Svenska Orienteringsförbundet

Valbos Nationella - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:26:23 7,62
2 Markus Martinelle Söders SOL Tyresö 00:27:09 9,99
3 Patrik Svedberg Gävle OK 00:27:15 10,30
4 Lasse Jansson Gävle OK 00:27:27 10,92
5 Ulf Bergqvist Gävle OK 00:28:39 14,64
6 Johan Lindahl Täby OK 00:28:50 15,20
7 Göran Thimberg Söders SOL Tyresö 00:28:56 15,51
8 Daniel Kaipe Leksands OK 00:29:05 15,98
9 Erik Boman Gävle OK 00:29:12 16,34
10 Hans Persson Gävle OK 00:29:17 16,60
11 Fredrik Edén OK Kåre 00:29:21 16,80
12 Elias Öhgren OK Kåre 00:29:28 17,16
13 Johan Israelsson Stora Tuna OK 00:29:51 18,35
14 Anders Bäckström Södertälje-Nykvarn OF 00:30:17 19,69
15 Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:30:18 19,74
16 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 00:31:02 22,01
17 Kristian Dahlström IFK Moras OK 00:31:10 22,42
18 Linus Mood OK Roslagen 00:31:13 22,58
19 Lars-Håkan Bengtsson Gävle OK 00:31:20 22,94
20 Dan Norin Gävle OK 00:31:22 23,04
21 Patrik Söderqvist Leksands OK 00:31:34 23,66
22 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:31:35 23,71
23 Andreas Calleberg Rehns BK 00:31:36 23,77
24 Thomas Åberg Gävle OK 00:31:42 24,08
25 Olov Ericson Rehns BK 00:32:38 26,96
26 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 00:33:20 29,13
27 Lars Lindgren OK Ödmården 00:33:28 29,54
28 Thomas Lundgren OK Hammaren 00:33:51 30,73
29 Mattias Argårds IFK Moras OK 00:34:25 32,48
30 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:34:36 33,05
31 Andreas Allerhed IFK Moras OK 00:34:44 33,46
32 Pontus Bergström OK Österåker 00:34:52 33,88
33 Nils Nedfors OK Dacke 00:34:58 34,19
34 Matthias Reiner OK Hammaren 00:35:00 34,29
35 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:35:24 35,53
36 Charlie Stolt Rehns BK 00:35:25 35,58
37 Stefan Henriksson OK Ravinen 00:35:49 36,82
38 Mårten Winkler Strängnäs-Malmby OL 00:36:28 38,83
39 Jan Moberg Gävle OK 00:36:36 39,24
40 Martin Sundlöf Gävle OK 00:37:16 41,31
41 Niklas Reinholdsson IF Thor 00:37:56 43,37
42 Johan Björklund Hammarby IF OF 00:38:10 44,09
43 Björn Johansson OK Borgen 00:38:16 44,40
44 Peter Andersson Söders SOL Tyresö 00:38:54 46,36
45 Fredrik Sörqvist Sigtuna OK 00:39:33 48,37
46 Anders Johansson Rehns BK 00:39:58 49,66
47 Hampus Möller Linköpings OK 00:40:54 52,55
49 Dmitri Potchepko OK Kåre 00:55:58 99,18
50 Elis Sjögren-Levin Tierps SOK 00:58:53 108,21
51 Mattis Fondell OK Linné 01:12:26 150,15
Erik Fernlund Säterbygdens OK
Anders Enmark Gävle OK
Joakim Ingelsson OK Hammaren
Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK

Annonser