Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H-xtra 16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anton Nilsson OK Tranan 00:18:19 30,05
2 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 00:18:22 30,30
3 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 00:18:26 30,62
4 David Hector Snättringe SK 00:18:27 30,70
5 Jonathan Karlsson OK Tylöskog 00:18:30 30,94
6 Björn Cederberg Vänersborgs SK 00:19:30 35,77
7 Jesper Kullin OK Tyr 00:19:32 35,93
8 Martin Ericson OK Tyr 00:19:36 36,25
9 Martin Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:19:59 38,10
10 Niklas Carlsson Boxholm-Mjölby OL 00:20:07 38,74
11 Martin Nilsson Snättringe SK 00:20:31 40,68
12 Adam Erickson Bodafors OK 00:20:57 42,77
13 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 00:21:38 46,07
14 Emil Åberg Korsnäs IF OK 00:21:59 47,76
15 Martin Olsson Tibro OK 00:22:01 47,92
16 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:22:12 48,80
17 Johan Widell OK Skogshjortarna 00:23:10 53,47
18 Daniel Forslund Säffle OK 00:24:12 58,46
19 Olle Månsson SOK Träff 00:24:20 59,10
20 Karl Karlsson OK Kullingshof 00:24:22 59,26
21 Sebastian Åsedal Ulricehamns OK 00:24:30 59,91
22 Mattias Andersson Tibro OK 00:24:32 60,07
23 Anton Erickson Bodafors OK 00:24:33 60,15
24 Johan Larsson OK Skogshjortarna 00:25:00 62,32
25 Alfred Steindahl Stenungsunds OK 00:25:23 64,17
26 Olof Bollmark IF Hallby SOK 00:25:35 65,14
27 Emanuel Urdal Boxholm-Mjölby OL 00:25:55 66,75
28 Jakob Laurell OK Flundrehof 00:27:20 73,59
29 Gabriel Hedström Markbygdens OK 00:27:21 73,67
30 Ricky Segerlund SOK Viljan 00:27:36 74,87
31 Oskar Niklasson Falköpings AIK OK 00:28:11 77,69
32 Erik Holmberg Jönköpings OK 00:28:13 77,85
33 Alexander Pihl SOK 68 00:28:34 79,54
34 Erik Fors Hestra IF 00:30:22 88,23
35 Carl Valjus Hagaby GOIF 00:33:44 104,48
36 Viktor Tiedermann OK Tisaren 00:34:26 107,86
37 Filip Kronström Sol Tranås 00:34:44 109,31
38 Simon Eriksson Sol Tranås 00:36:31 117,92
39 Nils Bremer Boxholm-Mjölby OL 00:38:15 126,29
40 Oscar Claesson Jönköpings OK 00:39:16 131,20
41 Andreas Alenius Boxholm-Mjölby OL 00:39:26 132,00
42 Oskar Larsson Tibro OK 00:41:00 139,57
43 Alfred Jansson Vänersborgs SK 00:41:40 142,78
44 Samuel Hörnell KFUM Örebro OK 00:41:51 143,67
45 Emil Johansson OK Kullingshof 00:45:41 162,18
Niklas Sundqvist Tullinge SK
Emil Wikström OK Tyr
Oscar Stenberg OK Skogshjortarna
Albin Åkesson Trollhättans SK
Olle Lindgren KFUM Örebro OK
Edvin Jonsson Lidköpings VSK
Hampus Ahl OK Tisaren

Annonser