Svenska Orienteringsförbundet

Elitserien medel / För EM - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Jerker Lysell Rehns BK 00:34:30 -1,24
3 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:35 1,05
4 Peter Öberg OK Hällen 00:35:57 1,83
5 Pavlo Ushkvarok Stora Tuna OK 00:36:00 1,93
6 Erik Öhlund Ulricehamns OK 00:36:07 2,18
7 Gustav Bergman OK Ravinen 00:36:34 3,13
8 Mattias Karlsson Bækkelagets SK 00:36:40 3,34
9 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:36:54 3,83
10 Olle Boström Järla Orientering 00:36:59 4,01
12 Olle Kalered OK Denseln 00:37:43 5,56
13 Johan Modig OK Pan-Kristianstad 00:37:47 5,70
14 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 00:37:55 5,98
15 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:08 6,44
16 Mattias Millinger OK Linné 00:38:10 6,51
17 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 00:38:22 6,93
18 Jonas Pilblad IFK Göteborg 00:38:41 7,60
19 Fredrik Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:38:48 7,85
21 Oskar Sjöberg OK Linné 00:39:41 9,72
22 Lukas Peterson IFK Umeå 00:39:44 9,82
23 Daniel Attås OK Tisaren 00:40:00 10,39
24 Rassmus Andersson OK Linné 00:40:02 10,46
25 Filip Dahlgren IFK Lidingös Skid o OK 00:40:18 11,02
26 Oleksandr Marchuk Södertälje-Nykvarn OF 00:40:22 11,16
27 Josef Nordlund OK Linné 00:40:30 11,44
28 Mats Troeng OK Linné 00:40:44 11,94
29 Jonas Nordström Tullinge SK 00:40:46 12,01
30 Sigge Lundedal OK Denseln 00:40:47 12,04
31 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:41:09 12,82
32 Emil Andersson Ärla IF 00:41:12 12,92
33 Patrik Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:41:39 13,87
34 Jesper Lysell Rehns BK 00:41:48 14,19
35 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:41:52 14,33
36 David Bejbom Järla Orientering 00:41:54 14,40
37 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:42:03 14,72
38 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:42:40 16,02
39 Oskar Carlborg OK Hällen 00:42:50 16,37
40 Markus Adolfsson Linköpings OK 00:43:19 17,40
41 Gustav Nordström Gävle OK 00:43:26 17,64
42 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:43:47 18,38
43 Greger Tysk Leksands OK 00:44:03 18,95
44 Erik Andersson OK Denseln 00:44:33 20,00
45 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:44:41 20,28
46 Erik Martinsson Linköpings OK 00:44:46 20,46
47 Henrik Löfås OK Linné 00:44:56 20,81
48 Rickard Börjesson Hestra IF 00:45:14 21,45
49 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:45:19 21,62
50 Johan Nordlund Leksands OK 00:46:05 23,24
Jonn Are Myhren IFK Lidingös Skid o OK
Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna
Petter Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
William Lind Malungs OK Skogsmårdarna
Victor Silvemark Ärla IF

Annonser