,53
58 Karin Andersson OK Tisaren 00:32:32 97,61
59 Margaretha Höög OK Kullingshof 00:33:14 100,96
60 Malin Thörnkvist Sol Tranås 00:33:46 103,52
61 Margareta Eliasson Tenhults SOK 00:34:35 107,43
62 Lucy Lou Tibro OK 00:35:49 113,35
63 Anette Tanhua Istrums SK 00:38:12 124,77
64 Ulrika Widén Persson KFUM Örebro OK 00:39:59 133,32
Afaf Lundmark SOK Viljan
Boel Eklund OK Motala
Ellinor Johansson OK Alehof

Annonser