*** Instance-specific ***

Sommarlandssprinten - D-xtra 16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sara Hagström Falköpings AIK OK 00:21:07 15,48
2 Aina Edgren Trollhättans SOK 00:22:36 20,67
3 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 00:22:42 21,02
4 Johanna Niklasson SOK Träff 00:23:18 23,12
5 Karin Björnlinger IK Vista 00:23:27 23,64
6 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 00:23:45 24,69
7 Ulrika Toftered IF Rigor 00:24:30 27,31
8 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 00:24:31 27,37
9 Moa Svensson Nässjö OK 00:24:39 27,84
10 Filippa Johansson Jönköpings OK 00:24:41 27,96
11 Sofia Sjögren OK Kullingshof 00:25:30 30,81
12 Lisa Wassén Vänersborgs SK 00:25:32 30,93
13 Elsa Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:25:34 31,04
14 Petra Gunnarsdotter Tenhults SOK 00:25:36 31,16
15 Malin Helgman OK Tyr 00:25:52 32,09
16 Sofie Andersson Ryda SK 00:27:08 36,52
17 Sofia Löseth Falköpings AIK OK 00:27:17 37,05
18 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 00:28:13 40,31
19 Kristin Höög OK Kullingshof 00:28:22 40,84
20 Carolina Larsson Åmåls OK 00:28:23 40,90
21 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 00:28:29 41,25
22 Linnea Herngren IF Hagen 00:28:45 42,18
23 Klara Holmgård Kils OK 00:28:57 42,88
24 Jenny Edgren Trollhättans SOK 00:28:59 42,99
25 Emelie Andersson Vänersborgs SK 00:29:01 43,11
26 Teresa Stafström Köping-Kolsva OK 00:29:02 43,17
27 Clara Mannfolk Ulricehamns OK 00:30:58 49,93
28 Klara Andrén Tibro OK 00:30:59 49,99
29 Clara Berlin Trollhättans SOK 00:31:02 50,16
30 Lovisa Härold Sol Tranås 00:31:14 50,86
31 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 00:31:18 51,10
32 Ebba Andrén Tibro OK 00:31:52 53,08
33 Maria Lund Stenungsunds OK 00:33:17 58,03
34 Klara Gustafsson OK Roxen 00:33:19 58,15
35 Emilia Eckerlid Falköpings AIK OK 00:33:23 58,38
36 Nathalie Andersson Strängnäs-Malmby OL 00:33:34 59,02
36 Sara Hamrefors Västerås SOK 00:33:34 59,02
38 Ellen Leijon Trollhättans SK 00:34:17 61,53
39 Sofia Karlsson Istrums SK 00:34:34 62,52
40 Johanna Andersson Lidköpings VSK 00:34:56 63,80
41 Amanda Nilsson Skåneslättens OL 00:34:58 63,92
42 Alice Hägnander Lidköpings VSK 00:35:39 66,31
43 Cecilia Boman Lustens OK 00:35:47 66,78
44 Amy Lundberg Ulricehamns OK 00:36:00 67,53
45 Kristina Carlqvist OK Djerf 00:36:06 67,88
46 Emma Kram Bodafors OK 00:41:58 88,40
47 Stina Håkansson OK Gränsen 00:42:45 91,14
48 Linnea Landfors Lustens OK 00:45:48 101,81
49 Ebba Ekman Lustens OK 00:45:52 102,04
50 Linn Lundqvist Almby IK 00:49:43 115,51
Jessica Nilsson OK Torfinn
Hanna Östenberg Hultsfreds OK
Elin Lindberg OK Djerf

Annonser