Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H-xtra 21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars Lundström IF Hallby SOK 00:17:08 12,93
2 Emil Jönsson Halmstad OK 00:17:13 13,28
3 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 00:17:14 13,35
4 Stefan Jonsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:17:17 13,56
5 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:17:36 14,88
6 David Jonsson OK Klyftamo 00:18:09 17,16
7 Martin Claesson IFK Göteborg 00:18:17 17,72
8 Martin Ivarsson OK Skogshjortarna 00:18:19 17,86
9 Björn Karlsson Halmstad OK 00:18:30 18,62
10 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:18:32 18,76
11 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:18:33 18,83
12 Rasmus Persson Falköpings AIK OK 00:18:35 18,97
13 Anton Hallor OK Tisaren 00:18:49 19,94
14 Mathias Häggblom OK Klyftamo 00:18:58 20,56
15 Lars Svensson IK Hakarpspojkarna 00:19:00 20,70
16 Albin Pettersson OK Tisaren 00:19:35 23,13
17 Johan Törnroth Hjobygdens OK 00:19:36 23,20
18 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:19:44 23,75
19 Jonas Hemlin IK Uven 00:19:48 24,03
20 Martin Hogedal Vänersborgs SK 00:19:52 24,31
21 Emil Alexandersson Halmstad OK 00:20:04 25,14
22 Erik Stillemark IF Hallby SOK 00:20:08 25,42
23 Johan Sandström Göteborg-Majorna OK 00:20:12 25,70
24 Brent Godman Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:20:32 27,08
25 Tim Sundbüe Strängnäs-Malmby OL 00:20:35 27,29
26 Johan Knubbe Markbygdens OK 00:20:38 27,50
27 Jens Sundbüe OK Ravinen 00:20:40 27,64
28 Karl Holmquist IF Hallby SOK 00:20:43 27,85
29 Anton Pettersson Mariestads FK 00:20:45 27,99
30 Johan Alfredsson OK Tisaren 00:20:47 28,12
31 Daniel Wikström OK Tyr 00:20:48 28,19
32 Jonatan Fridolfsson OK Gränsen 00:20:49 28,26
33 Patrik Norlin OK Tyr 00:21:32 31,25
34 Martin Lindström SOK Viljan 00:21:34 31,38
35 David Svenson SOK Viljan 00:21:35 31,45
36 Morgan Bodin Gällstadbygdens SOK 00:21:45 32,15
37 Simon Börjeson Ryda SK 00:21:48 32,36
38 Kenneth Öhlund IK Ymer 00:21:50 32,49
39 Christofer Berntsson IF Rigor 00:21:52 32,63
40 Adam Thorman IK Hakarpspojkarna 00:22:23 34,78
41 Stefan Jansson Lerums SOK 00:22:36 35,68
42 Fredrik Plumppu Bredareds IF 00:22:48 36,52
43 Anders Järpedal OK Skogsvargarna 00:22:54 36,93
44 Martin Mandinger Trollhättans SOK 00:22:59 37,28
45 Sören Sturesson Lerums SOK 00:23:03 37,56
46 Ulf Ärlig OK Gränsen 00:23:05 37,70
47 Åke Wijkmark IF Hagen 00:23:34 39,71
48 Martin Svärd OK Tylöskog 00:23:38 39,99
49 Torbjörn Halvarsson Fjärås AIK 00:23:45 40,47
50 Anders Hedberg OK Södertörn 00:23:53 41,03
51 Manne Freyland SOK Aneby 00:23:56 41,23
52 Johan Olofsson OK Skogshjortarna 00:23:58 41,37
53 Tomas Johansson Vänersborgs SK 00:24:08 42,07
54 Per Hentze Fjärås AIK 00:24:10 42,21
55 Joakim Gustavsson Tibro OK 00:24:11 42,27
56 Mats Lindgren IF Hallby SOK 00:24:14 42,48
57 Carl Näslund IF Hallby SOK 00:24:31 43,66
58 Jan-Erik Andersson Strängnäs-Malmby OL 00:24:36 44,01
59 Oskar Börjeson Ryda SK 00:24:38 44,15
60 Peter Thörn Tenhults SOK 00:24:41 44,36
61 Magnus Carlsson OK Gipen 00:24:46 44,70
62 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:25:07 46,16
63 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 00:25:44 48,73
64 Peter Lillen Nilsson OK Tranan 00:25:53 49,35
65 Per-Anders Enenge Bredareds IF 00:27:01 54,07
66 Sebastian Mannfolk Ulricehamns OK 00:27:24 55,66
67 Rikard Gustavsson Gudhems IF 00:27:39 56,70
68 Hampus Alenius Boxholm-Mjölby OL 00:28:25 59,89
69 Erik Åberg Korsnäs IF OK 00:28:34 60,52
70 Thomas Steindahl Stenungsunds OK 00:28:35 60,59
71 Johan Eklöw OK Motala 00:28:45 61,28
72 Erik Johansson OK Motala 00:28:48 61,49
73 Patrick Djerf Lerums SOK 00:28:58 62,18
74 Patrik Eveborn OK Roxen 00:29:28 64,26
75 Alexander Sörqvist Bredareds IF 00:29:37 64,89
76 Tomas Andreasson Frölunda OL 00:29:41 65,16
77 Lars Ahlberg Fjärås AIK 00:30:02 66,62
78 Albin Åsberg Tibro OK 00:30:16 67,59
79 Anders Sörqvist Bredareds IF 00:30:17 67,66
80 Erik Sparrevik Lerums SOK 00:31:45 73,77
81 Jimmy Alenius Boxholm-Mjölby OL 00:31:47 73,90
82 Jörgen Lindh Främmestads IK 00:31:57 74,60
83 Peder Nilsson OK Torfinn 00:32:06 75,22
84 Magnus Danielsson Kvillebyns SK 00:32:17 75,99
85 Bertil Johansson Kristinehamns OK 00:32:20 76,19
86 Björn Lindgren IF Hallby SOK 00:32:24 76,47
87 Jonas Norrman Göteborg-Majorna OK 00:32:36 77,30
88 Jakob Bergsten SOK Viljan 00:33:55 82,78
89 Edvin Högberg IF Hallby SOK 00:36:11 92,22
90 Mats Sundbüe Strängnäs-Malmby OL 00:36:43 94,44
91 Johan Li Tibro OK 00:40:34 110,46
92 Håkan Lindberg OK Djerf 00:41:39 114,97
Daniel Söderström OK Skogsvargarna
Rickard Ericsson OK Tyr
Thomas Borne Frölunda OL
Erik Hansson Bredareds IF
Christer Gustavsson OK Tylöskog
Carl-Gunnar Fridolfsson OK Gränsen

Annonser